Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Wypożyczalnia hulajnóg w Łodzi – Volt Scooters (opinie, ceny)

Wypożyczalnia hulajnóg w Łodzi – Volt Scooters (opinie, ceny)

Wypożyczalnia hulajnóg Volt Scooters to świeżo powstała łódzka firma, która właśnie stawia pierwsze kroki. Swoją działalność rozpoczyna oferując 150 elektrycznych hulajnóg, które wypożyczymy za przystępną cenę. Jednak Łódź i inne polskie miasta mają wielu przeciwników wypożyczalni, co motywowane jest poczuciem zagrożenia ze strony poruszających się zbyt szybko kierowców hulajnóg. Poniżej kilka zdań o łódzkiej wypożyczalni.

Aktualizacja: 13.05.2019 >

Łódź ma swoją wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych

Dostawcą łódzkiego systemu hulajnóg na minuty jest Volt Scooters. Pomimo, że niektórzy zastanawiali się, czy w Łodzi hulajnogi elektryczne rzeczywiście są potrzebne, wypożyczalnia ruszyła 25 kwietnia. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania wypożyczalni, w systemie zarejestrowanych jest 3,5 tysiąca użytkowników. Dziennie generują ruch na poziomie 200-250 wypożyczeń w dni powszednie i 300-350 w weekendy.

Warto zaznaczyć, że Łódź przełamała stereotyp pojawiania się kolejnych wypożyczalni w tych samych wielkich miastach. Bowiem wypożyczalnie Lime i Hive mają swoje stacje w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu i kolejna firma również rozpoczyna działalność w stolicy. Więc istniała spora przepaść pomiędzy dużymi, a średnimi polskimi miastami. W dodatku Volt Scooters to pierwsza polska wypożyczalnia!

voltscooters w łodzi

Volt Scooters stawia na bezpieczeństwo, ale ma utrudnioną misję, bo Polska nadal czeka na regulację przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych!

Jak wypożyczyć hulajnogę w Łodzi?

By wypożyczyć Łódzką e-hulajnogę należy zarejestrować się w aplikacji dostępnej w sieci. Można ją pobrać klikając w link na oficjalnej stronie wypożyczalni: VoltScooters.pl. W celu ukończenia procesu rejestracji na wskazany numer telefonu zostanie wysłany sześciocyfrowy kod w celu potwierdzenia danych. Po autoryzacji linku konto zostaje zweryfikowane. Brak potwierdzenia danych przez Klienta w terminie 24 godzin od momentu wysłania maila, poprzez kliknięcie w link weryfikacyjny, powoduje nieukończenie procesu rejestracji w Systemie VS, a tym samym usunięcie konta.

Przed wypożyczeniem trzeba zapłacić, a system sugeruje kwoty zasilenia konta w kwotach 50 i 100 zł, ale możemy podać inną kwotę – nie mniejszą niż 25 zł. Jak wspomnieliśmy powyżej, do wypożyczenia hulajnogi niezbędna jest darmowa aplikacja, którą można pobrać ze sklepów AppStore i Google Play.

Pojazdy lokalizuje się za pomocą mapy w aplikacji i podobno ten aspekt systemu działa dobrze. Potem, po zalogowaniu należy zeskanować kod QR, który znajduje się na kierownicy wybranej hulajnogi lub wprowadzić numer ręcznie.

Warto zaznaczyć, że hulajnogi Volt Scooters nie będą miały stacji do wypożyczenia. Będzie je można zostawiać i wziąć w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie w Łodzi, ale poruszać się nimi można po całej Łodzi.

Aby zacząć korzystać z elektrycznego napędu, należy hulajnogę rozpędzić nogą do prędkości 3 km/h i dopiero wtedy uruchomić elektryczny silnik, zielonym przełącznikiem po prawej stronie kierownicy. Z kolei hamowanie następuje przez naciśnięcie czerwonego przełącznika po lewej stronie kierownicy. Więcej o wypożyczaniu tutaj.

Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi w Łodzi?

Za wypożyczenie hulajnogi w Łodzi zapłacimy 2 zł, a każda kolejna minuta kosztować nas będzie 50 groszy. Czyli ceny są takie same, jak w innych wypożyczalnia działających w Polsce. Przykładowo 10- minutowa przejażdżka kosztować będzie 7 zł. Ponadto, aby rozpocząć korzystanie należy podać dane osobowe, a także zasilić konto wpłatą w wysokości 25 zł.

ceny ile kosztuje

Ceny są podobne do tych, jakie obowiązują w innych polskich miastach.

Ważne uwagi

Z regulaminu wypożyczalni dowiadujemy się, że maksymalne obciążenie Hulajnogi nie może przekroczyć 100 kg. Dla wysokich i zbudowanych osób jest to pewien problem, ale większość modeli e-hulajnóg ma podobną dopuszczalną wagę.

Warto wiedzieć, że hulajnogi nie wymagają używania kasku i nie można nimi poruszać się po jezdni ani po ścieżkach rowerowych. Jak pisaliśmy wielokrotnie obecnie hulajnogą należy jeździć po chodniku (zmiana przepisów w toku).

W przypadku stwierdzenia podczas najmu e-hulajnogi jakiejkolwiek usterki, to wypożyczający zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia problemu do BOK VS oraz zaprzestania korzystania z usługi, pozostawiając ją w miejscu bezpiecznym dla innych użytkowników przestrzeni publicznej.

Hulajnogi w Łodzi mają zasięg około 15 km i powinny być ładowane co najmniej raz na dobę. Na szczęście wymagają zwykłego gniazdka sieciowego.

Warto zaznaczyć, że hulajnogę od Volt Scooters będzie można zostawić w dowolnym miejscu w strefie zaznaczonej w aplikacji. Czyli dozwolonymi stacjami są rejony od Sukcesji do Manufaktury, dworzec Łódź Fabryczna i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz ulica Piotrkowska.

Łódź i przepisy drogowe

Oczywiście i w Łodzi i w innych polskich miastach brakuje przepisów drogowych regulujących zasady poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Dziennik Łódzki donosi, że EH zostawiane są w różnych miejscach, często przy stacjach rowerów. Nie powinno więc dziwić, że wielu mieszkańców jest przeciwnych wypożyczalniom hulajnóg elektrycznych, a negatywne nastawienie mogą jedynie załagodzić nowe przepisy drogowe, na które czeka cała Polska.

Niedawno przedstawiciel firmy Volt Scooters zauważył, że jedno z jego urządzeń znajduje się poza systemem i gdy w końcu namierzył ją, okazało się, że jest cała i zdrowa, ale znajduje się w jednym z mieszkań na Księżym Młynie. Zamieszkały mężczyzna tłumaczył, że hulajnogę znalazł na ulicy, więc teraz za kradzież hulajnogi grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Poniżej opinie mieszkańców Łodzi:

“jak te kije zaleją miasto to strach będzie wychodzić z domu. Czy ktoś może, coś z tym zrobić???”

“Fajnie, że polskie no i że można jeździć po całej łodzi, a nie tylko w centrum. A jak by cenę dali o 10 gr mniejszą, to super by było”

Aktualizacja:
Na wniosek użytkowników Volt Scooters, raz powiększono strefę parkingową – obszar miasta, na którym wolno hulajnogę zostawić. Wkrótce zostanie ona dodatkowo rozszerzona o jedno z dużych łódzkich osiedli mieszkaniowych. Ponadto szykuje się jeszcze jedna zmiana, a mianowicie hulajnogi otrzymają dodatkowe akumulatory, dzięki którym ich zasięg wydłuży się do 30 kilometrów.

Życzymy powodzenia nowej firmie i czekamy na kolejne miasta!!!