e-Technologie > Ranking telewizorów LG, TCL, 4K, 55 cali – najlepsze telewizory 2020

Ranking telewizorów LG, TCL, 4K, 55 cali – najlepsze telewizory 2020

W poniższym rankingu porównaliśmy najlepsze telewizory marek, LG, Phillips, TCL i Samsung o rozdzielczości minimum 4K i ekranie 50-60 cali. Zapraszamy!

Ranking TOP 5 telewizorów Co jest istotne? Ile wydać?
Wady i zalety Ważne uwagi Jakie dodatki?

Ranking telewizorów TCL w 2020

5

Panasonic tx-55gz1500e

Telewizor PANASONIC

Zalety:

  4K Ultra HD 3840 x 2160,
Wi-Fi

Liczba cali:
55
Zużycie prądu:
Klasa A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

4

LG OLED55E9PLA

Telewizor LG OLED55E9PLA

Zalety:

4K Ultra HD 3840 x 2160

Liczba cali:
55
Zużycie prądu:
Klasa A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

3

SAMSUNG QE55Q90TAT

samsung tcl led 4k

Zalety:

4K Ultra HD 3840 x 2160

Przekątna:
55 cali
Zużycie prądu:
Klasa: B
  Zobacz
cenę >
nowe okno

2

QLED SAMSUNG QE55Q950RBT

ranking telewizorow 4k 8k

Zalety:

8K 7680 x 4320

Przekątna:
55 cali
Zużycie prądu:
Klasa: D
  Zobacz
cenę
nowe okno

1

LG oled55gx3la

LG OLED55GX3LA

Zalety:

4K Ultra HD 3840 x 2160

Przekątna:
55 cali
Zużycie prądu:
Klasa: A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

Najlepszy telewizor LG Oled

Jednak nie TCL okazał się najlepszy, bo LG Oled jako pierwszy na świecie łączy w sobie ekran Quantum Dot, system Android oraz wyjątkowy dźwięk sygnowany przez markę JBL. Co ciekawe, kształty tego modelu prawie pozbawione zostały (zbędnej) ramki, co zaciera granicę między ekranem, a tym, co nim.

Idealnie oświetlany obraz jest wyjątkowy dzięki nowej generacji pikseli. Jakość obrazu telewizyjnego zapewnia ponad 100 milionów subpikseli, a dzięki temu uzyskuje się najgłębszą czernią, największym bogactwem kolorów i najbardziej realistycznym obrazem.

Procesor α9 Gen3 AI analizuje treść przy pomocy algorytmów uczenia się i dostarcza na ekran najbardziej optymalny obraz. Wszystkie korekty obrazu są dokonywane automatycznie w celu zapewnienia jak najlepszej jakości, aby oglądanie, za każdym razem, było niezwykłym przeżyciem.

🍀Co jest ważne w rankingu telewizorów TCL?

 • Typ LED, LCD, czy OLED?
  Istnieje niewielka różnica pomiędzy LED, a LCD, bo ogranicza się ona jedynie do sposobu podświetlania matrycy. Odbiorniki LED zajmują mniej miejsca oraz zużywają mniej energii. Obecnie do wyboru są dobre i niedrogie odbiorniki LCD marki TCL, które mają dobre parametry techniczne i atrakcyjną cenę. Nie ma znaczenia, czy jest to LCD, czy LED, bowiem istnieje bardzo wiele innych parametrów, którą świadczą o jakości obrazu.
 • Ilość cali
  Im większy tym lepszy? Być może, bo każdy chciałby mieć kino w domu. Telewizory o przekątnej 55, 60 i 65 cali będą pasowały do domu, w którym często ogląda się telewizję. Ponadto duży telewizor wygląda bardzo ładnie, gdy jest zawieszony na ścianie.
 • Rozdzielczość obrazu
  Full HD spełni oczekiwania większości klientów, ale rozdzielczość 4K to nadal przyszłość, gdyż nadal za mało jest programów, które zostały zarejestrowane w tej technologii. Z kolei rozdzielczość 8K jest jedynie ciekawostką technologiczną i nie ma sensu wydawać fortuny na taki sprzęt.
 • Smart TV?
  Smart znaczy cwany, mądry. A inteligentne telewizory z funkcjami dodatkowymi stają się standardem. Zatem jeśli nie mamy zamiaru korzystać z dodatków, a telewizor ma służyć wyłącznie do sporadycznego oglądania, kupmy prosty i tańszy odbiornik. Jeśli w domu są młode osoby, to wersja Smart jest niemalże obowiązkowa.
 • Marka
  Dobra marka jest gwarantem dobrego zakupu i sprawnego serwisu gwarancyjnego. Telewizory TCL, mimo, że są na rynku od niedawna, zdążyły wypracować sobie renomę. Ludzie chwalę tę markę za cenę, ale bez wątpienia, chodzi o jakość obrazu, która oceniana jest jako bardzo dobra.

