Wiadomości, aktualności 2021 > Spadki kryptowalut, krach (24.05.2021)

Spadki kryptowalut, krach (24.05.2021)

Dzisiaj wiele znanych kryptowalut odnotowało spadki ceny, co sprawiło, że media zaczęły rozpisywać się o sensowności inwestowania w wirtualne waluty.

Ceny kryptowalut lecą w dół (24.05.2021)

W poniedziałek 24 maja, prawie wszystkie główne kryptowaluty odnotowały spadki w ciągu ostatnich 24 godzin. Poniżej najważniejsze waluty:

  • Bitcoin (CRYPTO: BTC) spadł o 15%;
  • Ethereum (CRYPTO: ETH) stracił 21%;
  • Cardano (CRYPTO: ADA) stracił 26%;
  • Binance Coin (CRYPTO: BNB) stracił 27%;
  • XRP (CRYPTO: XRP) spadł o 25%;
  • Dogecoin (CRYPTO: DOGE) stracił 19%.

Ponadto Coindesk poinformował dzisiaj, że giełda kryptowalut Huobi „ograniczyła lub zawiesiła niektóre swoje usługi i produkty w niektórych krajach oraz wstrzymała usługi hostingu górników w Chinach kontynentalnych”.

Krach po pęknięciu bańki

Ja informowaliśmy ostatnio, chiński rząd i organy regulacyjne w zeszłym tygodniu wydały ostrzeżenia dotyczące handlu, wydobywania i używania kryptowalut, wylewając zimną wodę na rozgrzany rynek kryptowalut.

Nastąpiło to po piętach odwrócenia się Elona Muska od Bitcoin’a w Tesla Inc. Jednak wczoraj Musk najwyraźniej próbował podbić ceny kryptowalut, tweetując, że stanie po stronie kryptowalut w „bitwie” ze standardową walutą fiducjarną.

Warto nadmienić też, że zdobywca nagrody Nobla ekonomista Robert Shiller wyraził zmartwienie obecną sytuacją w wywiadzie dla CNBC”

„To bardzo psychologiczny rynek. To imponująca technologia. Ale ostateczne źródło wartości jest tak niejednoznaczne, że ma dużo wspólnego z naszymi narracjami, a nie z rzeczywistością”.

Nawet Shiller był kuszony

„Myślałem o ich zakupie, żeby doświadczyć efektu WOW. W rzeczywistości wiele osób to robi. Nigdy nie kupiłem bitcoina. Może powinienem być aktywny na tym rynku ”.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.