e-Technologie > Ranking telewizorów LCD/LED 55 – 65 cali – najlepsze telewizory 2020

Ranking telewizorów LCD/LED 55 – 65 cali – najlepsze telewizory 2020

Kilka lat temu duży telewizor w domu był oznaką zamożności i tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na kino domowe. Dzisiaj telewizory LCD/LED o przekątnych 55 – 65 cali są dostępne dla prawie każdego, a duży wybór kanałów jeszcze bardziej zachęca do zakupu. Nowoczesny odbiornik kupisz już za 3000 zł. Ale jaki będzie najlepszy? W poniższym rankingu porównaliśmy najlepsze telewizory i wyłoniliśmy zwycięzcę. Zapraszamy!

Ranking TOP 5 telewizorów 65 cali Co jest istotne? Ile wydać?
Wady i zalety Ważne uwagi Polecane marki?

Ranking telewizorów LCD 55 – 65 cali w 2020

SAMSUNG LED UE65NU7102

samsung 65 przekątna

Zalety:

UHD/4K
Liczba złączy HDMI: 3
Smart TV
Wi-Fi

Wady:

średnia głębia kolorów

Liczba cali:
65
Zużycie prądu:
Klasa A +
  Zobacz
cenę >
nowe okno

PHILIPS LED 65PU

Telewizor PHILIPS 65 cali

Zalety:

Liczba złączy HDMI: 3
Smart TV
Wi-Fi

Wady:

średnia głębia czerni

Liczba cali:
65
Zużycie prądu:
Klasa A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

SONY LED KD-55XF8505

telewizor lcd led sony

Zalety:

Format HD: UHD/4K
Odświeżanie: Motionflow XR 800 Hz
Smart TV
Wi-Fi

Wady:

55 cali

Przekątna:
55 cali
Zużycie prądu:
Klasa: A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

LG LED 65UM7610

telewizor lg led

Zalety:

Format UHD/4K
Odświeżanie: TM 100
Smart TV
Wi-Fi

Wady:

wysoka cena
mało opinii

Przekątna:
65 cali
Zużycie prądu:
Klasa: A
  Zobacz
cenę
nowe okno

SAMSUNG LED UE65RU7442

tv samsung

Zalety:

Format HD: UHD/4K
Picture Quality Index 2000
Smart TV
Wi-Fi

Wady:

– cena

Przekątna:
65 cali
Zużycie prądu:
Klasa: A
  Zobacz
cenę >
nowe okno

Najlepszy telewizor 65 cali to Samsung  UE65

Na pierwszym miejscu uplasowaliśmy telewizora Samsung UE 65, który zaspokoi gusta najbardziej wybrednych widzów. To najlepsza oferta, chociażby z racji marki, która uznawana jest za lidera w tej branży. Cena tego modelu jest dosyć wysoka, ale za 2-3 lata, ten standard będzie uznawany za podstawowy.

Supreme UHD Dimming zapewnia, że każdy fragment obrazu będzie oddany z najwyższą precyzją. Innowacyjna technologia optymalizuje kolor, ostrość oraz kontrast na każdym skrawku ekranu. Przygotuj się na najlepszą jakość obrazu. Z kolei technologia HDR pokazuje wyraźnie każdy szczegół, nawet w najjaśniejszych i najciemniejszych scenach.

Po jakimś czasie, pozycja tego telewizora w rankingu może ulec zmianie, ale w tym momencie jest to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.

🍀Co jest ważne w rankingu telewizorów LED/LCD?

 • Typ telewizora
  Różnica między LED, a LCD ogranicza się głównie do sposobu podświetlania matrycy. LEDowe odbiorniki mają tę przewagę, że zajmują mniej miejsca oraz czerpią mniej energii. Jednak, to wciąż jest klasyczne LCD, wyposażone w te same matryce, co starsze odbiorniki. Obecnie do wyboru są niedrogie telewizory LCD, które można zakupić do pokoju dziecka albo do wynajmowanego mieszkania. Te odbiorniki są najpopularniejszym wyborem, bo łączą w sobie przyzwoite parametry i zazwyczaj mają dobrą cenę w przeciwieństwie do telewizorów OLED, które należą do kosztownych, ale za to mogą zapewnić dużo lepszą jakość obrazu.
 • Przekątna ekranu
  Wielkość nie zawsze ma znaczenie, bo gdy mamy mało miejsca lub nie chcemy by odbiornik był najważniejszym elementem salonu, to wybierzmy średni rozmiar. Telewizory 55, 60 i 65 cali będą pasowały do wnętrza, które ma spełniać rolę kina domowego.
 • Rozdzielczość
  Bez wątpienia Full HD spełni oczekiwania większości widzów. Rozdzielczość 4K to nadal przyszłość, bo niewiele jest programów, które nagrywane są w tej technologii. Ponadto materiał nagrany w bardzo wysokiej rozdzielczości i tak zostaje “przefiltrowany”, by uzyskać efekt wygładzenia twarzy, a wówczas szczegóły są znacznie mniej widoczne.
 • Czy jest Smart?
  Inteligentne telewizory z funkcjami dodatkowymi i z prostym systemem stają się pomału standardem. Więc jeśli nie mamy zamiaru korzystać z dodatków, a odbiornik ma służyć wyłącznie do sporadycznego oglądania, niezłym wyborem będzie prosty i tańszy odbiornik. Gdy Telewizor ma mieć możliwość korzystanie z internetu lub serwisów VOD, to zdecydowanie powinniśmy zainteresować się modelami Smart.
 • Łączność
  To ważny element, na który należy zwrócić uwagę, bo wiele modeli oferuje dziś łączność bezprzewodową i znacznie nowsze standardy złącz. Złącza D-Sub, to już przeszłość, bo widzowie nie chcą zbyt wielu kabli, a i pilot powinien działać z dużej odległości.

