Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Plus i hulajnogi elektryczne Motus Scooty 8.5 Power

Plus i hulajnogi elektryczne Motus Scooty 8.5 Power

Sieć Plus oferuje klientom coś zgoła innego niż telefon. Bowiem hulajnogę elektryczną Motus Scooty 8.5 Power otrzymamy za 106 zł miesięcznie, w przypadku podpisania umowy na 2 lata. Ale jest pewien kruczek cennikowy i o tym poniżej.

Hulajnoga w Plusie zamiast telefonu

Niestety oferty operatorów komórkowych wyglądają dziś bardzo podobnie, a poszczególnie propozycje rynkowe w kwestii ceny są mocno zbliżone. Operatorzy muszą zachęcić do siebie nowych klientów w nieco odmienny sposób, a to wymaga stałego śledzenia trendów. Plus robi to dobrze, bo wyczuł, że ludzie chcą jeździć na hulajnogach elektrycznych!

W nowej ofercie Plus możemy więc otrzymać hulajnogę Motus Scooty 8.5 Power za 106 zł, przy podpisaniu umowy na 2 lata. Jednak, jak czytamy na oficjalnej stronie, w trzecim roku również musimy płacić po 56 zł miesięcznie, by do końca uiścić opłatę za hulajnogę.

motus scooty 8-6 power w plusie

W Plusie za hulajnogę Motus Scooty 8.5 będziemy 56 zł miesięcznie przez 3 lata.

Czy to się opłaca?

W regularnej sprzedaży za hulajnogę elektryczną tej rangi zapłacimy około 2 tys złotych, więc oferta Plusa wydaje się być bardzo atrakcyjną. Bowiem za samo rozłożenie na raty nie ponosimy opłaty, jak w przypadku kredytu gotówkowego.

Elektryczna hulajnoga w sieci Plus opłaca się bardziej, niż zaciągnięcie kredytu na hulajnogę.

Czy to jest dobra hulajnoga?

Hulajnoga od Motus’a zajmuje wysoką pozycję w naszym rankingu, co świadczy dobrze o skwapliwie przemyślanej ofercie sieci Plus. Marketingowcy wiedzieli, co robią. Sprzęt od Motus’a ma bardzo dobre opinie w internecie, a i same parametry techniczne modelu 8.5 są imponujące.

Jaką hulajnogę oferuje Plus?

W Plusie dostaniesz e-hulajnogę Scooty 8,5 Power. To najmocniejsza hulajnoga elektryczna oferowana przez markę Motus. To, na co zwracają uwagę specjaliści w tej dziedzinie, to że w szczytowym punkcie poboru mocy masz do dyspozycji 700 W, a podczas typowej jazdy moc pojazdu będzie kształtowała się na poziomie 500 W. Z kolei dystans, który można pokonać na jednym ładowaniu, to 20-30 km, w zależności od warunków i podłoża.

Warto dodać, że dzięki wymiennemu ogniwu baterii o pojemności 6400 mAh, zasięg hulajnogi można zwiększyć. Z kolei hamowanie można wykonać na trzy sposoby, co jest istotne w przypadku szybkiej jazdy. Oczywiście mamy do dyspozycji hamulec tarczowy na tylnym kole, uruchamiany rączką przy kierownicy, możliwość hamowania silnikiem oraz poprzez naciśnięcie stopą tylnego błotnika i wywierając nacisk na tylne koło.

Motus 8.5 została wyposażona w 8,5-calowe pompowane koła, co jest rozmiarem z wyższej półki wśród sprzętów o podobnej cenie. Na kierownicy znalazł się też wyświetlacz LED, który pokazuje aktualną prędkość, wybrany bieg oraz poziom naładowania akumulatora.

Inne zalety Motus Scooty 8.5 Power

O tej hulajnodze pisaliśmy już tutaj, ale warto zaznaczyć, ze Motus Scooty 8.5 Power wyposażony jest w mechanizm profesjonalnego składania. W dodatku, specjalna sprężyna sprawia, że nie dojdzie do żadnego uszkodzenia przez przypadkowe upuszczenie kierownicy podczas składania. Zaś w trosce o bezpieczeństwo zamontowano specjalny pierścień, który zapobiega przypadkowemu złożeniu się hulajnogi.

Bez wątpienia należy stwierdzić, że (póki co) takiego zasilania nie ma prawie nikt. Wymienna bateria Panasonic to coś wyjątkowego, więc zamiast ładować “całą hulajnogę”, można wziąć baterię do pracy czy do domu.

Jak wygląda elektronika tego pojazdu?

 • Wyświetlacz LED — pokazuje prędkość, bieg i poziom naładowania baterii;
 • Power ON/OFF — wciskamy, by uruchomić hulajnogę;
 • Przycisk funkcyjny — aby włączyć reflektory, bo światła tylne są zawsze włączone. W stanie włączania światła dwukrotnie naciskamy przycisk funkcyjny, aby wyłączyć reflektory i tylne światła.
 • Manetka prędkości — trzymamy manetkę przez 6 sekund, by włączyć, a naciśnięcie pedała przyśpieszenia lub hamowania, go wyłącza.
hulajnoga 2 tys zl cena

Motus 8.8 kosztuje ok. 2 tys. zł. i jest hulajnogą, która nie dość, że dobrze wygląda, to ma dobre parametry techniczne!

Poniżej pełna specyfikacja Motusa Scooty 8.5 Power

 • KOŁA: 8.5”
 • MOC: 350W ~ 700W
 • BATERIA: 36V, Panasonic 6400mAh
 • ZASIĘG: 30 km
 • MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 120 kg
 • MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ: 25 km/h
 • MAKSYMALNY KĄT JAZDY: 17°
 • PIERWSZE ŁADOWANIE: 12 h
 • WODOODPORNOŚĆ: IP54
 • CZAS ŁADOWANIA: 3 – 4 h
 • AKCESORIA: Ładowarka
 • DODATKOWE FUNKCJE: LED LCD, amortyzatory, dzwonek, wymienna bateria, światło przednie LED
 • WYMIARY URZĄDZENIA: 900×420×490 mm
 • WAGA URZĄDZENIA: 13.5 kg
 • WAGA Z OPAKOWANIEM: 15 kg

O powyższych parametrach powstało już kilak filmików na YouTube, więc niezdecydowanych zachęcamy do zapoznania się z ofertą Motusa.

Podsumowując pierwszą w Polsce akcję telekomunikacyjną z hulajnogami, stwierdzamy, ze jesteśmy pod wrażeniem wyboru urządzenia. Chyba nie mogło być lepiej, bo Motus 8.5 power to wysoka półka. Pamiętajcie, by przed zakupem dokładnie przeczytać warunki oferty w sieci Plus.