Wiadomości, aktualności 2021 > Polkadot wraca na szczyt?

Polkadot wraca na szczyt?

Po przerwie technicznej cena Polkadot wzrosła o 20% w ciągu dwóch dni. Zbliżając się do kolejnego wysokiego poziomu, cena waluty zaczyna wyglądać na nieco rozciągniętą.

Dzisiaj Polkadot odbija straty

Moneta Polkadot (DOT) zaliczyła niezwykłe odreagowanie po wyprzedaży na początku tygodnia. Jak wspominaliśmy, cena Polkadot ucierpiała fatalnie, podobnie jak wielu jej konkurentów po tym, jak Elon Musk wstrząsnął rynkiem po prawie zabawnym występie w Staurday Night.

Moneta mocno spadła, ale znalazła kupców będąc blisko 30 000 $. Następnie zyskała 57% i od 13 jest maja na poziomie 31,9520 USD. Dzisiejsza cena 48,5000 USD jest niewiele wyższa od rekordu 49,9598 USD, ustalonego również dzisiaj.

Polkadot jest na 8 miejscu

Token DOT jest rodzimym protokołem Polkadot, wielościeżkowym narzędziem typu open source do dzielenia fragmentów na mniejsze. Jej funkcjonalność umożliwia przesyłanie zasobów i informacji w wielu łańcuchach bloków, a dzięki temu łańcuchy te są “interoperacyjne”.

Warto nadmienić, że założycielem jest dr Gavin Wood, który jest również współzałożycielem Ethereum. Rajd cenowy Polkadot plasuje monetę na 8 miejscu w systemie rankingowym CoinMarketCap. Obecnie kapitalizacja rynkowa wynosi 45,25 miliardów dolarów.

Perspektywy Polki

Wykres 2-godzinny pokazuje, że cena Polkadot przebiła się przez opór trendu spadkowego, w miejscu z poprzedniego 48,8220 USD ATH. Gdy cena przekroczyła próg 41,9200 USD, poszybowała wyżej. Następujące przebicie sprawiło, że cena monety wzrosła o blisko 20%.

Cena zbliża się teraz do długoterminowej linii trendu na poziomie 52,0000 USD. To łączy dwa poprzednie maksima wszechczasów, więc można założyć że to obszar o silnym oporze. Może to sugerować, że cena Polkadotu może mieć trudności z pokonaniem oporu za pierwszym razem.

Analitycy sądzą, że jeśli cena pokona opór, kupujący mogą ponownie okupować rynek, co doprowadzi do wzrostu ceny. Jeśli obecna dynamika nie usunie oporu, cena Polkadot wydaje się być podatna na powrót do linii wybicia 41,9200 USD.

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.