e-Zdrowie i Uroda > Samodezynfekujące klamki, włączniki, przyciski i maseczki

Samodezynfekujące klamki, włączniki, przyciski i maseczki

Ostatniego czasu na rynkach całego świata pojawia się coraz więcej produktów “samodezynfekujących”, które dezynfekują swoją powierzchnię przez cały okres użytkowania. Często wykorzystuj technologię Silver Ion, która zawiera dodatki antybakteryjne, które hamują rozwój bakterii i grzybów na często dotykanych przełącznikach i osłonach. Poniżej o klamkach, włącznikach, przyciskach, maseczkach, które same się odkażają.

Samodezynfekujące włączniki światła

włącznik przycisk

Firma Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek swoich przełączników światła i gniazdek samodezynfekujących (się) w ramach linii produktów Livia. Produkty oparte na technologii jonów srebra, które mogą zabić ponad 99,9% bakterii i grzybów zostały opracowane i wyprodukowane w Indiach w ramach zobowiązania firmy Schneider Electric do projektu „Make in India”.

Spełniająca międzynarodowe standardy testowania, antybakteryjna gama produktów, samoczynnie dezynfekuje swoją powierzchnię przez cały okres użytkowania bo wykorzystuje technologię Silver Ion, która zawiera dodatki antybakteryjne, które hamują rozwój bakterii i grzybów na często dotykanych przełącznikach i osłonkach. Dodatki te nadają powierzchniom z tworzyw sztucznych właściwości zwalczania zarazków.

Wzmacniając swoje zaangażowanie w rozwój, firma Schneider Electric udostępniła gamę produktów na rynku indyjskim po dotychczasowej cenie i ponoć nie będzie pobierać żadnej dodatkowej premii. Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, że sterylizacja i dezynfekcja otoczenia jest obecnie najważniejsza, ta gama przełączników i gniazdek sieciowych, seria Livia będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży offline i online.

Komentując wprowadzenie na rynek, Srinivas Shanbhogue, wiceprezes ds. Domu i dystrybucji Schneider Electric India, powiedział:

„Linia antybakteryjnych przełączników i gniazd Livia to nasza najnowsza innowacja w kategorii urządzeń połączonych z siecią. Produkty te będą jednym z definiujących rozwiązań, które ukształtują budynki przyszłości i zapewnią nowoczesny, zdrowy styl życia”.

Seria wyłączników Livia łączy wspaniały wygląd z wyjątkową funkcjonalnością. Zgodnie ze swoją nazwą, te eleganckie i lekko zakrzywione przełączniki będą idealnym dodatkiem do każdego domu lub miejsca pracy. Przełączniki będą dostępne w kolorze białym i szarym, zaś solidny mosiężny zacisk i śruby z zaokrąglonymi końcówkami zapobiegać mają uszkodzeniu kabla.

Zobacz: Urządzenia, przystawki do telewizora Android TV, Netflix i HBO

Maseczka samodezynfekująca

maseczki

Wraz z globalną pandemią i rosnącą liczbą pozytywnych przypadków, maski na twarz, osłony i rękawice stały się podstawowym wyposażeniem ochronnym dla osób wychodzących z domów (źródło WHO) Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, zwykły podstawowy sprzęt może nie być tak skuteczny, jak najnowsze technologie w zakresie zdrowia i higieny.

Stworzone i wyprodukowane przez Fine Hygienic Holding (FHH) – jedną z wiodących na świecie grup wellness i producentów produktów higienicznych w regionie Bliskiego Wschodu w Afryce Północnej, maseczki Fine Guard Comfort i Fine Guard N95 wykorzystują przełomowe metody kontroli rozprzestrzeniania się wirusów oraz posiadają możliwość samoczynnej dezynfekcji.

Maski Fine Guard z technologią Livinguard sterylizują powietrze, które przechodzi przez maskę, zabijając bakterie i wirusy, które mogłyby się przedostać do dróg oddechowych. Jest to pierwsza na świecie i jedyna na rynku marka masek wielokrotnego użytku, wykorzystująca opatentowaną w wielu krajach szwajcarską technologię Livinguard, którą potwierdzono klinicznie. Maska natychmiast neutralizuje i zabija wirusy i zarazki, a w tym koronawirusa.

Maski Fine Guard uzyskały również wiele certyfikatów FDA z całego świata i są zalecane w krajach takich jak Singapur, Australia i Królestwo Arabii Saudyjskiej w walce z Covid-19.

Zobacz: Samochód Elona Muska

Sprawdzona technologia, poparta nauką

W przeciwieństwie do typowych środków dezynfekujących, które zabijają szkodliwe czynniki, ale mogą być toksyczne dla ludzi, rewolucyjna technologia inaktywacji Livinguard bezpiecznie neutralizuje zarazki, nie powodując podrażnień skóry, jednocześnie zapobiegając odradzaniu się patogenów, które mogą przetrwać, a nawet przystosować się.

