Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Tokeny NFT na Binance, co to jest, gdzie kupić?

Tokeny NFT na Binance, co to jest, gdzie kupić?

Popularna giełda Binance ogłosiła, że wkrótce uruchomi platformę NFT dla twórców, marek i ich fanów. Nowa platforma ma nosić nazwę „Featured by Binance”. Poniżej o tym, co to są NFT i czy warto je kupić?

Tokeny NFT na Binance

Według dyrektora generalnego projektu, w momencie uruchomienia, platforma skupi się na pomaganiu partnerom marki Binance w uruchamianiu aktywów NFT. Bowiem zupełnie nowa platforma ma na celu wspieranie całego cyklu NFT, począwszy od stworzenia, przez marketing po dystrybucję i obrót wtórny.

Według wpisu na blogu opublikowanego przez CEO, pandemia była jednym z czynników, które przyczyniły się do urzeczywistnienia “Featured by Binance”. Mówiąc o uruchomieniu projektu Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny Binance, powiedział:

„Wierzymy, że Featured by Binance odblokuje wiele ekscytujących innowacji w produktach cyfrowych. Chcemy wykorzystać nasze spore doświadczenie w uruchamianiu tokenów i tworzeniu rynków w przestrzeni NFT, aby pomóc markom i twórcom w uzyskaniu korzyści”.

Oznacza to, że Binance podąży śladami platform takich jak Crypto.com i Gemini. Platforma ma stać się „ostatecznym miejscem docelowym” dla entuzjastów NFT i cyfrowych kolekcjonerów, którzy chcą dodawać treści od niektórych „najlepszych światowych twórców i artystów” do swoich cyfrowych kolekcji.

Co to jest token NFT?

Token NFT to unikalne aktywo cyfrowe, które reprezentować może szeroką gamę przedmiotów materialnych lub niematerialnych, takich jak kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości lub wirtualne dzieła sztuki.

Przykładowo gwiazdor amerykańskiego TikToka, Nathan Apodaca, wystawił na aukcję oryginalne nagranie wideo, które uczyniło go sławnym. Autor postanowił wystawić je w formie tokena NFT – czyli instrumentu, który stał się nowym hitem w świecie kryptowalut w 2021 r.

To co istotne, to fakt, że każdy token NFT zawiera informacje, które odróżniają go od innych i są one bardzo łatwe do zweryfikowania. Tokeny są przechowywane jako jednostka danych w architekturze zwanej blockchainem, która poświadcza, że dany plik cyfrowy jest niepowtarzalny.

GIF autorstwa Trevora Andrew został sprzedany za 3600 USD, ale obecny właściciel prosi o 16300 USD.

Czy warto kupować tokeny NFT?

NFT mają na celu dać ci coś, czego nie można skopiować: własność dzieła (chociaż artysta nadal może zachować prawa autorskie i prawa do reprodukcji, tak jak w przypadku fizycznej grafiki). Mówiąc w kategoriach fizycznego zbierania sztuki: każdy może kupić odbitkę Moneta, ale tylko jedna osoba może posiadać oryginał.

  • Jesteś artystą

Możesz być zainteresowany NFT, ponieważ daje ci to możliwość sprzedaży pracy, na którą w przeciwnym razie nie byłoby zbyt dużego rynku. Jeśli wpadniesz na naprawdę fajny pomysł na cyfrową naklejkę, co zamierzasz zrobić? Sprzedać go w iMessage App Store? Nie ma mowy.

Ponadto NFT mają funkcję, że uzyskasz przychód od za każdym razem, gdy NFT zostanie sprzedany lub zmieni właściciela, upewniając się, że jeśli Twoja praca stanie się bardzo popularna, a jej wartość wzrośnie, zobaczysz część z tych korzyści.

  • Jesteś kupującym

Jedną z oczywistych korzyści płynących z kupowania dzieł sztuki jest to, że możesz wspierać finansowo artystów, których lubisz, i to jest prawdą w przypadku NFT (które są o wiele modniejsze niż, na przykład, naklejki na Telegramie). Kupując NFT zwykle otrzymujesz również podstawowe prawa użytkowania, takie jak możliwość opublikowania obrazu online lub ustawienia go jako zdjęcia profilowego. Dodatkowo, oczywiście, istnieją prawa do chwalenia się, że jesteś właścicielem sztuki, z wpisem w blockchain.

Znani twórcy na Binance NFT

W ciągu najbliższych tygodni giełda Binance ogłosi nazwiska niektórych twórców, którzy 24 czerwca wprowadzą swoje treści na platformę. Jak dotąd ogłoszono, że użytkownicy będą mieli dostęp do treści autorstwa dwukrotnego zdobywcy nagrody BRIT Award Lewisa Capaldiego, artysty wizualnego Trevora Jonesa, zespołu e-sportowego eStarPro oraz gwiazd futbolu Michaela Owena i Alphonso Daviesa.

Należy nadmienić, że program dla twórców treści został ogłoszony w maju, aby umożliwić twórcom przygotowanie się dołączeniem do powstającej przestrzeni kolekcjonerskiej NFT. Rynek będzie korzystał z Binance Smart Chain, sieci uruchomionej przez Binance w kwietniu 2019 roku, która w ostatnich miesiącach stała się popularną alternatywą dla sieci Ethereum (jeśli chodzi o NFT i zdecentralizowane finanse).

CipherTrace, jedna z wiodących firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem kryptowalut na świecie, ogłosiła 27 maja, że dodała wsparcie analityczne dla Binance Smart Chain, co pozwoli na identyfikację transakcji finansowych o wyższym ryzyku.

Binance kontra reszta świata!

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (znany również jako CZ), odniósł się do niezdolności jakiegokolwiek rządu lub organu regulacyjnego do zamknięcia Bitcoina ze względu na rosnącą popularność, jaką kryptowaluta zyskała w ciągu ostatnich lat.

Odnosząc się do Crypto jako „nowego narzędzia, które może zwiększyć wolność pieniędzy na całym świecie”, Zhao podzielił swoje przekonanie, że regulatorzy powinni stosować technologię kryptograficzną i blockchain, ponieważ branża kryptograficzna nie ma być konkurentem i powinna być w stanie współpracować z regulatorami.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.