e-Technologie > Urządzenia, przystawki do telewizora Android TV, Netflix i HBO

Urządzenia, przystawki do telewizora Android TV, Netflix i HBO

Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia/przystawki, które zamieniają zwykły telewizor w wersję Smart z możliwością oglądania aplikacji z Androida. Xiaomi zaprezentowało właśnie długo wyczekiwany konwenter – Mi TV Stick, który zamienia zwykły telewizor w nowy z opcją smart, czyli  z Androidem z możliwością oglądania Netflixa itp.

Obecnie na polskim rynku, prym wiodą dwa urządzenia do przemiany telewizora w wersję z dostępem do Androida. Poniżej porównanie Xiaomi Mi TV Stick i Mi Box S.

przystawki konwertery

Po lewej przystawka Xiaomi Mi TV Stick, po prawej Mi Box S.

Przystawka Xiaomi Mi TV Stick

Małe urządzenie Xiaomi Mi TV Stick było jednym z najbardziej oczekiwanych produktów Xiaomi przynajmniej dla tych, którzy chcieli wycisnąć więcej ze swojego starego telewizora. Przystawka wygląda jak długi pendrive i jest naprawdę kompaktowa i prosta w instalacji.

W zestawie znajdziemy adapter do zasilania; pilot głosowy w stylu Mi-TV i pendrive. Trudno uwierzyć, że taka mała przystawka to urządzenie z systemem Android TV. Wygląda wprawdzie niepozornie, jest wyposażony w czterordzeniowy procesor, 3 + 2-rdzeniowy procesor graficzny, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci.

Nowo wprowadzony Xiaomi Mi TV Stick łączy się z telewizorem i umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie treści, takich jak Netflix, Amazon Prime, Disney Hotstar +, Spotify i inne.

Parametry techniczne Xiaomi Mi TV Stick

Mi TV Stick waży niecałe 30 gramów i ma 92,4 mm długości. Konfiguracja jest łatw, bo musisz jedynie podłączyć przystawkę do telewizora lub monitora przez port HDMI i połączyć się z Wi-Fi. Pendrive Xiaomi wymaga oczywiście źródła zasilania, którym może być port microUSB lub dołączony zasilacz.

Warto dodać, że Mi TV Stick sprzęt wyposażony jest przez 64-bitowy czterordzeniowy procesor połączony z 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) przy 60 klatkach na sekundę i daje dźwięk przestrzenny Dolby i DTS. Niestety w przeciwieństwie do Mi Box, Mi TV Stick nie obsługuje 4K.

Konwenter Xiaomi obsługuje dźwięk HD DTS i Dolby, zaś pilot jest prosty w obsłudze i intuicyjny. Atrakcją jest przycisk głosowy do wyszukiwania Google oraz dwa dostosowane przyciski do filmów Netflix i Amazon Prime.

Jeśli chodzi o wyjście dźwięku, TV Stick obsługuje dekodowanie wielokanałowego dźwięku HD DTS i Dolby. Atrakcją jest przycisk głosowy w pilocie, który służy do wyszukiwania Google oraz dwa dostosowane przyciski do filmów Netflix i Amazon Prime. Pudełko nie zawiera baterii Triple-A, których wymaga pilot.

Mi TV Stick posiada Android TV 9.0 i jest kompatybilny z Asystentem Google i Chromecast. Umożliwia zatem użytkownikom bezpośrednie wyświetlanie zdjęć, filmów i innych treści ze smartfona z systemem Android na telewizorze.

A może Mi Box S

Mi Box S to również małe urządzenie, ale tym razem będziemy mogli oglądać filmy w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w trybie HDR. Przystawka Xiaomi Mi Box S zamienia starszy telewizor w wersję smart podobnie jaka powyżej opisywany Mi TV Stick.

Tutaj sercem jest czterordzeniowy procesor wsparty 2 GB pamięci RAM, który wspomaga przesył obrazu w najwyższej jakości oraz zapewnia dżwięk Dolby DTS. Mamy również Chromecasta oraz Asystenta Google, co oznacza, że będziemy mogli kontrolować naszego box’a zarówno za pośrednictwem smartfona, jak i poleceń głosowych.

Zobacz: Dowód, że było się zaszczepionym

Najnowsze treści obejrzysz z niespotykaną wcześniej ilością detali dzięki technologii HDR jeśli odbiornik obsługujące HDR oraz treści przygotowane pod HD. Samo urządzenie prezentuje się bardzo elegancko i sprawia wrażenie, że mogłoby kosztować znacznie więcej.

Mi BOX S, czy MI TV Stick?

Ostatniego czasu Xiaomi lubuje się w wypuszczaniu produktów, które są skromniejszą wersją innych tej marki. Dzięki temu możemy zakupić produkt, który spełnia nasze oczekiwania i jednocześnie wydać znacznie mniej. Przykładowo Mi Box S kosztuje około 250 – 300 zł, zaś Stick 130 zł.

Porównując obie przystawki zwracaliśmy uwagę na innwacyjność, dlatego opowiadamy się za Mi TV Stick, ale jest to wybór dla osób, które nie potrzebują obrazu w jakości 4k, któy jest obsługiwany przez Mi BOX S.

Jak zainstalować Sticka?

Po pierwszym podłączeniu konwertera Xiaomi, telewizor będzie potrzebował sparowania pilota z urządzeniem przez Bluetooth i opcjonalnie zalogowania się na nasze konto Google i Netfli. Podczas instalacji system automatycznie poprosi Cię o dodanie aplikacji zainstalowanych na istniejących telefonach. Cały proces może chwilę potrwać, a wtedy system może trochę spowalniać. Po przejściu przez kilka ekranów konfiguracyjnych, naszym oczom ukaże się intuicyjne menu gotowe do serwowania ulubionych filmów.

Podsumowanie, czy warto?

Jeśli masz aplikacje, których nie ma w Sklepie Play, możesz również skopiować pliki transferapk za pomocą programu TV File Commander i zainstalować aplikacje na Androida innych firm na swoim telewizorze. Przykładowo możesz przenieść popularną aplikację telewizyjną ze sklepu z aplikacjami w Chinach za pośrednictwem komputera, a następnie zainstalować ją na Mi TV Stick. Możesz skorzystać z tej samej metody, aby dostosować i dodać więcej aplikacji multimedialnych do swojego starego telewizora.