💰Ile wydać na dobry duży telewizor?

“U nas zawsze musiał być duży telewizor. W sumie 65 cali to teraz było u nas marzenie i pomimo, że są drogie, to zdecydowaliśmy się i mamy takie małe kino w domu heh. Model LCD i wi-fi to na serio fajna rzecz!!! “

Najlepsze telewizory o dużych przekątnych są dosyć zaawansowanymi urządzeniami, co niestety wiąże się z większymi kosztami. W rankingu wytypowaliśmy telewizory, które są kompromisem pomiędzy wysoką ceną, a gwarancją dużej rozdzielczości i głębi koloru. Odrzuciliśmy modele za kilka tysięcy złotych i skupiliśmy się na odbiornikach w cenie 3-6 tys. złotych, które mają wszystkie podstawowe funkcje i zaspokoją potrzeby nawet za kilka lat,

Dobry telewizor od 55 do 65 cali, nie powinien kosztować więcej niż 4 tysiące złotych. Często  nawet tańsze TV zapewnią odbiór w technologii LCD, LED i Curved. Prawdziwe zalety i wady dużych odbiorników poznaje się dopiero po kilku godzinach użytkowania, kiedy można ocenić jakość obrazu na kilku różnych materiałach wizualnych. Zapraszamy również do rankingu najlepszych klimatyzatorów.

najlepsze telewizory lcd led 65

 

Wady i zalety telewizorów LCD i LED

Kłopotem klasycznych LCD jest brak głębokiej czerni, co może przeszkadzać podczas oglądania filmu w mocno zaciemnionym pokoju. Wówczas to, co powinno być czarne, jest w rzeczywistości ciemnogranatowe. Dzieje się tak, bo wszystkie piksele podświetlane są białym światłem o tej samej intensywności i zamiast prawdziwej czerni mamy szarości.

Zobacz: CIV, czy gra Humankind

Główne zalety, jakie przypisywane są diodom LED to podświetlanie miejscowe, dzięki czemu można osiągnąć idealną czerń. Wówczas LED nazywane jest technologią LCD. Niestety zdecydowana większość telewizorów na rynku nie nie korzysta z tej możliwości. Bowiem producenci muszą wybierać pomiędzy LED edge i LED RGB. Pierwsza pozwala na umieszczenie podświetlających diod na bocznych krawędziach, a wtedy można zmniejszyć grubość TV nawet do jednego centymetra. By poczuć znaczącą różnicę jakościową względem starszych modeli, trzeba zainwestować w LED RGB.

Wadą sprzętów o rozmiarze 60, 65 cali jest to, że im większy rozmiar obrazu, tym jakość emitowanego światła musi być lepsza. Bowiem sama wielkość może być problemem, gdy jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku, lepiej zainwestować w mniejszy model.

Ważne uwagi

Jak wspomnieliśmy powyżej telewizory LED to w istocie telewizory LCD. Chodzi o to, że ekrany LCD wymagają podświetlania, by obraz był dobrze widoczny. Telewizory LCD podświetlane lampami fluorescencyjnymi to starsze rozwiązanie, ale wiele nowych paneli LCD nadal korzysta z tej metody. Jest to oszczędność producenta, ale uzyskany obraz nadal uznawany jest za “wysokiej jakości”.

Zobacz: Ethereum, czy XRP?

Przed zakupem telewizora LCD/LED o przekątnej 55 – 65 cali, warto wiedzieć, ze producenci uwielbiają zawyżać ceny, dodając nowinki techniczne. Ten trend widoczny jest w panelach z podświetlaniem LED, które wcale nie mają idealnego obrazu.

