Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Recenzja giełdy Binance, czy warto?

Recenzja giełdy Binance, czy warto?

Binance zostało uruchomione w 2017 roku przez znanego już dewelopera Changpeng Zhao. Wraz z partnerami prowadził on odnoszące sukcesy ICO i zbierał fundusze na uruchomienie giełdy. Od tego czasu zbudowali reputację swojej platformy, jako jednej z najbardziej znanych i zaufanych giełd w branży. Poniżej o ty, czy jest bezpieczna i kilka opinii z sieci.

Plusy giełdy Binance Opinie i komentarze z sieci
Co to waluta BNB? Wypłaty z giełdy

Czy giełda Binance jest dobra?

Binance z siedzibą na Malcie i oddziałami na całym świecie jest jedną z najlepszych giełd kryptowalut zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych handlarzy. Z około 500 walutami (w tym zwykłymi, takimi jak Bitcoin) i ich własną rodzimą monetą (BNB), mamy w czym wybierać. Do handlu polecamy właśnie tę giełdę. (nowe okno)

Changpeng Zhao binance

Changpeng Zhao to założyciel Binance i uczestnik wielu wykładów na temat kryptowalut.

Binance oferuje również handel kontraktami futures, transakcje z depozytem zabezpieczającym, oprocentowane rachunki oszczędnościowe i wiele więcej. Mają stałą opłatę w wysokości 0,1% od większości transakcji, chociaż oferują usługi maklerskie kart kredytowych, aby wygodniej kupować i sprzedawać kryptowaluty (ale z wyższymi opłatami). To co istotne, zgromadzone na giełdzie środki można szybko wypłacić na polskie konto bankowe.

Jeśli bezpieczeństwo jest Twoim głównym priorytetem, Binance faktycznie ma system o nazwie SAFU (Secure Asset Fund for Users), który zasadniczo stanowi ubezpieczenie dla użytkowników na wypadek kradzieży ich środków.

Zobacz: Dogecoin – cena i prognozy

Plusy handlu na Binance

 • centrum nagród oferujące wyzwania i prezenty jako sposób na zarabianie kryptowalut;
 • zaawansowane wykresy z setkami wskaźników i nakładek;
 • publiczne klucze API do integracji innych narzędzi programowych;
 • ponad 13 typów transakcji na Binance;
 • możliwość korzystania z portfela cyfrowego innej firmy;
 • polski język platformy oraz poradnik użytkowania;
 • wpłaty i wypłaty na polskie konto bankowe.
Ważne cechy Binance VS inne giełdy
Główne cechy platformy Niskie opłaty, wszechstronne opcje wykresów i setki kryptowalut.
Opłaty 0,02% do 0,10% opłaty za zakup i transakcje, od 3% do 4,5% za zakupy kartą debetową, bezpłatny przelew w ramach jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA) lub 15 USD za przelew w USA.
Liczba obsługiwanych kryptowalut Ponad 500 dla globalnych handlowców i 52 dostępne dla inwestorów z USA.
Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem Weryfikacja 2FA, salda USD ubezpieczone przez FDIC.
Obsługiwane typy transakcji Zlecenie limit, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie trailing stop, zlecenie post only, handel peer-to-peer, handel z depozytem zabezpieczającym, zlecenie jedno-anulujące-drugie i więcej.
Maksymalna kwota transakcji Limity różnią się w zależności od zakupionej kryptowaluty.

Opinie, komentarze o giełdzie

Opinie w sieci zazwyczaj bardzo pochlebne, a poniżej kilka z nich.

“Zapewnienie wysokiego poziomu zaufania i przejrzystości ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej giełdy kryptowalut. Jest to coś, do czego Binance przywiązuje dużą wagę i ciężko pracowali, aby stworzyć zaufane środowisko do handlu.”Securities.io.

