e-Technologie > Ranking zmywarek do zabudowy – najlepsze zmywarki w 2020

Ranking zmywarek do zabudowy – najlepsze zmywarki w 2020

Kiedyś zmywarki były kojarzone z luksusem, bo widzieliśmy je tylko na amerykańskich filmach. Teraz kupisz niezłą zmywarkę do zabudowy do 1500 zł. Ale jaka jest najlepsza? W poniższym rankingu porównujemy najlepsze zmywarki i wybieramy tę najbardziej nowoczesną! Zapraszamy!

Ranking TOP 5 zmywarek Co jest istotne? Ile wydać?
Wady i zalety Ważne uwagi Ceny i gdzie kupić?

Ranking zmywarek do zabudowy 2020

AMICA DIM404O

AMICA DIM404O

Zalety:

– opóźniony start
– dobre suszenie

Wady:

– średnio oszczędna

Zużycie wody:
9 l/cykl
Zużycie prądu:
215 kWh/rok
  Zobacz
cenę >
nowe okno

WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX

WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX

Zalety:

– oszczędna
– znana marka

Wady:

– brak połowy wsadu

Zużycie wody:
6 l/cykl
Zużycie prądu:
212 kWh/rok
  Zobacz
cenę >
nowe okno

SIEMENS SR635X01ME

ZMYWARKA SIEMENS SR635X01ME

Zalety:

– cena
– czujnik zabrudzenia wody

Wady:

– średnie zużycie wody

Zużycie wody:
9,5 litra/cykl
Zużycie prądu:
237 kWh/rok
  Zobacz
cenę >
nowe okno

BOSCH SMV46KX01E

7000 BTU 2100 W

Zalety:

– tania w użyciu
– uznana marka
– wiele programów
– wyparzanie

Wady:

– średnie zużycie wody

Zużycie wody:
6,5 litra/cykl
Zużycie prądu:
241 kWh/rok
  Zobacz
cenę
nowe okno

BOSCH SMV88TX36E

ZMYWARKA BOSCH SMV88TX36E

Zalety:

– tania w użyciu
– uznana marka
– wyparzanie
– wiele programów

Wady:

– cena

Zużycie wody:
7,5 litra/cykl
Zużycie prądu:
262 kWh/rok
  Zobacz
cenę >
nowe okno

Najlepsza zmywarka to Bosch SMV88TX36E

Na pierwszym miejscu uplasowaliśmy zmywarkę BOSCH SMV88TX36E przeznaczoną do zabudowy. Uważamy, ze to najlepsza oferta, chociażby z racji prestiżu marki. Wprawdzie cena jest dosyć wysoka, ale ta zmywarka będzie służyła na lata.

Zobacz: Ranking telewizorów TCL

Z komentarzy wynika, że te zmywarki nie tylko idealnie wkomponowują się w zabudowę kuchni, ale są też niezwykle proste w obsłudze. Dzięki elastycznej regulacji elementów koszy, wygodnie i łatwo rozlokujesz każdy rodzaj nauczyć. Bez problemu wybierzesz również właściwy program i odczytasz istotne dane, jak czas trwania cyklu, stopień napełnienia i zużycia.

Oczywiście pozycja tej zmywarki w rankingu może ulec zmianie, ale w tym momencie jest to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują sprzętu dla dużej rodziny.

🍀Co jest ważne w rankingu zmywarek?

