e-Technologie > Ranking klimatyzatorów przenośnych – najlepsze klimatyzatory w 2020

Ranking klimatyzatorów przenośnych – najlepsze klimatyzatory w 2020

Kiedyś klimatyzator był luksusem, ale wreszcie trafił pod polskie strzechy i coraz trudniej wybrać ten najlepszy. W naszym rankingu porównaliśmy popularne klimatyzatory przenośne i wybraliśmy najbardziej atrakcyjne oferty. Poniżej najnowszy ranking klimatyzatorów na każdą kieszeń.

Top 5 klimatyzatorów Co jest ważne?
Ile wydać na klimatyzator? Ważne uwagi

Ranking klimatyzatorów przenośnych 2020

HB AC0075DWRC

HB AC0075DWRC

Zalety:

– niska cena
– 3 prędkości
– funkcja jonizacji

Wady:

 

Waga:
2, 8 kg
Moc:
75 W
  Zobacz
cenę
nowe okno

HB TF 09002 DWRC

klimatyzator przenosny HB TF 09002 DWRC

Zalety:

– 3 prędkości nawiewu
– dobra cena

Wady:

– dość duży

Waga:
4,5 kg
Moc:
65W
  Zobacz
cenę
nowe okno

Sencor SFN 9011SL

Sencor SFN 9011SL

Zalety:

– funkcja jonizacji
– timer 7,5h

Wady:

– mały zbiornik na wodę

Waga:
9, 5 kg
Moc:
110 W
  Zobacz
cenę
nowe okno

7000 BTU 2100 W

7000 BTU 2100 W

Zalety:

– duża moc
– pilot i timer

Wady:

– do 15 m2

Waga:
24 kg
Moc:
2100 W
  Zobacz
cenę
nowe okno

WARMTEC KP52W (5,2 kW)

Klimatyzator przenośny WARMTEC KP52W

Zalety:

– prosty w obsłudze
– sterowanie telefonem
– do 60 m2

Wady:

– cena

Powierzchnia:
do 60 m2
Wydajność
chłodnicza:
5200 W
  Zobacz
cenę
nowe okno

Najlepszy klimatyzator to WARMTEC KP52W (5,2 kW)

klimatyzacja

Niestety zwykły wiatrak elektryczny nie spełni oczekiwań podczas upałów, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj.

Jak widać, na pierwszym miejscu uplasował się WARMTEC KP52W. Uważamy, ze to najlepszy klimatyzator, bo natychmiastowo obniża temperaturę we wszystkich pomieszczeniach nie przekraczających 60 m2. Wysoka wydajność chłodnicza w porównaniu do standardowych urządzeń, umożliwia korzystanie z niego w bardzo trudnych warunkach.

Oczywiście jego pozycja w rankingu może ulec zmianie, ale w tym momencie jest to najlepszy wybór dla osób, które nie zamierzają wydawać fortuny na klimatyzację.

Mamy nadzieję, że ten sprzęt przypadnie Tobie do gustu. Jeśli jednak, z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z naszym werdyktem, napisz do nas w tej sprawie.

🍀Co jest ważne w rankingu klimatyzatorów?

 • Osuszanie powietrza i usuwanie skropliny
  Chłodzenie powoduje jednocześnie jego osuszanie, co w pewnych warunkach korzystnie wpływa na samopoczucie. W rezultacie na powierzchni parownika z powietrza wykrapla się para wodna. Niektóre klimatyzatory przenośne mają zbiorniki, które należy ręcznie opróżniać, jednak większość urządzeń wymaga wykonania specjalne instalacji do odprowadzania skroplin.
 • Oczyszczanie powietrza
  Urządzenia z wyższej półki posiadają również funkcje obróbki i filtracji powietrza takie jak oczyszczanie poprzez system filtrów antybakteryjnych lub funkcje jonizacji powietrza. Najlepsze klimatyzatory usuwają alergeny, roztocza, pyłki, nieprzyjemne zapachy, które powodują dyskomfort. Z kolei zastosowanie jonizacji powietrza jest zdrowsze i znacznie wpływa na koncentrację oraz ogólne samopoczucie.
 • Dobór mocy klimatyzacji
  Warto zastanowić się nad mocą chłodniczą, a najlepiej zlecić wyliczenie zapotrzebowania na moc w danym pomieszczeniu specjalistom. Jednak można założyć, że na każdy metr kwadratowy mieszkania potrzeba 100W mocy. Jest to oczywiście znaczne uproszczenie, ponieważ nie bierzemy pod uwagę tego, ile mamy okien i z której strony. Często okazuje się, że nie potrzebujemy, aż tak drogiego i zaawansowanego klimatyzatora.
 • Ogrzewanie powietrza
  Tak, klimatyzatory przenośne mogą służyć także do ogrzewania. W tym celu wyposażone w elektryczną nagrzewnicę lub mogą pracować jako pompa ciepła. Można nimi ogrzewać pomieszczenia, płacąc za prąd znacznie mniej, niż gdyby używać zwykłego grzejnika. Dzięki temu, zamiast zimnego, nieprzyjemnego powiewu odczujemy przyjemną letnią bryzę.

