Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Pakiety, karnety i abonamenty na hulajnogi elektryczne

Pakiety, karnety i abonamenty na hulajnogi elektryczne

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do zakupu własnej hulajnogi elektrycznej, to warto zastanowić się, jak wypożyczać taniej. Bowiem od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju pakiety i abonamenty.

Pakiety, karnety i abonamenty na hulajnogi elektryczne

Obecnie mamy do czynienia z dwoma wypożyczalniami hulajnóg, które oferują pakiety na wypożyczenie. Poniżej porównanie ofert Lime i Dott.

LIME więcej o Lime >
Karnet na odblokowania 9,99 zł Bezpłatne odblokowywanie pojazdów przez 7 dni. Jazda odpłatna normalnie.
Karnet dzienny 20 zł Bezpłatne odblokowywanie i nieograniczone przejazdy do 30 minut przez 24 godziny.
Karnet miesięczny 30 zł Bezpłatne odblokowywanie i 5 przejazdów do 30 minut przez miesiąc.
Karnet miesięczny 40 zł Bezpłatne odblokowywanie i 10 przejazdów do 30 minut przez miesiąc.
Karnet miesięczny 90 zł Bezpłatne odblokowywanie i 25 przejazdów do 30 minut przez miesiąc.
DOTT więcej o Dott >
Pakiet 2 za 5 5 zł Pozwoli użytkownikom skorzystać z dwóch przejazdów dziennie po 15 minut.
Pakiet Tygodniowy 19,99 zł Uprawnia do 50 przejazdów po 15 minut.

Uważaj na subskrypcje w aplikacjach

Coraz częściej dochodzą sygnały, że niektóre aplikacje służące do wypożyczania hulajnóg stosują nieuczciwe praktyki. Przykładowo w ostatnim okresie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło sporo skarg na działalność jednego z operatorów hulajnóg w Sopocie.

Ponoć firma posługująca się aplikacją wprowadza użytkowników w błąd przy wykupywaniu długoterminowych subskrypcji, które są proponowane w sposób sugerujący opłatę jednorazową. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że z konta bankowego użytkownika znikają kwoty w wysokości od 20 do 300 zł bez jego zgody i wiedzy. Poszkodowani twierdzą, że nie mogą skontaktować się z przedstawicielem firmy przez żaden z dostępnych na stronie internetowej kanałów, więc jedynym rozwiązaniem jest blokada konta bankowego.

Media donoszą, że postępowanie w tej sprawie prowadzi już Miejski Rzecznik Konsumentów, powiadomiony został Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponadto, włodarze miasta zawiadomili organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tego operatora.

Co się opłaca najbardziej?

Obie wypożyczalnie wychodzą na przeciw użytkownikom i proponują znaczącą zniżkę na przejazdy. Bez wątpienia, jeśli ktoś zamierza korzystać z hulajnóg, to opcja pakietowa wyjdzie mu na dobre. Oczywiście, jeśli chcemy przemieszczać się prozdrowotnie, to polecamy rower lub hulajnogę analogową, jednak ostrzegamy zarazem, że spocona koszula nie będzie dobrą wizytówką w pracy lub w szkole 😉

Dlaczego wypożyczalnie są popularne?

Świadomość korzyści idących z jazdy hulajnogą elektryczną wzrasta z miesiąca na miesiąc. Ogromna większość Polaków widzi w UTO przełomowy środek lokomocji, który może podnieść jakość życia w miastach. Polskie społeczeństwo wykazuje spory poziom akceptacji wobec elektrycznych urządzeń transportu osobistego. Przykładowo raport „UTO-ENTUZJAŚCI wykazał, że 83 proc. badanych jest zdania, że na krótkim odcinku UTO mogą zastąpić samochód. Zaś 72 proc. respondentów twierdzi, że pomogą one w rozładowaniu korków w miastach.