Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Olsztyn i elektryczne hulajnogi BOLT, Logo app – wypożyczalnie, ceny i opinie

Olsztyn i elektryczne hulajnogi BOLT, Logo app – wypożyczalnie, ceny i opinie

W Olsztynie od paru dobrych lat działa system roweru miejskiego. Wielu mieszkańców upomina się jednak o wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych, co właśnie spotkało się z pozytywnym odzewem. Od marcu 2020 roku można wypożyczyć pojazd marki Segway za sprawą inicjatywy prywatnego przedsiębiorcy OHM. W tym roku przywitano dwie nowe wypożyczalnie.

Aktualizacja 21.04.2021 – W Olsztynie pojawiło się mnóstwo hulajnóg marki Bolt. Niestety nie są dostępne w najbardziej odległych częściach miasta. Również ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście w mieście pojawiły się jednoślady marki Logo Sharing, które prezentują się bardzo dobrze.

Logo App Sharing cennik

Wybrany pakiet wykupuje się na czas nieokreślony. Opłata pobierana jest automatycznie, z góry w okresach rozliczeniowych odpowiednio do wykupionego pakietu – codziennie, co tydzień albo co miesiąc, do momentu rezygnacji z subskrypcji. Link do aplikacji w Google Play.

  • Pakiet dzienny płacisz 20 zł dziennie otrzymujesz każdego dnia 40 minut na śmiganie.
  • Pakiet tygodniowy płacisz co tydzień 100 zł otrzymujesz każdego dnia 30 minut na śmiganie.
  • Pakiet miesięczny płacisz co miesiąc 300 zł otrzymujesz każdego dnia 20 minut na śmiganie.
  • Bez pakietu: 50 zł za 53 punkty. 1 minuta: 0,5 pkt, prowizja za płatność kartą: 1,50 + 2,9% wartości transakcji.

Olsztyn chce wypożyczalni hulajnóg elektrycznych!

Największe miasta w Polsce stawiają na innowacje i wprowadziły elektryczne hulajnogi. Jednak sceptycy twierdzą, że w Olsztynie wszystko zdarza się później. Na szczęście pojawił się prywatny przedsiębiorca, który sam stworzył swoją wypożyczalnię.

“To inicjatywa dla społeczeństwa. Nie jestem nastawiony stricte na zarobek, ale na uświadamianie ludzi, jak ważne jest dbanie o środowisko. Dzięki przerzuceniu się z aut i autobusów na hulajnogi, nie tylko ochronimy nasz klimat, ale również rozkorkujemy miasto i spędzimy więcej czasu na świeżym powietrzu. W innych miastach to się przyjęło. Dlaczego więc nie spróbować w Olsztynie.” – zapewnia właściciel OHM. (eska.pl)

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że portal Olsztyn.wm.pl skontaktował się w sprawie hulajnóg z przedstawicielem Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Jak się okazało, niewykluczone, że usługa hulajnogi elektrycznej pojawi się również w Olsztynie, ale nie padł żaden konkretny termin.

“Obecnie trwają rozmowy na temat możliwości, kosztów, ale przede wszystkim ewentualnych korzyści płynących z wprowadzenia miejskiej hulajnogi elektrycznej. Nie zapadły jednak żadne wiążące decyzje” — powiedział w rozmowie z nami rzecznik prasowy ZDZiT-u.

olsztyn hulajnogi w olsztynie

Olsztyńskie hulajnogi sprawują się dobrze, ale bardziej martwi ich ilość, bo większe skupisko udało nam się znaleźć jedynie w okolicach plaży miejskiej.

W marcu pierwsza wypożyczalnia hulajnóg

Jak podają lokalne media, pewna firma zainwestowała w sprzęt marki Segway. Zatem Olsztyn to pierwsze miasto, w którym dostępny będzie właśnie ten model hulajnóg. Na początek w marcu pojawi się około 60-70 pojazdów, a w maju, na czas juwenaliów, ich liczba zwiększy się do 90.

Wypożyczalnia OHM postawi hulajnogi w najbardziej newralgicznych częściach miasta, a również okolicach galerii handlowych i szkół. Warto dodać, że OHM jest prywatną inicjatywą, więc działalność ta jest diametralnie inna niż polityka wielkich korporacji wprowadzających hulajnogi. Jednak podobnie, jak w Hive i Lime, zespół OHM scooters będzie zbierać porzucone pojazdy i relokować je w odpowiednie miejsca.