💰Ile wydać na dobry telewizor?

“TCL to chińska firma, która kiedyś robiła tandetne radyjka, ale z czasem rozwijała się, aż w końcu wykupiła Thomsona, dzięki temu dostała jego wszystkie patenty. Firma została sprywatyzowana w ramach jakiegoś rządowego projektu i robią bardzo dobre telewizorki” (electroda.pl)

Jest bardzo wiele telewizorów od TCL, od małych 19 -calowych ekranów z kolorowymi obudowami, po 55-calowe telewizory 4K. Każdy z tych telewizorów potrafi się wyróżnić na rynku, bo małe ekrany posiadają nie tylko barwne ramki, ale też złącza pozwalające na wykorzystywanie takiego telewizora w samochodzie. Jednak duży telewizor 4K kosztuje prawie 10000 zł, a na rynku jest kilka tysięcy tańszych produktów od Sony, czy Samsunga.

Zatem w przypadku TCL, wybralibyśmy sprzęt ze średniej półki cenowej, czyli do 50 cali. Przy droższych modelach lepiej zastanowić się nad inną marką. Uważamy, że TCL wypada zapłacić do 4 tys. złotych. Zapraszamy również do rankingu najlepszych telewizorów LCD.

najlepsze telewizory tcl ranking

 

Wady i zalety telewizorów TCL

Mówiąc o zaletach, należałoby skupić się na rozwoju marki TCL. Bowiem podbój europejskiego rynku, świadczy o dużej konkurencyjności produktów tego producenta. Po Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, nasz rynek dla firmy TCL ma kluczowe znaczenie. Podczas ostatnich targów technologicznych okazało się, że nowe telewizory TCL, które wejdą do sprzedaży w Polsce będą miały dużo wspólnego z tymi pokazanymi na targach CES.

Popularność jest dużą zaletą, a kolejne modele mają być jeszcze nowocześniejsze. Obecna seria zastąpi udaną ubiegłoroczną o nazwie P60. Już w tym roku dostępne są cztery przekątne ekranu: 43, 50, 55, 65 cali, a najmniejszy, 43-calowy będzie działał pod kontrolą Linuksa.

Jeśli chodzi o wady, to bez wątpienia jest zbyt wygórowana cena TCL w dużych odbiornikach. Nie wiadomo, skąd tak wysokie ceny, ale w komentarzach czytamy, że być może jest to wynik złej decyzji marketingowej bazującej na przekonaniu, że duży telewizor nadal jest czymś bardzo wyjątkowym.

Jedyną wadą techniczną jest to, że odbiorniki o rozmiarze 60, 65 cali wymagają większej emisji światła, by wielkość obrazu nie wiązała się z utratą jakości.

Ważne uwagi

To co ważne, w przypadku marki TCL, to fakt, że w najbliższym czasie w sklepach mają pojawić się wyspy z telewizorami producenta, a pracownicy maja zostać odpowiednio przeszkoleni, bo mogą spodziewać się wielu akcji marketingowych. Wiele uwag wobec tej marki wiąże się z krajem pochodzenia. Bowiem panuje przekonanie, że chińskie produkty nie są najwyższej jakości.

Ale TCL od kilku lat odzyskuje stracony dystans rynkowy. Pozostawiła już za sobą liderów tego rynku i obecnie jest ponoć trzecią firmą na świecie w ilości sprzedaży telewizorów LCD. Mówi się, że ponad 100 mln klientów na całym świecie zaufało dziś grupie TCL.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, TCL Multimedia, notowana na giełdzie w Hongkongu, jest obecna w Europie również pod marką Thomson, a w Ameryce Północnej pod marką RCA i TCL oraz w Azji pod marką TCL i Rowa.

