e-Technologie > Samsung UE40 czy Kruger & Matz A-49 – ranking, porównanie

Samsung UE40 czy Kruger & Matz A-49 – ranking, porównanie

W tym rankingu porównujemy dwa bardzo popularne telewizory Samsung UE40 i Kruger & Matz A-49. Oba są dobre, ale zamierzamy wybrać ten najlepszy. Sprawę komplikuje to, że są one w tych samych cenach, więc gra będzie toczyła się o szczegóły!

Zalety Samsung UE40

Samsung oferuje nam rozdzielczość Ultra HD, co możliwość ujrzenia nawet najdrobniejszych szczegółów czystego obrazu. Odbiornik zapewnia rozdzielczość czterokrotnie większą niż obecne w wielu telewizorach Full HD. Tutaj również możesz cieszyć się obrazem gwarantującym przejrzystość i precyzję odwzorowania detali.

Z łatwością podłączysz ten telewizor do Internetu i innych urządzeń w domu, eliminując konieczność podłączania jakichkolwiek kabli. Samsung przekształci salon w multimedialne centrum rozrywki bez użycia przewodów, które potrafią splątać się wyjątkowo skwapliwie.

Samsung UE40 ma standard rozpowszechniania mediów w sieci domowej LAN i dzięki temu będziesz mógł udostępnić treści na ekranie telewizora z innych urządzeń w ramach wewnętrznej lokalnej sieci Wi-Fi. Ta funkcja nie wymaga praktycznie żadnej konfiguracji.

Z kolei HbbTV to nowy standard, który łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy Internet. Wysoka pozycja w naszym rankingu motywowana jest tym standardem, bo integracja multimedialnych treści z przekazem telewizyjnym umożliwia przygotowanie ciekawych aplikacji telewizyjnych dostarczających alternatywne treści w trakcie transmisji telewizji na żywo.

Ocena w rankingu: 8.10

Zalety Kruger & Matz A-49

Kruger & Matz to marka, których chyba na stałe zadomowiła się w polskich domach. Ale co oferuje? Tutaj też mamy rozdzielczość Ultra HD, co daje możliwość ujrzenia nawet najdrobniejszych szczegółów. Ten telewizor również oferuje rozdzielczość czterokrotnie większą niż Full HD.

Zobacz: Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Kruger&Matz został wyposażony w wiele portów, dzięki którym możesz w dowolny sposób podłączyć inne dodatkowe urządzenia i w ten sposób zamieniając go w platformę rozrywki. Dzięki smukłej konstrukcji ten telewizor będzie prezentował się dobrze, niezależnie czy postawisz go na szafce czy podwiesisz na ścianie. Zaś klasyczna obudowa w odcieniu stonowanej czerni sprawi, że będzie on doskonale współgrał z wystrojem Twojego salonu.

Technologia HDR pozwoli odkryć jeszcze więcej atrakcji, bo telewizor zapewni wyższy kontrast, szerszy zakres barw i lepszą ostrość. Zatem oglądaj filmy, podłącz konsolę do gier lub kino domowe i w pełni korzystaj z możliwości swojego sprzętu!

Ocena w rankingu: 9/10

Który telewizor lepszy?

Wybór był trudny, ale wyłoniliśmy zwycięzcę. W tym przypadku musieliśmy postawić na markę. Bowiem porównanie obu telewizorów nie wykazało wyraźnej przewagi jednego z odbiorników. Zatem zwycięstwo w rankingu zapewniła marka Samsung, która słynie z dobrych telewizorów. Skoro cena jest taka sama, to czemu by nie zainwestować w sprawdzoną i uznaną markę. Brawo Samsung! Zapraszamy również do naszego rankingu klimatyzatorów przenośnych.