e-Technologie > Zamiana telewizora w Smart Android TV – Xiaomi Mi TV Stick

Zamiana telewizora w Smart Android TV – Xiaomi Mi TV Stick

Niedawno Xiaomi zaprezentowało długo wyczekiwany Mi TV Stick, który zamienia zwykły telewizor w nowy odbiornik “smart” z Androidem z możliwością oglądania Netflixa i HBO Go. Jak to działa i czy warto kupić tę przystawkę, o tym poniżej.

Xiaomi Mi TV Stick Parametry techniczne przystawki Netflix i Hbo i inni

Przystawka do zamiany telewizora w Smart z Androidem

Xiaomi oferuje już telewizory inteligentne, a także Mi Box, urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, które modernizuje zwykły telewizor w smart. Dzięki temu można uzyskać dostęp do Disney Plus, YouTube, HBO, RedBull TV, Spotify, drgać, Google Play Movies.

Przystawka Mi TV Stick sprawia, że ​​możesz pobrać i zainstalować większość aplikacji na Androida i gier telewizyjnych ze sklepu Play. Produkt ma dobre opinie w sieci, bo faktycznie działa bez zarzutu.

mi tv stick przystawka

Przystawka wymaga posiadania dwóch wejść. Jedno jest dla urządzenia, a drugie dla jego zasilania.

Xiaomi Mi TV Stick był jednym z najbardziej oczekiwanych produktów Xiaomi w 2020 roku. Przynajmniej dla tych, którzy chcieli wycisnąć więcej ze swojego telewizora w super niskiej cenie. Przystawka wygląda jak długi pendrive i jest naprawdę kompaktowa i prosta w instalacji.

Smart Android TV - Xiaomi Mi TV Stick

Co zobaczysz po otwarciu pudełka? Adapter do zasilania; pilot głosowy w stylu Mi-TV i pendrive TV. Cóż, naprawdę trudno uwierzyć, że tak mały patyczek to urządzenie z systemem Android TV. Mimo że wygląda niepozornie, jest wyposażony w czterordzeniowy procesor, 3 + 2-rdzeniowy procesor graficzny, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci.

Podobnie jak Amazon Fire TV Stick, nowo wprowadzony Mi TV Stick to przenośne urządzenie do przesyłania strumieniowego, które łączy się z telewizorem i umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie treści, takich jak Netflix, Amazon Prime, Disney Hotstar +, Spotify i inne.

Xiaomi Mi TV Stick – parametry techniczne

Mi TV Stick jest dostępny w kolorze czarnym, waży mniej niż 30 gramów i ma 92,4 mm długości. Konfiguracja jest dość łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć pendrive do telewizora (lub monitora/projektora) przez port HDMI i połączyć się z Wi-Fi. Pendrive wymaga oczywiście źródła zasilania przez port microUSB i często jest pobierany z portu USB w telewizorze.

Mi TV Stick obsługuje sprzęt typu bare-bone – jest zasilany przez 64-bitowy czterordzeniowy procesor połączony z 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) przy 60 klatkach na sekundę i daje dźwięk przestrzenny Dolby i DTS. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do Mi Box, Mi TV Stick nie obsługuje 4K.

Zobacz w nowym oknie:
Ranking hulajnóg Przepisy dla hulajnóg Hulajnogi Xiaomi

Jeśli chodzi o wyjście dźwięku, TV Stick obsługuje dekodowanie wielokanałowego dźwięku HD DTS i Dolby. Więc oprócz dobrych wrażeń wizualnych HD, możesz także uzyskać dynamiczny i realistyczny dźwięk przestrzenny stereo, niezależnie od tego, czy oglądasz wideo HD, czy po prostu odtwarzasz wysokiej jakości muzykę na Android TV.

Z kolei design pilota jest zgodny ze stylem Xiaomi, który jest prosty i intuicyjny. Jedyną atrakcją powinien być przycisk głosowy do wyszukiwania Google oraz dwa dostosowane przyciski do filmów Netflix i Amazon Prime. Pudełko nie zawiera baterii Triple-A, których wymaga pilot.

Oprogramowanie Xiaomi Mi TV Stick

W przeciwieństwie do Fire TV Stick, który jest ograniczony przez własny system operacyjny Amazon oparty na AOSP, Mi TV Stick jest posiada Android TV 9.0 i jest kompatybilny z Asystentem Google i Chromecast. Ten ostatni umożliwia użytkownikom bezpośrednie wyświetlanie zdjęć, filmów i innych treści ze smartfona z systemem Android na telewizorze. Wystarczy kliknąć ikonę udostępniania na pliku w smartfonie i materiał po chwili pojawia się na telewizorze.

Warto nadmienić, że platforma Android TV daje możliwość pobierania szerokiej gamy aplikacji z ponad 5000 aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Netflix i HBO na zwykłym telewizorze

Czy dzięki przystawce Xiaomi będziesz mógł oglądać Netfliksa i HBO Go? Oczywiście, że tak o ile masz konto na tych platformach i opłaciłeś abonament. Bowiem konwerter umożliwia jedynie dostęp do tych platform na zwykłym telewizorze, ale dostęp musisz pozyskać we własnym zakresie.

Urządzenia do przesyłania strumieniowego, takie jak Fire TV Stick lub Mi TV Stick, pozwalają ludziom tanio konwertować tradycyjne telewizory na telewizory smart.

Jak zainstalować Sticka?

Przy pierwszym użyciu telewizor wymaga sparowania pilota z pendrive’em przez Bluetooth i opcjonalnie zalogowania się na nasze konto Google. Podczas procesu instalacji system automatycznie poprosi Cię o dodanie aplikacji zainstalowanych na istniejących telefonach/urządzeniach.

Podsumowanie, czy warto?

Jeśli masz aplikacje, których nie ma w Sklepie Play, możesz również skopiować pliki transferapk za pomocą programu TV File Commander i zainstalować aplikacje na Androida innych firm na swoim telewizorze. Przykładowo możesz przenieść popularną aplikację telewizyjną ze sklepu z aplikacjami w Chinach za pośrednictwem komputera, a następnie zainstalować ją na Mi TV Stick. Możesz skorzystać z tej samej metody, aby dostosować i dodać więcej aplikacji multimedialnych do swojego starego telewizora.

konwerter - przystawka zamiana

Xiaomi Mi TV Stick to po prostu konwerter, przystawka do telewizora, która czyni go nowoczesnym odbiornikiem z Androidem.