Maseczki Livinguard wykorzystują naładowane jony do zakłócania struktury atomowej bakterii i / lub wirusów, czyniąc je „nieaktywnymi”. Warto wspomnieć, że uzyskały certyfikat potwierdzający skuteczność amerykańskich laboratoriów ds. Bezpieczeństwa produktów.

Wygodna ochrona

Wiedząc, że maski mogą być noszone przez długi czas, są one zaprojektowane tak, aby dobrze przylegały do ​​twarzy, i można wybrać rozmiar średni lub duży. Dostępne w kolorze niebieskim i czarnym z prostą estetyką, maseczki są wszechstronnym wyborem dla wszystkich płci.

Maski mają regulowane gumki na uszy i mogą być łatwo noszone przez osoby używające okularów, ponieważ znajdują się tuż poniżej górnej części kości nosowej. Zostały przetestowany przez Laboratoria Nelson w USA pod kątem uczuleń, podrażnień i toksyczności dla skórnej, a samoodkażająca się tkanina przeszła wszystkie testy.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Maseczki mają również wpływ na środowisko ponieważ coraz więcej odpadów medycznych, takich jak jednorazowe maski na twarz i rękawiczki, zanieczyszczają wysypiska śmieci i oceany. Produkty Fine Guard są wykonane z materiałów tekstylnych, które można ponownie wykorzystać i prać, co również zapewnia oszczędności przy długotrwałym użytkowaniu. Maski Fine Guard eliminują wirusy i bakterie nawet do 30 prań i nadają się do wielokrotnego użytku przez okres do jednego roku, natomiast maski na twarz Fine Guard N95 są wielokrotnego użytku do trzech lat. Dzieje się tak dlatego, że skuteczność technologii Livinguard utrzymuje się przez rok, natomiast filtr N95 działa jeszcze przez dwa lata, co może znacznie zmniejszyć ilość jednorazowych masek.

Klamki samoodkażające

klamka

Pandemia koronawirusa sprawiła, że naukowcy zwracają uwagę, że klamki i inne uchwyty są bardzo groźne, gdyż sprzyjają roznoszeniu się bakterii. Można zatem spodziewać, że sterowanie głosem będzie wypierać wszelkie przyciski i klamki, ale być może prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie stosowanie samodezynfekujących się elelementów chwytnych.

O projekcie studentów z Hongkongu zrobiło się głośno rok temu, gdy jego twórcy wzięli udział w konkursie, licząc na nagrodę “The James Dyson Award”. Jak pisali w swoim zgłoszeniu, bodźcem do stworzenia nowoczesnych klamek, był wybuch epidemii SARS w 2002 roku.

Zasada działania urządzenia jest w zasadzie prosta, bo klamka składa się ze szklanej rurki, która jest umocowana do dwóch aluminiowych uchwytów. W środku znajduje się dioda LED, zaś powierzchnia klamki jest pokryta powłoką “fotokatalityczną” wykonaną z dwutlenku tytanu.

Powłoka jest ponoć odporna na osadzenie się wszelkich bakterii, a naświetlanie światłem UV gwarantuje usunięcie 99,9 proc. bakterii ze swojej powierzchni. Z kolei sama żarówka wewnątrz klamki jest zasilana specjalnym silniczkiem, który napędzany jest w momencie otwierania i zamykania drzwi.

Gdzie kupić klamki, włączniki, przyciski, maseczki?

Powyższe urządzenia pomału pojawiają się w sklepach internetowych, a ich cena jest często i trzykrotnie wyższa, niż standardowych nieodkażających się przedmiotów. Jednak kwestią czasu jest, aż polski rynek zaleją klamki, włączniki, przyciski i maseczki samodezynfekujące.

Samoodkażanie, samodezynfekcja będą na topie

Już kilka miesięcy przed wybuchem epidemii COVID, klienci wypożyczalni hulajnóg narzekali na wątpliwą czystość drążków kierowniczych. Z kolei przy okazji wybuchu SARS, wiele osób zastanawiało się jak bezpiecznie dotykać klamek. Jak widać dopiero tragedia globalna skłoniło wynalazców do wytężonej pracy i dzięki temu uda się zapobiec rozprzestrzenianiu wielu innych chorób, takich jak chociażby grypa.

Dzięki nowym wynalazkom ludzkość wejdzie w nowy etap, gdzie samoodkażanie i samodezynfekcja będą obowiązującym standardem, bowiem technologia pozwala na wdrożenie urządzeń, które same oczyszczą się z wirusów i grzybów.