Wiadomości, aktualności 2021 > Uber chce kupić wypożyczalnie hulajnóg Lime lub Bird?

Uber chce kupić wypożyczalnie hulajnóg Lime lub Bird?

Portal mashable.com podaje, że według raportu w „The Information”, firma Uber prowadzi tajne rozmowy w sprawie nabycia firmy produkującej i wypożyczającej hulajnogi elektryczne. A jeśli źródła tych plotek są wiarygodne, Uber nie jest zbyt oryginalny, bo rozmawia z Bird i Lime o możliwej transakcji.

Czy Lime lub Bird przejdą do Ubera?

Ten krok miałby sens dla Ubera, ponieważ dyrektor generalny Dara Khosrowshahi mówiła o pragnieniu jego firmy, aby stała się w przyszłości „ Amazonką transportu ”, oferując klientom szeroki zakres opcji mobilności. Niestety Uber odmówił komentarza w tej sprawie, a i Bird nie odniósł się do plotek. Co istotne, wydaje się, że wszystko idzie do przodu w tempie szybszym niż skuter. Informator zwraca uwagę, że w ciągu następnego miesiąca może dojść do jakiegoś porozumienia.

Jednak faktem jest, że Uber od jakiegoś czasu bada rynek skuterów, a dyrektor generalny Khosrowshahi często mówi o znaczeniu zarówno hulajnóg, jak i rowerów. Nie jest jednak jasne, co motywowałoby firmy Bird i Lime do sprzedaży swojego dorobku.

Bird ogłosił niedawno swoją “Ptasią Platformę”, która umożliwiłaby kupowanie hulajnóg Bird po kosztach i uruchamianie własnego imperium Mini Bird. Lime z kolei niedawno rozszerzyło działalność na Australię. Więc, jak widać obie formy mają się całkiem dobrze.

Zobacz też:
Najlepsze hulajnogi wyczynowe >
Hulajnogi elektryczne Frugal, czy Xiaomi >

Drony od Ubera

Ostatniego czasu wiele słyszy się o ekspansji Ubera na nowe technologie. Przykładowo firma uważa, że wykorzystanie dronów znacząco skróci czas dostaw. Poinformowano, że wiedza zdobyta podczas ostatnich testów w San Diego zostanie wykorzystana w innych projektach w tym w latających taksówkach. Bowiem, Uber rozpoczął testy dostaw jedzenia za pomocą dronów, a mieszkańcom miasta zamawiali jedzenie z sieci McDonald’s. Ponoć rezultaty testów są co najmniej zadowalający.

uber-hulajnogi

Uber zainteresował się hulajnogami elektrycznymi. W międzyczasie testuje drony i inne pojazdy autonomiczne.

Zamawiane jedzenie było ładowane przez obsługę restauracji, a następnie leciało do zamawiającego. Dron Ubera był sterowany przez nowy system zarządzania ruchem powietrznym, a po wylądowaniu posiłek z maszyny odbierał pracownik i dostarczał go pod drzwi klienta. Ponoć W przyszłości drony mają lądować na dachach samochodów, które są zaparkowane w pobliżu miejsca dostawy.

Hulajnoga JUMP Scooter V2 od Ubera

Z kolei w trakcie drugiego dnia konferencji Uber Elevate, firmy Uber i Volvo zaprezentowały projekt autonomicznych pojazdów. Volvo XC90 SUV jest trzecim samochodem opracowanym wspólnie, a jednocześnie pierwszym autem, w pełni autonomicznym. Pojazd bazowy Volvo wyposażony został w kluczowe funkcje bezpieczeństwa, które pozwolą Uberowi wzbogacić swoją flotę o pojazdy samojezdne.

Uber zaprezentował też nowy model hulajnogi elektrycznej JUMP Scooter V2, zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie. Jej stabilniejsza konstrukcja, odporność na zniszczenie oraz trochę większe koła, ułatwią poruszanie się po zatłoczonym mieście i zwiększą komfort jazdy, a innowacyjny hamulec ręczny zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Hulajnoga JUMP Scooter V2 zadebiutuje w USA 24 czerwca, a w Europie jeszcze tego lata. W trakcie konferencji Uber zaprezentował również najnowszą wersję wymiennej baterii do rowerów elektrycznych JUMP, którą będą mogli wymienić sami użytkownicy.