e-Technologie > Są zdjęcia Google Pixel 6 i dane techniczne (wyciek)

Są zdjęcia Google Pixel 6 i dane techniczne (wyciek)

Google przygotowuje się obecnie do dorocznej konferencji programistów Google I / O 2021. Przed wydarzeniem, które odbędzie się 18 maja, zdjęcia projektów z serii Pixel 6 wyciekło do sieci.

Google Pixel 6

Dzisiaj wyciekłe rendery, które zaskoczyły wielu, ponieważ wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. W sieci pojawił się kolejny wyciek informacji na temat aparatu Pixel, a mianowicie Google w końcu użyje nowego czujnika w smartfonach Pixel i to jeszcze w tym roku.

Wreszcie coś nowego. Dzisiejszy wyciek pokazuje, że Google umie w telefony

Zdjęcia smartfona pokazują znaczną zmianę języka projektowania nadchodzącej serii w porównaniu ze starszymi generacjami. Smartfony są widoczne z poziomym modułem aparatu z tyłu, który biegnie przez całą szerokość telefonu.

Sam przeciek pochodzi od Maxa Weinbacha, który słynie z autentycznych relacji i rzetelności. Jednak dokładne szczegóły dotyczące czujnika są obecnie nieznane. Max Weinbach twierdzi, że Google wprowadzi nowy czujnik aparatu do serii Pixel 6 i potwierdził, że Google ostatecznie porzuci czujnik Sony IMX363. Bowiem firma korzysta z IMX363 od czasu premiery Pixela 3. Jest to czujnik 12,2 MP 1,4 μm z przysłoną f / 1.8.

Google Pixel wyjdzie w dwóch wersjach: standard i Pro.

Nagrywanie wideo w 4k?

Należy jednak pamiętać, że przetwornik o wyższej rozdzielczości nie gwarantuje lepszego obrazu. Kluczową rolę odgrywają również inne czynniki, takie jak rozmiar czujnika, optymalizacja oprogramowania. Ulepszony czujnik aparatu może również oznaczać, że Google wprowadzi nagrywanie wideo 4K60fps na serii Pixel 6.

Wycieki sugerują, że model wanilia przyjdzie z dual-kamerą z tyłu telefonu. Z drugiej strony model Pixel 6 Pro będzie miał konfigurację z trzema kamerami. Możemy spodziewać się, że model Pro będzie wyposażony w matryce aparatu głównego, ultraszerokiego i teleobiektywowego. Model standardowy prawdopodobnie zadowoli się kamerami głównymi i ultraszerokimi.

Z przodu urządzenia mają “design bezramkowy”, choć wyświetlacz otoczony jest bardzo cienkimi ramkami. 

Pixel 6 jest prawie bez bocznych ramek, a 3 aparaty będą tylko w wersji Pro.

Dane techniczne Pixel 6

Jak podaje Forbes, Google porzuci „XL” na rzecz „Pro”, co oznacza, że ​​nowe telefony będą nazywać się Pixel 6 i Pixel 6 Pro. To dostosowuje Google do trendów branżowych, ale co najważniejsze, zmienia też postrzeganie marki.

Bowiem wcześniej Pixel XL był po prostu większym telefonem z tymi samymi specyfikacjami, podczas gdy „Pro” oznacza, że ​​urządzenia nie będą już miały parzystości funkcji. Potwierdzają to ich nowe projekty. Z tyłu Google połączył popularne elementy zarówno z Pixel 2XL (dwukolorowe wykończenie), jak i z Nexus 6P (poziomy pasek aparatu). Ale spójrz bliżej, mniejszy Pixel 6 ma tylko dwie kamery, podczas gdy Pixel 6 Pro ma trzy. Specyfikacje są nieznane, ale pogłoski o obiektywie peryskopowym z czujnikiem widma (lepsze zdjęcia w pomieszczeniach) byłyby zgodne z nowym poziomym układem kamer.

Warto zaznaczyć, że przód smartfona pokazuje centralnie umieszczony aparat do selfie i czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu. Ramki są również niezwykle cienkie i symetryczne na całym wyświetlaczu, chociaż Pixel 5, tutaj też, wykonał dobrą robotę. Wyświetlacz 120 Hz również wydaje się prawdopodobny, ale czy zmiana marki będzie oznaczać, że Google podąża za Apple, tworząc go tylko dla modeli „Pro” ?

Wycieki są ponoć autentyczne, choć nazwa telefonu jest nadal robocza.

Co na to Google?

Google nie udostępniło jeszcze żadnych informacji na temat serii telefonów Pixel 6, ale raport z początku kwietnia sugerował, że gigant wyszukiwania może używać swojego wewnętrznego SoC zwanego GS101 do zasilania następnej generacji telefonów Pixel.

Nie ma informacji, kiedy pojawi się podobno seria Pixel 6. Czy Mi 11X to najlepszy telefon pod Rs. 35 000? Omawialiśmy to na Orbital, podcast Gadgets 360. Później (zaczynając o 23:50) przeskakujemy do serii Marvel The Falcon and the Winter Soldier. Orbital jest dostępny w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Amazon Music i wszędzie tam, gdzie masz swoje podcasty.