Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Prognozy dla kryptowalut na 2021 rok

Prognozy dla kryptowalut na 2021 rok

Cena Bitcoina (BTC) wzrosła w minionym roku, odzyskując swoje maksima z 2017 r. Ale jak wiadomo, cena innych walut jest bardzo zależna od wartości BTC, co zmaga apetyt na inwestycje w waluty, na które stać każdego. Poniżej prognozy dla rynku kryptowalut na 2021 i 2022 rok. Będzie gorąco! Do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno)

DeFi w natarciu Nowe przepisy
Wszędzie tokeny Chiny w grze
Mainstream lubi BTC  

Jakie prognozy dla rynku kryptowalut w 2021 roku?

Społeczność kryptowalut nie może doczekać się nadchodzących zmian i nowości, w tym długo oczekiwanej na Facebooku premiery kryptowaluty inspirowanej Bitcoinem i potencjalnie definiujących branżę przepisów dotyczących kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Pandemia koronawirusa już przyspieszyła cyfryzację wszystkich rzeczy w tym roku, więc spodziewajmy się tego jeszcze więcej – zwłaszcza w finansach.

prognoza kryptowaluty 2021 2022

Cena Bitcoina wzrasta od 2016 roku. Sprawia to, ze inne kryptowaluty również zyskują na wartości.

1. DeFi przez VPN

DeFi to otwarty ekosystem finansowy, w którym narzędzia oraz usługi mają charakter zdecentralizowany. Zdecentralizowane finanse (DeFi) są – jak powiedziałby Buster Poindexter – „ gorące”. Ale nie zawsze tak było w przypadku DeFi jako branży. Nawet sam Stefan Rust, założyciel i dyrektor generalny Sonic Capital, powiedział: „Tworzymy go od czterech lat. Tego lata, gdy DeFi rosło wykładniczo, popularność zyskały również uprawy plonów i zdecentralizowane giełdy (DEX).”

Warto wspomnieć, że zdecentralizowane Finanse (DeFi) to nieograniczony dostęp do usług finansowych. DeFi korzysta z mechanizmu kryptowalut, technologii blockchain i inteligentnych kontraktów w celu dostarczania usług finansowych. Istotne jest to, że DeFi mocno ograniczył udział pośredników oraz zmniejszyły koszty związane z dostarczaniem i korzystaniem z produktów finansowych.

Zatem każdy kto ma smartfona może korzystać z rozwiązań, które oferują DeFi. Tradycyjna bankowość często dyskryminuje ludzi z niskimi dochodami, a zdecentralizowane aplikacje finansowe są tańszym rozwiązaniem przez co mogą być oferowane ludziom mniej zamożnym. Ogromną zaletą DeFI jest zawieranie bezpośrednich kontraktów między użytkownikami, dzięki funkcji peer-to-peer. Pozwala to na ominięcie organów nadzorczych oraz na większą elastyczność między stronami.

Ulepszony ekosystem doprowadzi w najbliższym okresie do tego, że aplikacje DeFi staną się łatwiejsze i tańsze w budowaniu, zabezpieczaniu i skalowaniu. Wszystko to sugeruje, że ten boom, który obserwowaliśmy w DeFi, to nie tylko bańka, która zaraz pęknie.

2. Najwyższy czas na więcej przepisów

Społeczność dołożyła znacznych starań, aby ustanowić ramy, aby sprostać rosnącemu popytowi. Regulatorzy i rządy będą musieli liczyć się z tym, próbując uporać się z rodzącą się przestrzenią, co prawdopodobnie wywoła niesnaski między dwiema grupami interesów.

W 2021 roku w branży prawdopodobnie pojawią się agencje rządowe i inne organy regulacyjne takie jak Sheila Warren, szefowa działu Blockchain i polityki danych oraz członek Komitetu Wykonawczego Światowego Forum Ekonomicznego.

Przepisy mogą działać w obie strony. Kraje takie jak Indie z historią ambiwalentnych postaw wobec kryptowalut, mogą podejmować działania, które hamują rozwój branży, a firmy kryptowalutowe mają powody, by uważać na zaostrzające się otoczenie regulacyjne, które mogłoby z dnia na dzień przerwać ich pracę. Nawet w krajach bardziej przyjaznych kryptowalutom, zwiększona kontrola i nadzór regulacyjny mogą stanowić problemy.

Kilku kandydatów i doradców Bidena wypowiedziało się na temat bitcoina. Być może najważniejszą z nich jest Janet Yellen, kandydatka Bidena na szefa Departamentu Skarbu. Powiedziała, że ​​„powie wprost, że nie jest fanem Bitcoina”, mówiąc, że wiele transakcji, które „odbywają się na Bitcoinie, to nielegalne transakcje”. Spekulowała na temat „bardzo wysokiego” zużycia energii przez BTC, a także na temat obaw związanych z cyberbezpieczeństwem związanych z anonimowymi kryptowalutami.

