Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Czy inwestować w Ethereum (ETH) w 2022?

Czy inwestować w Ethereum (ETH) w 2022?

Ethereum to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, która dla wielu znaczy więcej niż osławiony Bitcoin. Zatem poniżej prezentujemy przegląd opinii na temat ETH i staramy się określić prognozy na 2022 i 2023 rok.

Sukces Ethereum (ETH) Prognozy, przewidywania kursu Ceny w 2021

Aktualizacja: 16.09.2022: Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, zakończyła plan redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad 99%. Aktualizacja oprogramowania zmieni sposób zarządzania transakcjami w blockchainie Ethereum, publicznej i zdecentralizowanej księdze, która stanowi podstawę kryptowaluty i generuje tokeny Ether.

Vitalik Buterin, wynalazca waluty, ogłosił zakończenie projektu, tweetując „Happy merge all”. Ten ruch oznacza, że ​​ETH nie będzie już tworzone przez energochłonny proces, w którym banki komputerów generują losowe liczby, które weryfikują transakcje na blockchain i generują nowe tokeny ethernetowe. Proces, znany jako „proof of work” w świecie kryptowalut, przejdzie teraz do systemu „proof of stake”, w którym osoby fizyczne i firmy działają jako weryfikatorzy, “zastawiając” lub „stawiając” własny eter jako formę gwarancji. 

Warto nadmienić, że ruch ten może oznaczać, że z dnia na dzień ubędzie 0,2% światowego zużycia energii elektrycznej. Jednak Bitcoin pozostaje największym pojedynczym czynnikiem przyczyniającym się do śladu węglowego świata kryptowalut. Do handlu polecamy tę giełdę. (nowe okno)

2021 był dobry dla Ethereum (ETH)

eth przewidywania prognozy 2021

Kurs Ethereum (ETH) rośnie od dawna. Zatem prognozy są bardzo dobre, chociaż nie brakuje opinii, że cena będzie wzrastała bardzo powoli.

Przeglądając zagraniczne blogi dotyczące handlu kryptowalutami, nie sposób przeoczyć, że od dłuższego czasu panuje euforia na punkcie ETH, a prognozy można uznać za, co najmniej optymistyczne. I przykładowo analitycy z giełdy Coindesk twierdzą, że aktualizacja ETH 2.0 zwiększy możliwości i przyciągnie jeszcze więcej uwagi inwestorów instytucjonalnych, podnosząc cenę waluty ETH na nowy poziom. Handlującym polecamy tę giełde. (nowe okno)

Dlaczego Ethereum jest głównym celem inwestorów? Zapewne dlatego, że kurs waluty rośnie od dłuższego czasu i przykładowo na początku roku mieliśmy cenę 130 USD, a już w połowie lutego 284. Później po wahaniach powyżej poziomu 200 USD przez prawie miesiąc, jego cena spadła do 106 USD 12 marca, co było wynikiem szerokiej wyprzedaży na rynkach finansowych na początku kryzysu Covid-19.

Jednak spadek ten nie trwał długo, a ETH wszedł w fazę zwyżkową, która trwała do 1 września, kiedy moneta osiągnęła szczyt na 483 USD, a jej kapitalizacja rynkowa osiągnęła 54,4 mld USD. Podczas gdy cena spadła do 322 USD w okresie do 23 września, kapitalizacja rynkowa Ether wzrosła o 60 procent w trzecim kwartale 2020 roku, z 25 miliardów dolarów do 40,5 miliarda dolarów do końca września.

W kolejnych tygodniach kryptowaluta cieszyła się stałym wzrostem ceny, która 17 grudnia wynosiła już 673,83 USD Oznacza to, że kurs zaliczył wzrost o ponad 420 procent! Oczywiście następnie nastąpiła korekta i 21 grudnia ETH kosztowało około 615 USD. Chociaż moneta nie osiągnęła jeszcze swojego historycznego maksimum wynoszącego 1432 USD, w 2019 roku była na najlepszej drodze, by osiągnąć nowe szczyty.

Prognozy, przewidywania kursu dla ETH

Dlaczego prognozy dla tej waluty są tak optymistyczne? Wydanie długo oczekiwanego Ethereum 2.0 było kilkakrotnie przekładane, jednak w listopadzie w końcu pojawiła się umowa depozytowa. W międzyczasie Ethereum stało w czołówce boomu na zdecentralizowane finanse (DeFi). Obecnie w aplikacjach DeFi zablokowano 16,24 miliarda dolarów, a wartość ta jest o 2300% wyższa niż obserwowana na początku 2020 r. Jeśli trend się utrzyma, może to zwiększyć zainteresowanie ETH zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Ponadto globalny rynek instrumentów pochodnych CME Group ujawnił swoje plany wprowadzenia na rynek kontraktów futures na Ether już 8 lutego 2021 roku. Tim McCourt, globalny szef produktów inwestycyjnych w CME Group, skomentował:

„W oparciu o rosnące zapotrzebowanie klientów i silny wzrost na naszych rynkach kontraktów terminowych i opcji na Bitcoin, wierzymy, że dodanie kontraktów futures na Ether zapewni naszym klientom wartościowe narzędzie do handlu i da zabezpieczanie dla tej rozwijającej się kryptowaluty.”

