Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > W Łodzi Volt Scooters powiększa się pięciokrotnie

W Łodzi Volt Scooters powiększa się pięciokrotnie

Wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych przeżywają złoty wiek i przykładowo od 22 września po łódzkich ulicach będzie jeździć 400 elektrycznych hulajnóg na minuty. Warto zaznaczyć, że to pięć razy więcej niż do tej pory!

Wypożyczalnia Volt Scooters się rozrasta

Media donoszą, że system elektrycznych hulajnóg łódzkiej firmy Volt Scooters powiększy się o 250 nowych pojazdów. Z kolei 70 pojazdów zostanie naprawionych i ponownie udostępnionych. Oznacza to, że liczba hulajnóg dostępnych w sieci Volt Scooters wyniesie 400.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że w Łodzi zwiększy się strefa w której będą poruszać się e-hulajnogi. Bowiem niebawem będzie je można wypożyczać i zostawiać nie tylko w centrum, ale także na Retkini, na Starym Widzewie i większych obszarach Bałut.

voltscooters i łódź

Volt Scooters to bardzo popularna w Łodzi wypożyczalnia hulajnóg.

Łódź, Warszawa i Wrocław zdobyte przez wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych

Dzięki rozbudowie floty Volt Scooters, Łódź dołączy do dużych miast, takich jak Warszawa czy Wrocław w których sieci wypożyczalni hulajnóg są bardzo rozbudowane i sięgają 5 tys. sztuk. Bowiem w Łodzi, w której hulajnogi dziennie wypożyczane są od 300 do 700 razy.

Warto podkreślić, że łódzka policja nie ma sygnałów o poważniejszych wypadkach z udziałem elektrycznych hulajnóg. Oczywiście zdarzały się małe kolizje (8 sierpnia na drodze rowerowej na al. Piłsudskiego), ale są to jednostkowe zdarzenia drogowe.

“Łodzianie jeżdżą na hulajnogach bardzo rozważnie” – podkreśla twórca sieci Volt Scooters.

Łódź lubi hulajnogi elektryczne

Jak podaje Express Ilustrowany, w przyszłości liczba e-hulajnóg w Łodzi ma jeszcze wzrosnąć. Niestety twórcy sieci hulajnóg na minuty omijają miasta powiatowe i gminy, gdzie nowych chodników i placów jest znacznie mniej. Ponadto problemom z hulajnogami, sprzyja ich niejasny status prawny, bo obecnie użytkownicy hulajnóg traktowani są jako piesi. Zatem powinni się oni poruszać po chodnikach, choć mogą rozwinąć prędkość do 25 km/godz.

Ponadto w Łodzi e-hulajnogi uzyskują bardzo dobre wyniki sprzedaży, a najchętniej kupowane są modele Xiaomi i Motus Scooty.

Wszyscy czekamy na zmiany w przepisach

Jak pisaliśmy wielokrotnie tutaj, w sierpniu 2019 roku, rząd przedstawił projekt zmian w prawie, który zrównuje użytkowników hulajnóg w prawach z rowerzystami. Pojawiło się też pojęcie „urządzenia transportu osobistego” (UTO) do którego zalicza również elektryczne hulajnogi.

Gdy powyższe zmiany wejdą w życie, hulajnogi będą, mogły poruszać się po drogach rowerowych, a gdy takiej drogi nie będzie i dopuszczalna prędkość nie przekroczy 30 km/godz., będą mogły one legalnie jeździć również po jezdni.