💰Ile wydać na dobry klimatyzator przenośny?

“Jeśli chodzi o jakość to w ciemno możesz kupić Daikin, Mitsubishi, Panasonic (kolejność dowolna) – cokolwiek kupisz to jest pierwsza liga jakości (nie tylko w Polsce ale i na świecie – w Europie w Japonii) podkreślam – nie ceny.”

Najlepsze klimatyzatory przenośne są dosyć zaawansowanymi urządzeniami, co niestety wiąże się z wyższą ceną. W rankingu wytypowaliśmy sprzęty, które są kompromisem pomiędzy wysoką ceną, a dobrą jakością. Zatem odrzuciliśmy produkty za kilka tysięcy złotych, a skupiliśmy się na średniej półce. Powyżej, jest też jedna pozycja na każdą kieszeń.

Uznaliśmy, że dobry klimatyzator nie powinien kosztować więcej niż 2 tys. złotych, ale ten ze średniej półki nie powinien przekroczyć 1000 zł. Kiedy warto wydać więcej? Prawdopodobnie wtedy, gdy klimatyzacja ma służyć pracownikom w firmie. Bowiem komfort pracy to rzecz podstawowa i pracodawca nie powinien oszczędzać na zdrowiu swoich pracowników. Zapraszamy również do rankingu olejów samochodowych.

klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne potrafią szokować jakością i ceną ;-)

Wady i zalety klimatyzatorów

Klimatyzatory przenośne mają wiele zalet, ale nie są pozbawione kilku wad. Przykładowo muszą stać w pomieszczeniu, w którym można otwierać okno. Bowiem, do ochładzania skraplacza wykorzystywane jest powietrze pobierane za pomocą rury.

Ponadto pewne kłopoty wynikają ze sposobu odprowadzania wydmuchiwanego ciepłego powietrza. Elastyczną rurę najczęściej umieszczamy w uchylonym oknie, ale wówczas wpada przez nie gorące powietrze z zewnątrz, zmniejszając efekt pracy klimatyzatora.

Inną znaną wadą przenośnych klimatyzatorów jest ich dźwięk, więc przed zakupem warto sprawdzić, jaki hałas wydaje z siebie dane urządzenie. W powyższym rankingu, staraliśmy się wybrać klimatyzatory przenośne pozbawione wspomnianych wad, co nie było łatwym zadaniem.

Ważne uwagi

Jest klika pułapek, przy zakupie klimatyzatora przenośnego. Bowiem niektóre sprzęty posiadają wady wynikające z ich sztywnego dopasowania tylko do konkretnych warunków panujących w pomieszczeniu.

Zobacz: Aplikacja na COVID

Wówczas wszystkie przeziębienia i zachorowania przypisywane klimatyzacji. Problem pojawia się przy nieprawidłowym doborem, bo urządzenie zbyt dużej mocy może powodować zbyt duży ruch powietrza i nadmiernie wychładzać.

Przykładowo niedopuszczalny jest montaż w taki sposób, by wiało nam tylko po plecach lub w twarz. Ponadto użytkownicy bardzo często ustawiają najniższą temperaturę w połączeniu z niewłaściwym skierowaniem mocy prosto na nich. Zaś zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Zatem zaleca się różnice nie większą niż 8°C.

Czyszczenie klimatyzacji jest również istotne, bo jeśli nie wykonujemy przeglądów serwisowych, sprzęt może zarosnąć pleśnią. Warto więc czasami zajrzeć, co kryje się wewnątrz urządzenia.

SPLIT to nie klimatyzator przenośny!

Przed zakupem, warto zrobić małe rozeznanie w słowniku. Bowiem najpopularniejszymi urządzeniami są klimatyzatory typu SPLIT oraz przenośne, które tutaj interesują nas w szczególności. Słowo SPLIT oznacza “rozdzielone”, więc klimatyzator tego typu składać się będzie z agregatora oraz jednostki wewnętrznej. Obie części połączone są instalacją składającą się z rur miedzianych w izolacji oraz przewodów zasilania i sterowania.

Z kolei klimatyzator przenośny różni się tym, że jest najczęściej kompletnym urządzeniem, bez specjalistycznej instalacji. Mogą one chłodzić powietrze, a niektóre mogą je również ogrzewać. Klimatyzator przenośny można ustawić tam, gdzie akurat chcemy schłodzić powietrze, a następnie przenieść go w inne miejsce.

Które polskie sklepy polecamy?

Duży asortyment olejów oferuje Castorama, EmultiMax i oczywiście na RTV Euro AGD. Warto zwrócić uwagę na renomę producenta. Bowiem w sklepach, często publikowane są opinie użytkowników, którzy mieli do czynienia z wentylatorami, a nie klimatyzatorami. Wentylator nie klimatyzator, co jest często mylonym pojęciem.

Przed zakupem klimatyzatora przez Internet, warto sprawdzić, jak długa jest gwarancja i gdzie jest punkt gwarancyjny. Życzymy udanych zakupów i zrównoważonych temperatur 😉