3. Wszystko jest tokenizowane

Tam, gdzie kiedyś istniał tylko Bitcoin, obecnie istnieje niezliczona liczba tokenów, od zarządzania, przez narzędzia, po tokeny bezpieczeństwa i nie tylko. Rynek rozsądnie przygotowuje się do udziału w gospodarce tokenów. W raporcie Deloitte stwierdza się, że tokenizacja jest już rzeczywistością… Tylko instytucje, które angażują się w technologię, planują przyszłość i dostosowują się do realiów”.

Na przykład złoto zostało tokenizowane w celu ograniczenia systematycznego narastania ryzyka, które przyczyniło się do kryzysu finansowego w 2008 roku. Tokenizacja objęła również aktywa niepłynne, obniżając barierę wejścia dla aktywów, takich jak nieruchomości.

Niewymienialne tokeny, które sprawiają, że przedmiot cyfrowy jest wyjątkowy, są już używane w grach wideo, kolekcjonerskich wirtualnych zwierzakach, a nawet w dziełach sztuki. Rok 2021 powinien spodziewać się jeszcze szerszych zastosowań NFT i tokenizacji. Analitycy twierdzą, że podczas gdy pierwsza połowa 2021 r. będzie okresem edukacji, w drugiej połowie nastąpi wzrost liczby firm podejmujących cyfrową rewolucję.

Prognozy dla Ethereum (ETH)
Prognozy dla Litecoin (LTC)

4. Zwiększona dynamika dla CBDC

Nadal napływają raporty z ostatnich prób nowej chińskich waluty cyfrowej (DCEP). Ogromna populacja kraju i niemal całkowita kontrola nad jego gospodarką dają Ludowemu Bankowi Chin wiele możliwości wykorzystania takich przypadków, jak dystrybucja 20 milionów cyfrowych juanów.

Harmon of Hedera Hashgraph zauważa: „Myślę, że to, co Chiny robią z Blockchain Services Network i CBDC, są dosłownie o krok lub dwa, a może trzy przed resztą świata“. Rozwój innych centrów na całym świecie jest zatem stymulowany przez rozwój wydarzeń w Chinach i implikacje geopolityczne. Banki centralne na całym świecie ścigają się teraz o stworzenie własnych walut cyfrowych.

Ponieważ coraz więcej banków centralnych rozważa opracowanie własnego CBDC, warto zastanowić się nad konsekwencjami dla dostawców usług finansowych. John Deacon, lider usług finansowych w Dragon Infosec, firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem i kryptografią, zapewnia, że ​​„banki centralne będą szukać sposobów zapobiegania pośrednictwu banków – na przykład poprzez ograniczenie dostępu do samego CBDC do rozliczeń międzybankowych, ale zezwalając bankom na tworzenie własnych stablecoinów na poziomie detalicznym wspieranych przez CBDC. W końcu stworzyłoby to cyfrową usługę płatniczą dla transakcji cyfrowych i zachęciło banki do podniesienia poziomu oferowanych usług cyfrowych ”.

Douglas Borthwick, dyrektor ds. Marketingu INX , przewiduje, że w 2021 r. zobaczymy początek cyfrowej migracji notowań akcji na dotychczasowych giełdach, które zaczynają migrować do giełd cyfrowych, gdzie koszty bycia spółką publiczną są znacznie niższe niż aktualne, a korzyści są wprost niezwykłe.

5. Kryptowaluty wchodzą w Mainstream

Gracze tacy jak PayPal i Square zaczęli stosować waluty cyfrowe i akceptować je jako formę płatności. Ten rzadki zasób, z jego ograniczoną podażą, stał się kluczowym zabezpieczeniem przed inflacją. Kraje takie jak Wenezuela masowo wskoczyły na pokład z powodu widocznej hiperinflacji. Z kolei firmy badawcze, takie jak Fidelity, które posiadają aktywa o wartości bilionów dolarów, utworzyły spółkę zależną specjalnie do badań i opieki nad bitcoinami. 

Ethereum, druga co do wartości kryptowaluta na świecie po bitcoinie, wzrosła o 300% w ciągu ostatnich 12 miesięcy w wyniku fali zainteresowania wspomnianymi zdecentralizowanymi finansami (DeFi) – wykorzystując technologię kryptograficzną do odtworzenia tradycyjnych instrumentów finansowych, takich jak pożyczki i ubezpieczenia.

Moneta VeChain (VET) umożliwiłoby hodowcom owoców morza przesyłanie danych dotyczących łańcucha dostaw do łańcucha blokowego VeChain Thor. Konsumenci mogliby wówczas uzyskać dostęp do ważnych informacji. Z kolei Binance Coin (BNB) jest używana przez ​​inwestorów, ponieważ handel spot na giełdzie kryptowalut wynosi 858 miliardów dolarów, a kontrakty terminowe na Bitcoin rosną do 991 miliardów dolarów od 30 listopada.

Bez wątpienia w 2021 roku zobaczymy przyspieszenie inwestycji w blockchain i w zdecentralizowaną technologię, a użytkownicy będą mogli cieszyć się tymi korzyściami, nawet nie wiedząc, że są zasilani przez blockchain.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.