e-Technologie > Zmywarka BOSCH SPV44 czy SAMSUNG DW60 – porównanie

Zmywarka BOSCH SPV44 czy SAMSUNG DW60 – porównanie

Dzisiaj porównujemy dwie popularne zmywarki do zabudowy. Wprawdzie w naszym rankingu na pierwszym miejscu uplasował się Bosch, ale Samsung ma podobne parametry techniczne i warto się jej przyjrzeć.

Zalety zmywarki BOSCH SPV44

zmywarka bosch
Technologia ActiveWater w Bosch’u zapewnić ma maksymalną wydajność oraz ekologiczne płukanie. Klienci piszą, że oszczędność wody i energii wynika z dobrze zaprojektowanego systemu rozprowadzania wody, optymalizacji pracy filtrów, szybszego nagrzewania i z lepszej wydajności pompy. Te czynniki wpływają na lepszy (niż u konkurencji) przepływ wody.

Ta zmywarka posiada też system, który gwarantuje wyjątkowo cichą i energooszczędną pracę. W odróżnieniu od silników konwencjonalnych, Bosch pracuje bez szczotek, a tym samym redukuje tarcie. Dlatego zmywarka jest tak niewiarygodnie cicha i zużywa niewiele energii. W komentarzach czytamy, że bez względu na wybrany program zmywarka gwarantuje uzyskanie najlepszego rezultatu najmniejszym kosztem.

Z kolei rozbudowany system zraszania w górnym koszu poprawia cyrkulację wody, by osiągnąć idealne rezultaty zmywania. Dzięki temu woda dociera do każdego zakamarka w komorze i nie pomija żadnego naczynia. Warto zaznaczyć, że dwa górne i jeden dolny zraszacz zapewniają perfekcyjnie lśniące mycie i ochronę delikatnego szkła i porcelany.

Nasza ocena: 8/10

Zalety zmywarki SAMSUNG DW60M6050BB

do zabudowy samsung
Samsung też wypada dobrze, bo przykładowo wygodna dodatkowa szuflada umieszczona tuż nad górnym koszem daje lepsze zagospodarowanie przestrzeni w zmywarce. Zmieścisz tam nawet duże ilości sztućców i innych przyborów kuchennych. Z kolei standardowy kosz znajdujący się w dolnej części zmywarki nie jest potrzebny i dlatego masz więcej miejsca na naczynia.

Innowacyjne rozwiązanie umożliwiają dopasowanie komory zmywarki do wielkości posiadanych naczyń (regulacja wysokości górnego kosza). Zatem nawet nietypowej wielkości talerze zmieścisz wewnątrz Samsunga.

Warto dodać, że utrzymanie bardzo wysokiej temperatury pozwoli zwalczyć szkodliwe drobnoustroje. Po skończonej pracy, podgrzanie wody do 70°C pomoże rozbić cząsteczki detergentu i umożliwi ich pełne usunięcie z naczyń. Dlatego funkcja dezynfekcji to gwarantowana czystość niezależnie od intensywności zabrudzeń.

Nasza ocena: 7/10

Podsumowanie rankingu

W krótkim rankingu wykazaliśmy, że obie zmywarki są równie dobre. Cena jest praktycznie identyczna, więc wybór może ułatwić rozmiar zmywarki, bowiem Samsung jest o 3 cm wyższy. Jednak ma on o dwa programy myjące więcej, co dla niektórych może mieć spore znaczenie.

Ponieważ Samsung zna się na telewizorach, to zwycięstwo przyznamy dla Boscha, który ma wiele sukcesów w branży zmywarek do zabudowy. Ponadto o zmywarce Samsunga znaleźliśmy poniższy komentarz:

“zmywarka Samsunga padła po 3 latach, pompa serwisant mówi, że koszt wymiany to 100 zł i część przynajmniej 700 zł. a od pierwszego dnia mnie się nie podobało jej zmywanie! cały czas ” (ceneo)

 

Pełny ranking najlepszych zmywarek do zabudowy TUTAJ.