 • Liczba domowników
  To nie żart, bo ilość osób korzystających z naczyń ma duże znacznie. Jeśli masz dużą rodzinę, a małą kuchnię, to możesz nie zmieścić największego z dostępnych urządzeń. Według założenia, co do zawartości kompletu naczyń, zmywarki dzielimy na te które mieszczą od 4 do 25 kompletów. Zatem, to od prostej kalkulacji powinniśmy zacząć nasze zakupy.
 • Sensory w zmywarce
  Nowoczesne zmywarki wyposażone są w elektroniczne sensory, automatycznie dobierają właściwy tryb do załadowanych naczyń. Urządzenie powinno zużywać tylko tyle wody i prądu, ile jest niezbędne, a dzięki temu pozwala zaoszczędzić na rachunkach i skrócić czas mycia. Dzięki czujnikom umieszczonym wewnątrz, urządzenie samodzielnie rozpoznaje stopień zabrudzenia naczyń, a następnie dostosowuje do niego ciśnienie wody.
 • Ile masz miejsca?
  Wygląd ma znaczenie, bo zabudować zmywarkę można takim samym frontem jak resztę mebli. Więc zastanówmy się, czy lepsza będzie zmywarka z częściowo zintegrowanym panelem z przyciskami, czy z całkowicie zintegrowanym (widocznym po otwarciu urządzenia). Gdy jednak miejsca w kuchni jest mało, wtedy dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie zmywarki wolnostojącej, kompaktowej, o mniejszych gabarytach. Na rynku są niedrogie zmywarki, które estetycznie wyglądają ustawione na blacie lub we wnęce.
 • Regulacja położenia górnego kosza
  Dzięki tej funkcji możesz dostosować wnętrze urządzenia i łatwiej umieścić w środku większy garnek lub brytfannę o nieregularnym kształcie. Układając naczynia w dolnym koszu, woda powinna swobodnie do niego wpływać i wypływać, a dzięki temu zmywanie będzie bardziej dokładne.
 • Funkcja wyparzania
  To zazwyczaj zaleta profesjonalnych urządzeń do zastosowań gastronomicznych. Jednak najnowsze modele są wyposażone w program o podwyższonej temperaturze, a sama możliwość wyparzenia przydaje się także w domu. Bowiem taką zmywarkę można wykorzystać do wyparzenia butelek na mleko i innych akcesoriów dla najmłodszych.

💰Ile wydać na dobrą zmywarkę do zabudowy?

“Dla mnie przy wyborze zmywarki ważna była wielkość, opcja “pół wsadu” i oczywiście ekonomiczność. Poza tym zależało nam, aby zmywarka była cicha, bo niektóre modele słychać jak starą pralkę podczas wirowania, a tego chcieliśmy uniknąć. “

Najlepsze zmywarki do zabudowy są dosyć zaawansowanymi urządzeniami, co niestety wiąże się z kosztami. W rankingu wytypowaliśmy zmywarki, które są kompromisem pomiędzy wysoką ceną, a dobrą jakością. Odrzuciliśmy produkty za kilka tysięcy złotych, a skupiliśmy się na średniej półce, bo znajdziemy tam wszystkie podstawowe parametry i kilka dodatkowych bonusów (wyparzanie).

Dobra zmywarka do zabudowy nie powinna kosztować więcej niż 2 tysiące złotych. W praktyce nawet tańsze zmywarki mogą okazać się porządnym sprzętem. Jednak prawdziwe zalety i wady zmywarki poznamy dopiero po kilku tygodniach użytkowania, kiedy będziemy mogli ocenić przystępność pewnych rozwiązań, które są dla nas indywidualne i  żaden ranking nie może brać ich pod uwagę. Zapraszamy również do rankingu najlepszych klimatyzatorów.

zmywarki do zabudowy

Wady i zalety zmywarek

Zmywarki do zabudowy mają wiele zalet, ale nie są pozbawione niewielkich wad. Bowiem, jeśli mieszkamy sami lub mamy wyjątkowo mało miejsca, to zmywarka może okazać się zbyt kosztowna w użytkowaniu.

Błędne jest założenie, że mała zmywarka kosztuje mniej, bo nawet zmywarka kompaktowa ma wysokość do 50 cm, a jej efektywność jest taka sama, jak w przypadku klasycznych zmywarek, ale z racji niewielkiej komory, mieszczą niedużą ilość naczyń.

Na sporą zaletę wskazuje wyliczenie, że podczas jednego cyklu mycia zmywarka zużyje około do 15 litrów wody, zaś człowiek potrzebuje około 40 litrów. Jest więc spora różnica w wydajności. Dlatego zmywarka nie będzie się opłacało dla osób, które jedzą poza domem.

