Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Swipe, BitTorrent, czy Enjin Coin, prognozy, czy warto?

Swipe, BitTorrent, czy Enjin Coin, prognozy, czy warto?

Niektórzy mówią, że Bitcoin powoli przechodzi do lamusa. Zatem w jakie kryptowaluty warto zainwestować? Poniżej przegląd walut: ENJ, BTT i SXP i prognozy na najbliższy rok.

Co to ENJ, BTT i SXP.  Porównanie kryptowalut.
Prognozy i opinie. W którą warto zainwestować?

Swipe, BitTorrent, czy Enjin Coin?

Trzy waluty mają teraz swoje pięć minut i sprawiają wrażenie, że jeszcze wszystko przed nimi. Bowiem Bitcoin i Ethereum są już za drogie. Wspominaliśmy o Dogecoine (nowe okno), że warto zainwestować w wesołęgo psa, ale co oprócz niego? Nie można przegapić szansy, jaką zdają się dawać: ENJ, BTT i SXP. Do handlu tymi walutami polecamy  tę giełdę. (nowe okno)

Ale spokojnie, bo nie zamierzamy polecać inwestowania we wszystkie trzy, więc musimy poznać je wszystkie i zdecydować, czy wybrać Swipe, BitTorrent, czy Enjin Coin. Zatem poniżej krótkie zapoznanie z tymi walutami:

Co to Swipe (SXP)?

Chociaż firma jest zarejestrowana w Londynie w Anglii, jej siedziba główna i zespół znajdują się w Taguig, miejskiej dzielnicy Manili na Filipinach. Swipe pracował również nad rozwojem Swipe Network, ekosystemu protokołów DeFi.

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, Swipe to nie tylko protokół obsługiwany przez sieć rozproszoną. To zarówno oprogramowanie, jak i ekosystem portfela cyfrowego, które razem zostały zaprojektowane, aby umożliwić użytkownikom kupowanie i wydawanie pieniędzy “fiducjarnych” i aktywów kryptograficznych w lokalizacjach fizycznych i cyfrowych.

Swipe twierdzi, że pracuje nad dodatkowymi usługami, takimi jak konto oszczędnościowe, karty kredytowe i usługi przetwarzania płatności.

Co to BitTorrent (BTT)?

BitTorrent jest znany swoim użytkownikom jako sieć peer-to-peer zapewniająca usługi udostępniania plików. Jednak tylko niewielki odsetek jego użytkowników wiedziałby, że jest to również jedna z najpopularniejszych kryptowalut na rynku. Jest to jeden z najlepiej prosperujących altcoinów w branży, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotował wzrost o ponad 2500%. 

Firma od lat walczyła o zarabianie na niezwykle popularnej usłudze. Jednak wszystko to się zmieniło od czasu przejęcia BitTorrenta przez Fundację Tron. Nowi właściciele wprowadzili krypto o tej samej nazwie, aby rozszerzyć jego protokół i zachęcić uczestników sieci. Moneta BTT jest przeznaczona dla osób potrzebujących szybszych prędkości pobierania i wysyłania oraz innych usług, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne dla nich, jako bezpłatnych użytkowników. System ostatecznie poprawia jakość usług i stanowi podstawę przyszłego rozwoju platformy.

Co to Enjin Coin (ENJ)?

Początki projektu Enjin sięgają 2009 roku. Współtwórcą Enjin Coin i jednocześnie dyrektorem technologicznym (CTO) jest Polak, Witek Radomski. Stworzony specjalnie dla branży gier wideo, token Enjin opiera się na łańcuchu bloków Ethereum. Do tej pory ten projekt okazał się pomocny dla ponad 20 milionów graczy z całego świata w tworzeniu sieci i dyskusjach związanych z ich ulubionymi grami komputerowymi. 

Pod koniec 2017 roku zakończyło się zebranie przez grupę około 35 milionów dolarów, co pozwoliło jej na wykonanie podstawowego etapu API, opartego na Javie SDK, mobilnego inteligentnego portfela i podstawowej użyteczności. Pomimo rosnącej liczby przeciwników, Enjin wymyślił, jak oflankować wielu rywali.