Te słowa odbiły się, szerokim echem w branży, co sprawiło, ze prognozy na 2021 uplasowały ETH w centrum zainteresowania. Te opinie nie powinny dziwić, w końcu Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Wprowadzenie notowanych kontraktów terminowych na Ether na regulowany rynek instrumentów pochodnych CME Group, pomoże stworzyć krzywą forward, dzięki czemu uczestnicy rynku Ethereum będą mogli lepiej zarządzać ryzykiem cenowym.

To duży krok naprzód, ponieważ może wprowadzić Ethereum (ETH) na główne rynki finansowe. Podobnie jak kontrakty terminowe na Bitcoin, kontrakty futures na CME Ether również będą rozliczane gotówkowo. W ten sposób inwestorzy nie będą musieli trzymać rzeczywistego ETH w swoich portfelach.

Ponadto korporacja Microsoft (NASDAQ: MSFT) ogłosiła, że będzie wykorzystywać sieć Ethereum do rozwiązywania złożonych problemów biznesowych i jak donosi CoinTelegraph, będzie specjalnie wykorzystywać blockchain Ethereum do zarządzania tantiemami i prawami do gier.

Czy inwestować w Ethereum w 2022?

Poniżej nasza archiwalna tabela, która zakładała, że ETH wzrośnie do 800 dolarów. Tymczasem mamy maj i cenę na poziomie 2500 dolarów!

Analityk: Moonrock Capital Blocktown Capital TradingBeasts CryptoGround
Cena USD w 2021: 800 872 626 256 

Więc, czy inwestować w ETH w 2022 roku? Chociaż nic nie może być pewne, jeśli chodzi o tak dynamiczny rynek, jak kryptowaluty, udana aktualizacja Ethereum 2.0, rosnący wskaźnik adopcji i rosnąca popularność DeFi prawdopodobnie wpłyną na cenę monety w przyszłości.

Na początku tego roku znany trader, Josh Olszewicz, wyznaczył krótko- i średnioterminową cenę docelową ETH na kwotę 780 USD. Z kolei inna krótkoterminowa prognoza Simona Dedica, współzałożyciela Blockfyre i partnera zarządzającego w Moonrock Capital, przewiduje, że ETH dobije w 2022 do 800 USD. Jeśli chodzi o dłuższą prognozę na przyszłe lata, Dedic uważał, że ​​cena monety ostatecznie wzrośnie do 9000 USD. Wszystkie te prognozy był niedoszacowane.

Dzisiaj oczekuje się, że przyszła cena Ethereum, w dłuższej perspektywie będzie nadal rosła. Inwestor miliarder, Mark Cuban, powiedział w podcaście Unchained, że ​​po aktualizacji aplikacji na Ethereum, inwestorzy zobaczą, że bitcoin jest „karłowaty”. Kubańczyk powiedział też, że ma teraz „dużo więcej” ETH niż BTC.

W połowie maja 2021, cena bitcoinów spadła o ponad 30% po tym, jak Tesla TSLA + 0,2%miliarder Elon Musk wywołał szok na rynku kryptowalut, wyciągając wtyczkę i zasugerował, że nie lubi już Bitcoina.

Ponadto wyprzedaż kryptowalut została zaostrzona przez Chiny, instruując banki, aby nie ułatwiały transakcji kryptograficznych i ostrzegały inwestorów, aby unikali handlu spekulacyjnego.

Cena pięciu największych kryptowalut pod względem wartości – ethereum, BNB Binance, Cardano i dogecoin – spadła o dwucyfrowe wartości procentowe w ciągu ostatnich 24 godzin. Jest krach na giełdach i aktualności o ETH, publikujemy na górze, w tym miejscu.

Na ETH świat się nie kończy

Nie tylko ETH ma szansę na wzrosty, o czym pisaliśmy tutaj. Bowiem BTC w dużej mierze zdominował narrację, ale powinno się zwracać uwagę na monety alternatywne, które mają ogromny rozwój zarówno w zakresie podstawowej technologii, a wciąż są daleko od swoich rekordów wszechczasów.

Niestety wiele mniejszych kryptowalut jest ściśle powiązanych z ceną Bitcoina, a wahania kursu w górę i w dół są wywoływane przez zmiany i nastroje związane z tą walutą. Jednak monety alternatywne często zmieniają cenę w znacznie większym procencie, często tracąc lub zyskując dwu-, a nawet trzycyfrowe procenty w ciągu zaledwie kilku dni.

Zobacz prognozy dla Litecoin (LTC)

Przykładowo Cardano, jedna z dziesięciu kryptowalut w pierwszej dziesiątce, odnotowała wzrost o około 70% w ciągu ostatniego miesiąca. Z kolei NEM i Stellar, podwoiły cenę w ciągu ostatnich 30 dni, ponieważ Bitcoin ponownie zwrócił na siebie uwagę.

Reputacja Bitcoin jako cyfrowego złota wzrosła w tym roku, zyskując na popularności, bo inwestorzy martwią się o możliwość wzrostu inflacji i publicznie nazwali Bitcoina “tarczą antyinflacyjną”. Zapraszamy ponownie, by zbadać aktualną sytuację na giełdach.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.