Inną ważna kwestią jest fakt, że lampy CCFL (służące do podświetlania technologii LCD) wydzielają więcej ciepła i czerpią więcej energii. Ponadto jasne elementy będą dobrej jakości, czerń może jednak wchodzić w odcienie szarości.

Ważna uwaga: telewizory LED to w zasadzie telewizory LCD, które podświetlono lampami fluorescencyjnymi z zimną katodą CCFL.

Telewizor LED, czy LCD

Trochę niesłusznie jest przekonanie, że telewizor LCD jest całkowicie przestarzały w porównaniu do LED, a tymczasem oba rodzaje należą do jednej grupy – odbiorników ciekłokrystalicznych. Z kolei różnica pomiędzy nimi dotyczy, sposobu podświetlenia matrycy. Modele LED są uznawane za nowocześniejszych następców monitorów LCD, ale oba rozwiązania funkcjonują równolegle.

Telewizory LED używają diod do podświetlania matrycy, co jest bardzo wygodne i energooszczędne. Zatem jeśli zależy Ci na jakości obrazu zdecyduj się na technologię LED.

Telewizor LCD, QLED, OLED, 3D czy Curved

Moda ostatnich lat pokazuje, że producenci rywalizują pomiędzy technologią OLED i QLED. Niewiele osób wie, że nadal dobre i popularne są konstrukcje LED o przekątnej 55 -65 cali. W naszym rankingu proponujemy przyzwoite urządzenia zapewniające obraz w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR, które mogą funkcjonować w technologii LCD i wydamy na nie mniej niż na modne modele Curved.

 1. Telewizory LCD, LED – Najpowszechniejsze są te z wyświetlaczami LCD (Liquid Crystal Display). Matryca typu LCD sama nie emituje światła i jest podświetlana diodami LED. Z kolei wcześniejsza generacja TV LCD była podświetlana lampami CCFL (świetlówkami). Znajdziemy więc telewizory typu LCD o różnych wartościach przekątnych, zarówno 32-calowe, jak i 65-calowe, które wspiera technologia LED.
 2. Telewizory QLED – Są one ulepszonymi modelami LCD/LED. Technologia polega na zastosowaniu kropek kwantowych(Quantum Dot). Więc oprócz podświetlenia LED zastosowano nanokryształy, dzięki czemu na ekranie telewizora widzimy bardziej realistyczne kolory niż na matrycach LCD LED. Te odbiorniki wyróżniają się wyższym kontrastem i jasnością i ustępują one technologii OLED pod względem wyświetlanej głębi czerni. Jednak w technologii OLED zaczęły się pojawiać pierwsze telewizory o rozdzielczości 8K, które zapewniają niebywałe wrażenia.
 3. Telewizory OLED – Mają zmodyfikowaną matrycę LCD, która nie wymaga dodatkowego podświetlania. Dzięki temu mamy niesamowicie wiernie odwzorowane kolory i większą głębię czerni. Telewizory OLED są znacznie droższe od LED-ów i niestety zazwyczaj mają przekątną do 55 cali, ale prawie zawsze z technologii Smart TV.
 4. Telewizory Curved – Chodzi o lekko zakrzywiony ekran, co jest korzystniejsze dla naszych oczu. Niestety aby odczuć odpowiednie wrażenie, powinniśmy siedzieć na wprost ekranu. Zaletą tych odbiorników są: większa głębia i większe kąty widzenia, a dostępne zarówno w technologii LED, QLED i OLED. Tutaj można wybrać model od 55 cali i rozdzielczości 4K UHD.
 5. Telewizory 3D – Na ten moment rozwiązanie 3D w telewizorach znika z rynku. Wbrew spekulacjom specjalistów ta opcja nie się nie przyjęła. Oczywiście zapewniają technologię LED i OLED, ale do oglądania telewizji i filmów w 3D będziemy potrzebowali też okularów. Do opcji “pasywnej”, która charakteryzuje się gorszą jakością obrazu, wystarczą tanie okulary. Aktywna technologia daje świetną jakość obrazu, jednak potrzebne są często drogie modele okularów 3D z dodatkowym zasilaniem.

Które marki polecamy?

W 2019 roku, klienci jako najlepszych producentów telewizorów wskazują firmy LG i Samsung. Eksperci są podobnego zdania, ale wskazują również na Sony. Z kolei pod względem kontrastu wyróżniają się Panasonic i Philips. Najlepszymi kolorami wyróżniają się telewizory typu OLED, a na drugim miejscu znajdują się IPS-y, a więc w tej kategorii najbardziej można polecić firmę LG.

Jednak najlepszą ostrość ruchu oferują telewizory Samsunga i Sony, które mają zarówno matryce VA, jak i skuteczne DF i dlatego znajdują się w naszym rankingu.