Centrum badawczo grupy TCL ma swoją bazę w Shenzhen, ale są też centra rozwojowe w Singapurze, Stanach Zjednoczonych i we Francji. W Polsce fabryka działa prężnie w Żyrardowie.

Ponoć 700 inżynierów poświęca swoją energię na tworzenie telewizorów przyszłości, wykorzystując najnowsze zdobycze technologiczne. Firma TCL poszerza gamę swoich produktów LCD, korzystając z wielkiego potencjału swojego działu badawczo-rozwojowego: do chwili obecnej złożono 1022 wnioski patentowe.

Ważna uwaga: telewizory LED to w uproszczeniu dobrze znane telewizory LCD, które podświetlono lampami fluorescencyjnymi z zimną katodą CCFL. W przypadku TCL również korzysta się z tej technologii.

Telewizor LED, czy LCD

Panuje niesłusznie jest przekonanie, że telewizor LCD jest nieco przestarzały w porównaniu do LED. Warto wiedzieć, że oba rodzaje należą do grupy odbiorników ciekłokrystalicznych. Zaś różnica pomiędzy nimi dotyczy, sposobu podświetlenia matrycy. Telewizory LED używają diod do podświetlania matrycy, co jest znacznie tańsze, a dla klienta energooszczędne. Więc jeśli zależy Ci na trochę lepszej jakości obrazu zdecyduj się na technologię LED.

Jednak zwróć uwagę na inne parametry, chociażby na rozmiar obrazu. Bowiem im mniejszy, tym istnieje większa szansa, że głębia koloru i szczegóły będą lepiej odwzorowane. 

Telewizor LCD, QLED, OLED, 3D czy Curved

Reklamy telewizorów dowodzą, że producenci rywalizują pomiędzy technologiami OLED i QLED. Jednak nadal dobre i tańsze są konstrukcje LED i LCD. Wówczas odbiornik o przekątnej 55 cali kupimy za bardzo przyzwoite pieniądze. W powyższym rankingu przedstawiliśmy urządzenia zapewniające obraz w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR, które dobrze funkcjonują w technologii LCD. Poniżej więcej o technologiach w odbiornikach TV.

 1. LCD, LED – Matryca typu LCD sama nie emituje światła gdyż jest podświetlana diodami LED. Często widoczna różnica pomiędzy dwoma typami jest prawie niezauważalna dla odbiorcy.
 2. QLED – Trochę lepsze modele LCD/LED, bo zastosowano w nich kropki kwantowe, dzięki czemu na ekranie telewizora widzimy bardziej realistyczne kolory. Odbiorniki te wyróżniają się wyższym kontrastem i jasnością oraz jakością wyświetlanej głębi czerni.
 3. OLED – Tutaj matryca nie wymaga dodatkowego podświetlania, a dzięki temu mamy wierniejsze odwzorowane kolorów i większą głębię czerni. OLED’y są znacznie droższe od LED-ów i niestety zazwyczaj mają mniejszą przekątną.
 4. Curved – mają lekko zakrzywiony ekran, co w określonych warunkach daje lepsze wrażenia wizualne. Minusem jest to, że aby odczuć głębie, powinniśmy siedzieć na wprost ekranu. Te modele dostępne zarówno w technologii LED, QLED i OLED.
 5. 3D – telewizor dostosowany do oglądania materiałów trójwymiarowych. Zapewniają też technologię LED i OLED, ale do oglądania telewizji i filmów w 3D będziemy potrzebowali okularów. Ostatniego czasu notuje się mniejsze zainteresowanie tymi telewizorami. Marka TCL również rzadko nie inwestuje w tę technologię.

Jakie nowości?

W powyższym rankingu zamieściliśmy model telewizora TCL sterowanego głosem. Cóż, przyszłość nadeszła i możesz wyszukać aplikacje, muzykę, filmy lub znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, po prostu wypowiadając zdania. Wyszukiwanie jest bardziej zabawne i intuicyjne, a przede wszystkim zajmuje mniej czasu.

Inną nowością w naszym zestawieniu najlepszych telewizorów, jest technologia Ultra Micro Dimming Ultimate Contrast, która analizuje zawartość obrazu w 192 oddzielnych obszarach, aby niezależnie wyregulować jasne i ciemne obszary. Oznacza to, że poprawia się jakość obrazu, zapewniając wyjątkowe doznanie wizualne