Ze względu na szeroki wachlarz możliwości ENJ, podobnie jak niskie koszty wymiany, daje dużą szybkość transakcji i rosnący wachlarz sytuacji, w których może okazać się cenny. Ta waluta nie polega tylko na płaceniu za przedmioty kolekcjonerskie – finansuje procesy w sieci gier.

Przewidywania, prognozy i opinie

3. BitTorrent (BTT)

Ostatnio cena BitTorrent straciła na sile i wynosi 0,0082 USD, czyli 38% poniżej historycznego maksimum 0,0134 USD. Jego kapitalizacja rynkowa spadła do ponad 5 miliardów dolarów i jest obecnie 27 największą walutą.

Co się stało? cena BTT spadła ostatnio gwałtownie, nawet gdy inne waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, wzrosły. Wynika to głównie z realizacji zysków, ale tylko w tym roku cena wzrosła o ponad 4000%. Gdy cena spadła, wielu kupujących zaczęło sprzedawać w tak zwanej fazie dystrybucji.

Dlaczego to ma znaczenie? BitTorrent nie jest jedyną cyfrową walutą, która przechodzi przez tę fazę dystrybucji po dużym wzroście. W niedawnej pamięci waluty takie jak Dogecoin, Theta i Crypto.com borykały się z problemami po przejściu przez poważny wzrost.

Co dalej z ceną BitTorrent? Według ekspertów z Trading Beasts cena BTT prawdopodobnie wzrośnie o znaczną marżę w tym roku. Oczekują również, że zamknie rok średnio na poziomie około 1 centa i spodziewają się znacznego wzrostu każdego miesiąca po maju. Analitycy serwisu Coinpedia mają bardzo wysokie prognozy dotyczące ceny i uważają, że do końca tego roku może on być wart 1 dolara, a do 2022 r. może osiągnąć 3 dolary.

2. Enjin Coin (ENJ)?

Podczas gdy perspektywa krótkoterminowa pokazuje, że kupujący wspierają cenę ENJ, scenariusz długoterminowy jest znacznie bardziej niejednoznaczny, co pokazują wskaźniki techniczne dotyczące całego łańcucha.

Portal FXstreet sugeruje, że inwestorzy powinni poczekać, aż ustali się wyraźny trend. Nagły wzrost presji zakupowej, który przecina poziom oporu na 3,08 USD, zasygnalizuje początek nowego trendu wzrostowego i może spowodować wzrost ENJ o 6% do 3,27 USD. Jeśli jednak cena Enjin Coin przekroczy barierę wsparcia na poziomie 2,19 USD, prawdopodobny nastąpi się spadek o 8% do 2,01 USD (tzw. korekta).

Zobacz: ADA, UNI, czy BNB

Cena Enjin Coin napotyka jeden istotny obszar oporu przed nowymi rekordami wszechczasów
Na 4-godzinnym wykresie Enjin ustanowił flagęz linią trendu oporu utworzoną na psychologicznym poziomie 3 USD. Wybicie powyżej tego punktu ma ostateczną cenę docelową 4,36 USD, obliczoną na podstawie wysokości masztu jako odniesienia.

Ważnym w prognozowaniu przyszłej ceny jest czynnik wpływającym na cenę, czyli jego notowanie na wielu giełdach kryptowalut. To spowodowało, że całkowity wolumen obrotu osiągnął nowe maksima, a także spowodował wzrost aktywności inwestorów. Ale zastosowań i możliwości które oferuje ten niezwykle ciekawy projekt jest o wiele więcej. Według zwolenników: „Deweloperzy muszą zablokować posiadać ENJ, aby wybić wirtualne przedmioty . Kiedy gracz zdobędzie te przedmioty, może ich użyć w grze, wymienić, a nawet sprzedać za ENJ ”.

