Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Triki na hulajnodze wyczynowej – TOP 10 skoki i figury

Triki na hulajnodze wyczynowej – TOP 10 skoki i figury

Jazda na hulajnodze wyczynowej to sport i zabawa w jednym. Im więcej trików potrafisz tym lepiej, ale najtrudniejsze skoki potrafią wykonać tylko najlepsi rajderzy. Poniżej kilka popularnych trików wraz z filmikami.

Popularne triki na hulajnodze wyczynowej (do skakania)

Hop – klasyczny wyskok w górę, w którym oba kółka powinny unieść się w tym samym czasie. Fakie – obrót wraz z hulajnogą o 180 stopni. Stopy nie powinny oderwać się od decka, zaś efektem końcowym jest stabilna jazda tyłem.

Manual – jazda na tylnym kole, więc najpierw ustawiamy jedną stopę przed hamulcem, a drugą trzymamy na hamulcu. Równowagę utrzymuje się balansując ciałem i naciskaniem tylną nogą na hamulec.

Barspin – ręczny obrót kierownicy. Podczas wyskoku należy obrócić kierownicę o 360 stopni i stabilnie wylądować.

Noise Pivot (nosek) – obrót na przednim kole. Stojąc obie stopami na decku, unosi się hulajnogę, by ta stała tylko na przednim kole. Wówczas wykonuje się obrót o 360 stopni.

Grind – ślizg na krawędzi, który polega na przejechaniu deckiem po po krawędzi murku, rampy, lub poręczy. W prostszej wersji, przednie koło może dotykać podłoża.

TailWhip – wyskok z hulajnogą i jej obrót o 360 stopni. Trik rozpoczyna się jazdą po powierzchni, z której wykonuje się wyskok, podczas którego, trzymając za rączkę obraca się hulajnogę. Oczywiście lądujemy w tradycyjnej pozycji.

FrontFlip – salto z hulajnogą. Bardzo trudny trik, który wykonuje się na skoczni. Należy dobrze się rozpędzić i będąc u szczytu skoczni wykonać salto w przód. Stopy nie powinny oderwać się od deski, a jazda po lądowaniu powinna być stabilna. To bardzo efektowny trik, którym może pochwalić się niewielu.

FrontFlip – salto z hulajnogą. Bardzo trudny trik, który wykonuje się na skoczni. Należy dobrze się rozpędzić i będąc u szczytu skoczni wykonać salto w przód. Stopy nie powinny oderwać się od deski, a jazda po lądowaniu powinna być stabilna. To bardzo efektowny trik, którym może pochwalić się niewielu.

 
Ważna uwaga: Żaden uznany rajder, nie pozwoli sobie na wykonywanie trudnego trików bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nosząc kask i ochraniacze, chronisz swoje zdrowie!

Jaki jest najtrudniejszy trik na hulajnodze?

Niektórzy mówią, że najtrudniejszym trikiem na hulajnodze jest… wyglądanie dobrze podczas skoku lub jednoczesne poderwanie dziewczyny. A tak na poważnie, to do najtrudniejszych można zaliczyć wszelkie kombinacje, na które składa się kilka pojedynczych trików.

Przykładowo przepięknie wygląda wyskok na skoczni, potem wyrzut hulajnogi, by ta zrobiła pełny obrót i salto rajdera. Oczywiście wszystko wykonuje się niemalże w tym samym czasie.

triki na hulajnodze

Na poniższym filmiku Ryan Williams opowiada o tym, jak ciężko było mu opanować tę technikę. W końcu w 2015 roku pokazał swoje umiejętności podczas turnieju Nitro Circus Australian Regional.

10 najlepszych rajderów na hulajnodze

Scootering ma swoje gwiazdy, bowiem to sport, który przyciąga coraz większą ilość fanów. Niektórzy rajderzy otwierają własne szkoły, w których szkolą swoich następców. Większość gwiazdorów ma swoje kanały na YouTube.

  1. Dakota Schuetz
  2. Ryan Williams
  3. Brandon James
  4. Dylan Morrison
  5. Max Peters
  6. Jeremy Malott
  7. Jamie Rider
  8. Ben Thomas
  9. Matt McKeen
  10. Robbie Menzies
mistrzostwa swiata na hulajnodze

W 2019 Mistrzostwa Świata w jeździe na hulajnodze odbędą się w Barcelonie.

Czy wykonywanie trików jest bezpieczne?

Bez zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku, nawet przechodzenie przez ulicę jest niebezpieczne. Podstawowe triki na hulajnodze nie są uznawane za niebezpieczne, ale nawet wtedy powinniśmy nosić kask, gdyż istnieje ryzyko zderzenia z innym rajderem. Z kolei wszelakie wyskoki lub próbowanie sił w parku z przeszkodami, bez wątpienia jest narażone na poważne urazy i noszenie kasku i ochraniaczy może uratować zdrowie, a nawet życie.