Korzystanie z elektrycznych hulajnóg od OHM nie powinno sprawić większego problemu. Tak, jak w przypadku znanych wypożyczalni, należy ściągnąć aplikacje na telefon, założyć konto. Do wyboru będą trzy sposoby płatności – doładowanie konta, bezpośrednie ściąganie opłat z karty bądź korzystanie z BLIKA.

W Olsztynie nadal inwestują w rowery

Rower to nie tylko środek transportu, ale również doskonały przyrząd do ćwiczeń. Być może dlatego w Olsztynie, od początku miesiąca maja można korzystać ze stu rowerów miejskich. To dopiero niecała połowa jednośladów, która została rozstawiona w mieście. Docelowo system ma liczyć ponad 200 rowerów, zaś część z nich zostanie wyposażana w foteliki dla dzieci.

To, jaka będzie cena za wypożyczenie hulajnogi, nie jest tajemnicą. Bo wszędzie obowiązuje ta sama stawka, czyli 50 groszy za minutę jazdy i 2,5 zł za uruchomienie pojazdu. Prawdopodobnie w OHM będzie podobnie.

olsztyn

Ponoć w drugiej połowie 2019 roku, swoje stacje uruchomi wypożyczalnia hulajnóg Hive lub Lime.

Więcej rowerów

Oprócz tego, w tym roku system zostanie wzbogacony o kolejne stacje, które mają zostać ustawione m.in. w centrum, na Zatorzu i na osiedlu Zacisze. Tegoroczną nowością roweru miejskiego ma być wprowadzenie wirtualnych stacji.

Hulajnogi elektryczne w Olsztynie są świetnym sposobem na przemieszczanie się w malowniczej scenerii.

Lime planuje kolejne wypożyczalnie

Obecne w innych polskich miastach wypożyczalnie należą do europejskich koncernów, które chętnie inwestują w swoje kolejne stacje w kolejnych. Wielu spekulantów twierdzi, że wypożyczalnia Lime stawia ekspansję i być może zawalczy również o Olsztyn.

Lime to amerykański start-up, który obecnie jest wyceniany na 2,5 mld dol. Firma jest tzw. jednorożcem i ambicje w Polsce ma ogromne.

„Chcielibyśmy być w każdym dużym mieście” – przyznają jej przedstawiciele. Rozmawiamy z kolejnymi miastami, ale nie chcemy deklarować, gdzie będziemy w przyszłości.”

Olsztyn to spore miasto

Według danych GUS na dzień 31 grudnia 2017 populacja Olsztyna wynosiła 173 125 mieszkańców. Więc bez wątpienia Olsztyn potrzebuje wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. Przykładowo komunikacja miejska obsługuje obecnie 36 linii autobusowych o łącznej długości ok. 400 km. Wśród nich są 23 linie normalne, 5 linii dowozowych do tramwaju, 6 linii okresowych oraz 2 linie nocne. Olsztyński tabor liczy 163 pojazdów. Wszystkie linie koordynowane są przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Olsztynie, a głównym przewoźnikiem na terenie miasta jest MPK Olsztyn, na stanie którego znajduje się 163 autobusów oraz 15 tramwajów.

Opinie mieszkańców Olsztyna

Mieszkańcy Olsztyna wypowiedzieli się na temat pomysłu uruchomienia wypożyczalni. Poniższe komentarze pochodzą z portalu Olsztyn.wm.pl.

“Ciekawe czy olsztynianie są gotowi na takie nowości. Rowery już niszczono, wrzucano do rzeki itd, w hulajnoga łatwiej się rzuca przecież. Do tego kultura jazdy taka hulajnoga jeśli będzie przypominała jazdę naszych kierowców to strach iść chodnikiem.”

“Ignoranci – które polskie miasto ma własny, dotowany system hulajnóg “miejskich”? W każdym przypadku, czy to lime, hive czy czegokolwiek innego są to prywatne przedsięwzięcia, za prywatny hajs. Będą tam, gdzie będą widzieli interes.”