Wiadomości, aktualności 2021 > Spadek i odbicie cen kryptowalut

Spadek i odbicie cen kryptowalut

Kryptowaluty gwałtownie wirowały w kursie, przedłużając niedawną serię dzikich huśtawek. Jednak dzisiaj (25.06.21) możemy zaobserwować pewne nieśmiałe odbicie i więcej zieleni na giełdach.

Tydzień spadków na giełdach

Po raz pierwszy od stycznia Bitcoin — najpopularniejsza cyfrowa moneta na świecie — na krótko spadła poniżej 30 000 USD, kluczowego poziomu monitorowanego przez analityków technicznych. Według CoinGecko, BTC stracił to, co zyskał w 2021 r., a następnie podbił do wartości 32 481,93 USD.

Bowiem Bitcoin w pewnym momencie stracił ponad 10% i zszedł do poziomu 29 154,73 USD, tracąc ponad połowę swojej wartości od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu z kwietnia. Inne krypto dołączyły do ​​wyprzedaży przed wyrównaniem strat, więc Ethereum, druga co do wielkości waluta cyfrowa spadła o ponad 5%. Jednak wzrosła o 0,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ostatnie 24 godziny były ekscytującą okazją do zakupu dla kilku cierpliwych inwestorów, bo po intensywnej wyprzedaży w ciągu ostatnich kilku dni, kilka kryptowalut było dostępnych ze zniżką. Ten szał zakupowy spowodował wzrost ogólnej kapitalizacji rynku kryptowalut.

Krytpowaluty znowu drożeją

Sprzedaż przeniosła się również na mniejsze monety, takie jak Dogecoin, (krypto inspirowane memami), który w pewnym momencie spadł o ponad 25%, aby zredukować wszystkie swoje zyski od kwietnia. 

Jeśli chodzi o BTC, to według CoinDesk wartość waluty cyfrowej wzrosła o 5,4% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 34 368 USD za monetę. To zwrot o 180 stopni od wtorku, w którym Bitcoin spadł poniżej 30 000 USD po raz pierwszy od końca stycznia.

Warto nadmienić, że w tym roku wartość kryptowalut gwałtownie wzrosła i nagle spadła z wielu powodów, w tym obaw o wpływ wydobycia monet na środowisko i coraz większą kontrolę rządową. Zwłaszcza Chiny od miesięcy agresywnie naciskają na ograniczenie korzystania z wirtualnych walut i w ciągu ostatnich kilku dni nasiliły represje zarówno wobec wydobycia, jak i handlu.