1. Swipe (SXP)

Swipe zajmuje obecnie 135. miejsce z kapitalizacją rynkową na poziomie 4,6 mld USD. Usługa kart debetowych Swipe Visa jest obecnie dostępna w Europie oraz niektórych częściach Ameryki Północnej i Azji, takich jak Stany Zjednoczone i Singapur. W chwili pisania tego tekstu, cena Swipe wynosiła 5,00 USD, co oznacza spadek o 10,6% w ciągu ostatnich 24 godzin. W dniu 3 maja 2021 r. osiągnął najwyższą w historii cenę 5,85 USD i od tego czasu spadł o prawie 15%.

Jak podaje Capital.com, cena Swipe została kilkakrotnie obniżona na czterogodzinnym wykresie, z głównego poziomu oporu 5,50 USD. Bowiem SXP nie był w stanie utrzymać się powyżej tej bariery, pomimo ustanowienia nowego rekordowego poziomu. Z drugiej strony kolejne odrzucenie kluczowego punktu oporu 5,50 USD może z łatwością obniżyć SXP do 4,4 USD, a nawet 4 USD.

Analitycy twierdzą, że podstawowe wyniki Swipe wydają się dobre, ponieważ liczba nowych adresów wzrosła w zeszłym tygodniu o 33%. Tymczasem liczba aktywnych adresów wzrosła o 26%. Zgodnie z najnowszymi prognozami cen, Swipe z portalu FXStreet, cykl niedźwiedzi może trwać jeszcze przez kilka dni lub tygodni, zanim cena ponownie odbije w kierunku nowych rekordów wszechczasów.

Więc, która kryptowaluta najlepsza?

  ENJ BTT SXP
Cena 2.435 0,00742 2.406
Kapitalizacja rynkowa  2,031,647,320 4,894,423,342 2,007,582,396
Dostępna ilość 834 314 000 659 953 000 000 91,581,300
Zmienność w 1 godzinie -3,41238 -5,47037 3.66713
Zmienność w 7 dni -6,519 7.843 8.508

Powyższa tabela pokazuje wady i zalety wspomnianych kryptowalut. Okazuje się, że wygrywa Swipe, któremu niemalże odebrał punkt za cenę dla ENJ. Biorąc pod uwagę, że prognozujemy tu mniej znane waluty, zgadzamy się z matematycznym wyliczeniem plusów i minusów, gdyż SXP to platforma, która rozwiązuje rzeczywiste problemy i która faktycznie ułatwia ludziom korzystanie z kryptowalut w codziennych sytuacjach.

Zobacz: Najlepsze dokumenty na Netflixie i HBO.

Podsumowując nasze porównanie:

Wspomniany wcześniej poziom 5 USD należy traktować jako minimalną oczekiwaną cenę docelową, jaką Swipe osiągnie w 2021 r. Wielu analityków i badaczy podziela bardziej uparty sentyment i uważają, że cena SXP może wzrosnąć znacznie bardziej do końca roku.

Popularny analityk Twittera Andy Dufresne jest jednym z najbardziej wygadanych inwestorów i podaje 10 $ jako swoją prognozę ceny Swipe na 2021. Jednak inni użytkownicy Twittera są jeszcze bardziej optymistyczni. Niektóre prognozy opublikowane przez analityków Twittera mówią, że cena SXP osiągnie 25 lub 30 USD do końca roku.

Prognoza dla Swipe od inwestora z Twittera.

Głównym i najważniejszym elementem platformy Swipe jest portfel wielowalutowy Swipe, który ma bardzo znaczącą przewagę nad prawie wszystkimi innymi popularnymi portfelami kryptograficznymi na rynku. Zamiast obsługiwać tylko aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin lub Ethereum, portfel Swipe umożliwia również użytkownikom przechowywanie pieniędzy fiducjarnych (złotówki, dolary, euro).

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.

Powyżej w artykule:  
Swipe, BitTorrent, Enjin Coin.  Tabela porównawcza.
Przewidywania. Którą warto kupić?