Ważne uwagi

Wybierz rozmiar zmywarki do zabudowy oraz pozostałe funkcje i porównaj ceny wraz z kosztami utrzymania. Jeżeli nie jesteś zdecydowany(-na) w kwestii zabudowy sprzętu, to zwróć uwagę, czy dany model ma zdejmowany blat, który umożliwi Ci ewentualny montaż w szafce.

Zwróć uwagę na to, co zamierzasz myć. Bowiem większość producentów nie określa parametrów sprzętów w litrach, czy centymetrach sześciennych, tylko w kompletach naczyń. Niektórzy twierdzą, że nie mają wystarczającej ilości naczyń, by zapełnić całą zmywarkę i jeszcze mieć na czym zjeść w międzyczasie. Zaletą zmywarek w powyższym rankingu jest obecność programu „połowa wsadu”, więc nie trzeba za każdym razem zużywać wody i energii na pełen cykl.

Ponadto zwróć uwagę na poziom hałasu. Bowiem ciche urządzenia wytwarzają dźwięk na poziomie 40 – 45 dB, zaś głośne – powyżej 50 dB, co może być uciążliwe podczas trwającego 2 godziny intensywnego programu

Ważna uwaga: zmywarka z funkcją suszenia wymusza ruch ciepłego powietrza w komorze. Dzięki temu proces suszenia naczyń jest znacznie szybszy.

Zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy?

Zaletą zmywarek wolnostojących jest to, że łatwiej ją zainstalować w naszej kuchni. Z kolei w przypadku awarii nie będziemy musieli zdejmować kuchennego blatu, by dostać się do środka. Zaś zmywarka pod zabudowę znacznie lepiej komponuje się z naszymi meblami. Więc, jeśli poświeciliśmy czas i pieniądze, by nasza kuchnia wyglądała ładnie, to nie powinniśmy psuć tej estetyki zmywarką wystającą ponad poziom szafek.

Zobacz: Technologia dla zdrowia

Warto wiedzieć, że zmywarki do zabudowy dostępne są w dwóch wariantach: z ukrytym panelem sterującym lub z odkrytym. W pierwszym modelu panel widoczny jest dopiero po otwarciu drzwiczek. W drugim przypadku panel nie jest zabudowany i jest stale widoczny. To dość wygodne rozwiązanie i pozwala na śledzenie wszystkich parametrów pracy zmywarki.

Przydatne programy w zmywarkach

Zazwyczaj w zmywarce wykorzystuje się jeden lub dwa podstawowe programy. Warto poznać, jakie inne możliwości ma nasz sprzęt, bo może się okazać, że potrafi znacznie więcej. Poniżej programy obecne w większości zmywarek.

 1. Program eco – trwa dosyć długo, ale zaletą jest obniżone zużycie wody i prądu.
 2. Program szybki – dobry do naczyń świeżo zabrudzonych. Ten program nie radzi sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, więc mycie trwa około 30 minut.
 3. Połowa wkładu – nie musisz czekać, aż uzbierasz górę naczyń. Zmywarka z połową wsadu zużywa proporcjonalnie mniej wody i detergentu.
 4. Mycie wstępne – trwa około 15 minut i przeznaczony jest do naczyń bardziej zabrudzonych.
 5. Program cichy – zmywanie trwa trochę dłużej, ale dzięki temu można korzystać ze zmywarki również w nocy.
 6. Program delikatny – idealny do mycia delikatnego szkła i porcelany. Po zakończeniu mycia, na szkle nie powinny być widoczne zacieki. Zmywanie zachodzi w obniżonej temperaturze około 40 stopni Celsjusza.

Które polskie sklepy polecamy?

Zmywarki do zabudowy są dostępne we wszystkich sklepach z urządzeniami RTV/AGD. Sporą gamę zmywarek do 1500 zł oferuje Media Expert i Neonet. Droższe modele znajdziemy na Electrolux.pl i na Zapmeta.com. Droższe zmywarki polecaną są dla gastronomii, gdzie nieprawidłowy dobór sprzętu, może oznaczać przerwę w działalności. Życzymy udanych zakupów!