Wiadomości, aktualności 2021 > Xiaomi zaprezentowało nowe hulajnogi elektryczne

Xiaomi zaprezentowało nowe hulajnogi elektryczne

Dzisiaj (7 września) rozpoczęła się przedsprzedaż hulajnogi Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU. Jej cenę ustalono na 1899 złotych. Popularna marka pokazała również całą gamę innych nowych sprzętów, które trafią na polski rynek. Bez wątpienia Xiaomi weszło w etap agresywnej ekspansji na rynku RTV/AGD i elektromobilności w Polsce.

Nowe hulajnogi od Xiaomi

Mi Electric Scooter Pro 2 to pojazd, który jest w stanie rozwinąć prędkość do 25 km/h i na jednym ładowaniu przejechać do 45 kilometrów. To dosyć imponujący wynik, a w dodatku w środku znajduje się bezszczotkowy silnik DC o mocy 300 W, który według zapewnień producenta ma pozwolić na pokonywanie wzniesień o 20 procentowym nachyleniu.

Hulajnoga ma także ekran LCD, na którym zobaczymy aktualną prędkość, tryb jazdy, poziom baterii oraz inne ważne parametry. Kompaktową i łatwą do przenoszenia hulajnogę można złożyć w mniej niż trzy sekundy. Warto dodać, że jednoślad od Xiaomi waży 14,2 kg i został wykonany z lekkich materiałów.

Prezentacja objęła też Mi Electric Scooter 1S EU oraz Mi Electric Scooter Essential. Pierwsza hulajnoga będzie mogła przejechać do 30 km z maksymalną prędkością 25 km/h i zapłacimy za nią 1899 złotych, zaś ta druga przejedzie 20 km na jednym naładowaniu i z maksymalną prędkością 20 km/h i dostępna będzie od 1299 złotych.

Więcej o hulajnogach Xiaomi pisaliśmy TUTAJ.

Xiaomi to nie tylko hulajnogi elektryczne

Xiaomi pokazało również dwa nowe routery AC2350 oraz AX3600 z obsługą Wi-Fi 6. Pierwszy model został wyceniony na 229 PLN. Z kolei Xiaomi Mi TV Stick sprawia, że wpinasz go w gniazdo z tyłu telewizora i staje się on “smart” i posiada czysty system Android TV, który działa bardzo sprawnie.

Z kolei Nowe bezprzewodowe słuchawki Mi True Wireless Earphone 2 Basic to wydatek rzędu 149 zł i pozwolą na 5 godzin odtwarzania muzyki. Po włożeniu do etui ładującego można je naładować aż 4 razy, a co ciekawe, na jednym ładowaniu posłuchamy muzyki przez 20 godzin!

Długo wyczekiwane słuchawki oferują redukcję szumów i podwójnym mikrofon, by prowadzenie rozmów było bardziej komfortowe. A gdy wyciągniemy jedną ze słuchawek z ucha to nastąpi automatyczna pauza odtwarzanego dźwięku.