“Reputacja, jaką osiągnęła, pochodzi od doskonałego zespołu, zwłaszcza z postaciami takimi jak Changpeng Zhao, którzy są bardzo szanowani w branży. Platforma również nieustannie wprowadzała innowacje i rozwijała się, oferując różnorodne produkty, których użytkownicy chcą na rynku kryptowalut.”CoinJournal.net.

“Binance pozwala inwestować w mniej znane altcoiny, dzięki czemu możesz zarabiać pieniądze bez konkurowania z milionami innych kupujących BTC i ETH.” – Observer.com.

Jak jest z obsługą klienta?

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas omawiania obsługi klienta na Binance, jest liczba dostępnych języków. Obsługiwanych jest nie mniej niż 15 języków, co jest idealne do pozyskania handlowców z całego świata.

Przed skontaktowaniem się z zespołem obsługi klienta możesz również przeszukać dobrze zaopatrzoną sekcję FAQ na stronie giełdy, która zawiera odpowiedzi na wiele najczęściej zadawanych pytań. Jeśli chcesz skontaktować się z zespołem, są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i możesz przesłać zgłoszenie do pomocy za pośrednictwem strony internetowej. W odpowiedzi na to swoje zgłoszenie możesz poprosić o e-mail lub oddzwonienie.

Zobacz: Prognozy dla Cardano, Uniswap i Binance Coin

Obsługa jest zazwyczaj szybka, a dostarczona wiedza jest zazwyczaj na wysokim poziomie merytorycznym, którego w sumie można oczekiwać od najstarszej giełdy krypto.

Mają swoją walutę BNB więc…

Tak, mają swoją walutę Binance Coin (BNB), której cena cały czas rośnie. BNB to niewątpliwie jedna z najbardziej interesujących i dyskutowanych monet spośród wszystkich. Od czasu wdrożenia Binance Smart Chain, cena BNB eksplodowała. Obecnie jest uważana za mocnego konkurenta Ethereum, a liczba transakcji przekroczyła już liczbę transakcji na Ethereum!

Palenie BNB:

Co kwartał Binance spala tokeny BNB. W tym kwartale spłonęło 1 099 088 żetonów, których wartość w momencie spalenia wynosiła około 600 mln USD. Dzieje się to po to, by ograniczyć ilość monet i tym samym podnieść ich cenę.

Spadek i wzrost cen:

Kiedy spadł BTC, spadły wraz z nim prawie wszystkie waluty. BNB jest również jedną z takich monet, ale ma niesamowicie szybkie mechanizmy regeneracji i zazwyczaj wraca lub przewyższa ostatnią cenę.

Czy mogę przelać środki z innej giełdy do Binance?

Wysyłanie krypto do lub z Binance jest prostym procesem. Wykonaj poniższe czynności, aby zdeponować lub przelać środki ze swojego portfela.

 • Aby dodać krypto do swojego konta, przejdź do swojego profilu na stronie Finanse i kliknij „Wpłać”. Wybierz monetę i kwotę, którą chcesz przelać.
 • Wprowadź lub zeskanuj kod QR, aby wprowadzić adres swojego portfela. Naciśnij przycisk „Wyślij”, aby wysłać krypto na swoje konto.
 • Transfer kryptowalut z Binance nie jest skomplikowanym procesem. Zaloguj się na stronie głównej i kliknij ikonę swojego profilu. Przewiń w dół do przycisku „Wypłać”, aby wybrać monetę, którą chcesz wypłacić.
 • Następnie wprowadź adres, na który chcesz przelać środki (jest to łatwiejsze z włączoną białą listą wypłat).
 • Wpisz kwotę do przelewu i kliknij „Prześlij”. Włącz uwierzytelnianie 2FA i kliknij łącze w wysłanej wiadomości e-mail, aby potwierdzić transfer z giełdy Binance. Jeśli na pewno chcesz kontynuować, kliknij „Potwierdź wypłatę”. Otworzy się nowa strona z wypłatą.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.

Powyżej w artykule:  
Czy Binance to dobra giełda? Recenzje portali o giełdzie
Prognozy dla BNB? Wpłaty na giełdę