Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Pojazd, samochód 3-kołowy. Skuter na trzech kołach od Electra Meccanica

Pojazd, samochód 3-kołowy. Skuter na trzech kołach od Electra Meccanica

Lepiej późno niż wcale i wreszcie jest samochód, a właściwie pojazd 3-kołowy. Chociaż pierwsze doniesienia z firmy Electra Meccanica pochodzą z 2016 r., to właśnie dziś rozpoczęto produkcję ich flagowego cudeńka.

Pojazd, samochód 3-kołowy

3 koła lepsze niż 4

Oczywiście wszystko dzieje się w Chinach, gdzie partner Zongshen z zakładami w Chongqing zgodził się uruchomić linię produkcyjna. Na razie nie wiadomo, czy planowane wcześniej 75 000 sztuk powstanie w tym roku, czy nieco później.

Wiele egzemplarzy jest przeznaczonych na rynek północnoamerykański. Electra Meccanica z siedzibą w Kanadzie twierdzi, że sprzedaż jej malutkiego trójkołowca o nazwie Solo rozpocznie się w południowej Kalifornii, Scottsdale, Arizonie i Portland w stanie Oregon.

Parametry techniczne 3-kołowego samochodu

Jego parametry techniczne pozostały takie same, jak we wcześniejszych doniesieniach prasowych. Całkowicie elektryczny, trójkołowy pojazd do przeznaczony dla nowoczesnego środowiska miejskiego ma zasięg około 100 mil na jednym ładowaniu (160 km) i maksymalną prędkość 80 mil na godzinę (109 km / h). Akumulator 17,3 kWh zasila silnik elektryczny o mocy 82 KM.

Jak podaje producent, moc silnika przekazywana jest na pojedyncze tylne koło z oponą 215 / 40R16, zaś z przodu samochód dostał gumę 135 / 70R15. Hamulce tarczowe i elektryczne wspomaganie kierownicy są montowane w standardzie. Solo chłodzony jest cieczą, a akumulator 17,3 kWh zapewnia zasięg jazdy szacowany na 160 km i można go w pełni naładować w ciągu 4 godzin przy użyciu stacji 220 V. Właściciele mogą również korzystać z gniazdka 110 V do 60% naładowania w około 8 godzin.

Całkowita długość Electra Meccanica SOLO wynosi 4 metry, czyli mniej więcej w połowie długości między hatchbackiem Fiata 500 a smartem fortwo – autami, które opuściły rynek północnoamerykański po roku 2019. Szerokość SOLO to 1,5 metra z 135 cm linią dachu. Za fotelem kierowcy znajduje się przestrzeń ładunkowa o objętości 5 stóp sześciennych (142 litry), wystarczająca na kilka toreb z zakupami.

Produkcja i sprzedaż Electra Meccanica SOLO

Electra sugeruje również w swoim komunikacie prasowym, że ta wersja produkcyjna zapewnia bezpieczny poziom ochrony pasażerów i nowoczesne udogodnienia pod maską, takie jak wspomaganie kierownicy, hamulce ze wspomaganiem czy klimatyzacja, a wszystko to w cenie 18 500 USD sugerowanej ceny detalicznej.

Gdy trzykołowy Solo w końcu trafi na rynek, firma może również kontynuować prace nad swoim ekskluzywnym modelem, roadsterem Tofino ogłoszonym po raz pierwszy w 2017 roku.

Electra Meccanica twierdzi, że planowała początkowe dostawy na przełomie listopada i grudnia do wybranych członków z listy zamówień w przedsprzedaży. Dyrektor generalny Electra Meccanica Paul Rivera obiecuj, że: „Będziemy stale współpracować z naszymi partnerami produkcyjnymi przez kilka następnych miesięcy, aby wysłać w pełni zmontowane pojazdy i przekazać je w ręce naszych pierwszych użytkowników”.

trzy-kolowy-samochod-auto samochod 3 kola

Źródło: electrameccanica.com/