e-Technologie > Xiaomi Redmi 7 czy Huawei P20 Lite – ranking, porównanie

Xiaomi Redmi 7 czy Huawei P20 Lite – ranking, porównanie

Zapraszamy do porównania Xiaomi Redmi 7 i Huawei P20 Lite. To dwa bardzo popularne smartfony, które mają wielu zwolenników. W tym rankingu postaramy się wyłonić zwycięzcę i wskażemy wady i zalety obu produktów. Zapraszamy!

Zalety Xiaomi Redmi 7:
Xiaomi Redmi 7 ranking porownanie

To co istotne, to 3 GB wbudowanej pamięci RAM, które zapewnia zapas mocy niezbędny do płynnego działania telefonu. Spora ilość RAM bez problemów obsłuży kilka aplikacji i pozwoli cieszyć się z gier i filmów, a to wszystko nawet w lepszych rozdzielczościach.

Z kolei nagrywanie filmów 4K Ultra HD daje nowe możliwości upamiętniania ważnych chwil. Zaś wysoka rozdzielczość 4K to gwarancja, że nie pominiemy żadnego szczegółu. Jeżeli posiadasz telewizor 4K UltraHD, to oglądanie nagranych filmików zrobi na każdym spore wrażenie.

Mamy też zintegrowany czytnik linii papilarnych, który zapewnia komfort bezpieczeństwa i lepiej chroni naszą prywatność. Bowiem Xiaomi Redmi 7 zapisuje odcisk palca i tylko za jego pomocą można go odblokować. Dzięki temu urządzenie jest doskonale chronione przed dostępem niepowołanych osób.

Z kolei poszukiwana przez wielu funkcja Dual SIM umożliwia korzystanie z dwóch różnych kart SIM w jednym smarfonie. Możesz więc umieścić prywatną jak i służbową kartę w jednym urządzeniu i mieć oba numery pod ręką.

Jeśli chodzi o trwałość materiałów, to chemicznie hartowane szkło Gorilla Glass to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia ekranu przed zarysowaniami czy pęknięciami. Szkło w Xiaomi Redmi 7 zapewnia idealne przewodzenie ekranów dotykowych i jest od lat stosowane przez wielu uznanych producentów.

Ocena w rankingu: 7/10

Zalety Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite ranking porownanie

Z kolei konkurent w rankingu: HUAWEI P20 lite dysponuje pamięcią 4 GB RAM i 64 GB. Wbudowaną pamięć 64 GB można rozbudować o dodatkowe 256 GB za sprawą slotu na kartę pamięci.

Smartfon jest intuicyjny i prosty w obsłudze, a ośmiordzeniowy procesor spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli. Zaś programowanie EMUI 8 umożliwia szybsze zarządzanie pamięcią i aplikacjami. Mówi się, że model P20 jednocześnie uczy się zachowań właściciela smartfona.

Telefon wyróżnia się modną obudową oraz nowoczesnym ekranem panoramicznym o rozdzielczości Full HD+. Jak podaje producent, zastosowane w nim proporcje (19:9), które sprawiają, że filmy, zdjęcia i gry lepiej odwzorowują detale niż wyświetlacze 16:9. Smartfon HUAWEI P20 lite zachwyca wyjątkowym wyglądem i nowoczesnymi rozwiązaniami. Z kolei jego obudowę pokrywa specjalna warstwa, która tworzy lustrzane odbicie. Tutaj również mamy hartowane szkło., które zaokrąglone na krawędziach sprawia, że telefon jest wygodny podczas wykonywania każdej codziennej czynności.

Ponadto HUAWEI P20 lite oferuje podwójny aparat z tyłu o rozdzielczości 16 MP i 2 MP, który daje ciekawy efekt „rozmycia” tła. Z kolei innowacyjna technologia Fusion Pixel zapewnia większą absorbcję światła. Dlatego zdjęcia są znacznie dokładniejsze i wyraźniejsze. Dlatego wysoka pozycja w naszym rankingu motywowana jest tym, że zdjęcia mogą być profesjonalne, jak fotografie wykonywane lustrzankami. Co ciekawe aparat w P20 oferuje detekcję aż 96 różnych punktów na twarzy!

Smartfon oferuje też odblokowywanie ekranu za pomocą twarzy, co było dostępna dotychczas jedynie w najdroższych telefonach. Tę innowacyjną i praktyczną technologię znajdziesz w atrakcyjnym cenowo HUAWEI P20 lite. Odblokujesz go w prosty i bezpieczny sposób za sprawą specjalnego protokołu Anty-System-Cheating.

Ocena w rankingu: 9/10

Który lepszy?

Jak widać powyżej, lepszy okazał się HUAWEI P20 lite, który kosztuje o 200 zł więcej niż jego konkurent. Ten krótki ranking wykazał, że P20 lite to znacznie nowocześniejszy telefon. Wprawdzie obie marki są atrakcyjne, ale szybko rozwijająca się technologia skłania do wybory bardziej innowacyjnego sprzętu. Więcej rankingów technologicznych tutaj.