Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Tanie hulajnogi wyczynowe istnieją! (ceny i opinie)

Tanie hulajnogi wyczynowe istnieją! (ceny i opinie)

Utarło się już przekonanie, że dobra hulajnoga wyczynowa musi być droga i cóż, jest w tym trochę prawdy. Bowiem chodzi o rodzaj wykorzystanych materiałów i precyzję wykonania. Przykładowo włókna węglowe (carbon fiber), które są wytrzymałe i jednocześnie lekkie, są droższym materiałem i w hulajnogach spotykane są jedynie w niektórych elementach hulajnogi. Sprawdziliśmy, czy można kupić dobrą i tanią hulajnogę wyczynową i o tym poniżej.

Dobra i tania hulajnoga wyczynowa?

Jeśli chodzi o tańszą hulajnogę wyczynową to bez wątpienia należy polegać na marce, która ma dobre opinie w sieci. Wszak jest sporo tanich wyczynówek, które świetnie prezentują się w opisie producent, a tak na prawdę, nie wiadomo, kto je zrobił i z czego.

Sprawdziliśmy portale Bbamargera i GetKidsOutside i znaleźliśmy kilka modeli, które są dostępne również w polskich sklepach stacjonarnych i internetowych. Okazało się, że niezłą wyczynówkę można kupić za niewielkie pieniądze. Poniżej nasze 3 propozycje.

 

Slamm Tantrum VI

tania hulajnoga

Tempish Wel Junior
tansze hulajnogi
Maui and Sons Twister V2
hulajnogi wyczynowe
średnica koła: 100 mm 110 mm  100 mm
waga: 3,6 kg 2,9 kg 2,8 kg
wysokość: 74 cm  75 cm 82 cm
cena: 360 zł 300 zł 400 zł

Dlaczego taki wybór?

Wybraliśmy hulajnogi, które mają przystępną cenę, ale jednocześnie ich waga i opinie w sieci dowodzą, że to dobre pojazdy. Oczywiście musieliśmy iść na pewien kompormis i nie udało się wytypować bardzo taniej hulajnogi, która powiedzmy kosztuje 200 zł. Bowiem wówczas, albo nie znaleźliśmy opinii na ich temat lub nie były one dostatecznie pochlebne.

Ważna uwaga: Również rdzeń koła jest bardzo ważna, ponieważ muszą one być w stanie wytrzymać  siłę podczas lądowania na hulajnodze. W wyczynówce prawie zawsze spotkasz koła z metalu (stopu) i te są właściwie najlepsze. Niestety najtańsze modele często mają nylonowe koła rdzeniowe (mocny rodzaj plastiku) lub inne plastikowe rdzenie. Koła z rdzeniem metalowym są na ogół znacznie lepsze niż kółka z nylonu lub tworzywa sztucznego, ponieważ są bardziej trwałe i mocniejsze. Rdzenie z nylonu lub innych materiałów stosowane jest w pojazdach dla młodszych dzieci (w wieku 6 lub 7 lat), co w tym przypadku na ogół jest w porządku, bo dzieci są lżejsze.

Zobacz też:

Jaka hulajnoga wyczynowa najlepsza?

Jednym z istotnych parametrów, które musimy wziąć pod uwagę jest rozmiar hulajnogi, który powinien być odpowiedni do wzrostu rajdera. Wygląda to następująco:

  • wzrost do: 115 cm – wysokość hulajnogi: ok. 70 cm;
  • wzrost do: do 130 cm – wysokość hulajnogi: 75 cm;
  • wzrost do:do 145 cm – wysokość hulajnogi: 81 cm;
  • wzrost do: do 160 cm – wysokość hulajnogi: 84 cm;
  • wzrost do: do 170 cm – wysokość hulajnogi: 89 cm;
  • wzrost do: powyżej 170 cm – wysokość hulajnogi:  od 90 cm.

Ponadto jeśli chcemy czuć się bezpiecznie w skateparku, musimy zadbać o to, by wybrany model hulajnogi spełniał standardy. Uznaje się, że najlepsze modele mają podest wykonane z aluminium oraz kierownice ze stali. Te materiały będą miały pozytywny wpływ na niezawodność naszej hulajnogi. Elementy z włókna węglowego też są świetne, bo jest to materiał sztywny i wytrzymałym przy jednocześnie niskiej gęstości własnej (lżejszym od aluminium).

budowa hulajnogi

Włókno węglowe można znaleźć w kierownicy hulajnogi wyczynowej, a jego zastosowanie wiąże się z wyższą ceną.

Wobec powyższego, waga wyczynówki, zależna jest od materiałów i tak samo wyglądający model o podobnych parametrach, ale z aluminiową ramą (nie stalową) będzie nawet o pół kilograma lżejszy. Bowiem dobre hulajnogi wyczynowe powinny ważyć w przedziale od 3 do 3,6 kg.

Tania hulajnoga dobra dla początkujących?

Często mówi się, ze tańsze modele są odpowiednie dla osób zaczynających przygodę z skuteringiem, ale nie jest to do końca prawda. Bowiem zdarza się, że płaci się za markę i zbędne dodatki. W powyższym rankingu zamieściliśmy produkty, z których zadowolony będzie również doświadczony rajder. Jednak przy bardziej zaawansowanych trikach z twardym lądowaniem, zalecamy droższe modele.

Każda hulajnoga wyczynowa będzie dobra dla początkującego i poradzi sobie z osobą o wadze między 50, a 100 kg i może jeździć na niej zarówno młodszy jak i starszy użytkownik.