e-Zdrowie i Uroda > Opaska Halo dla zdrowia z mikrofonem od Amazon

Opaska Halo dla zdrowia z mikrofonem od Amazon

Nie ćwiczyłeś ani nie spałeś wystarczająco długo? A może Twoje ciało ma za dużo tłuszczu? Opaska prozdrowotna Halo może Ci pomóc, bo analizuje trójwymiarowe renderowanie prawie nagiego ciała. Problem w tym, że opaska może również zaszkodzić, albo nie zrobić nic.

halo amazon opaska

Opaska zdrowotna od Amazon

Gdy ton Twojego głosu będzie „apodyktyczny” lub „poirytowany”, opaska Halo zanotuje ten fakt, bo posiada mały mikrofon. Bowiem Halo zbiera najbardziej intymne informacje i robi z nich absolutnie marny użytek. Bez wątpienia to urządzenie jest znacznie lepsze w pomaganiu Amazonowi w gromadzeniu danych niż w monitorowaniu zdrowiu. Jednak nie jesteśmy całkowicie, “na nie”. Wszak są pewne innowacje, które w przyszłości mogłyby okazać się bardzo potrzebne.

Jak donosi Washington Post, od sierpnia Halo jest wymieniane przez Amazon jako produkt „wczesnego dostępu”, który wymaga „zaproszenia” by dokonać zakupu. Opaska będzie kosztować 100 USD plus 4 USD miesięcznej opłaty, gdy trafi do standardowej dystrybucji.

“Dokonujemy teraz przeglądu Halo, ponieważ pierwszy cyfrowy produkt odnowy biologicznej firmy Amazon pozwala zobaczyć, jak jedna z najbardziej wpływowych firm technologicznych myśli o przyszłości zdrowia. A co lepiej zrobić, gdy jesteśmy samotni podczas pandemii, niż mieć zawsze nasłuchujące urządzenie wskazujące na nasze wady?” – oświadcza prezes Amazon.

Apple Watch i Fitbit vs Halo

Rynek monitorów fitness zdominowany jest przez Apple Watch i Fitbit, zaś pokryty tkaniną Halo nie ma nawet ekranu, nie wydaje żadnych dźwięków ani wibracji ani nie posiada innowacji projektowych. Podobnie jak jego konkurenci, zawiera czujniki monitorujące aktywność fizyczną, tętno, bada sen i temperaturę skóry. Aplikacja towarzysząca to jedyne miejsce, w którym można zobaczyć, czego się ta maszyna prozdrowotna nauczyła.

Ale Halo wkracza na nowe terytorium, zbierając również nowe, wręcz inwazyjne rodzaje danych osobowych – w tym zdjęcia ciała i nagrania głosu – a następnie przesyła je do oprogramowania Amazon w celu analizy. I właśnie tu jest kluczowy moment, bo można te dane zlekceważyć lub sprawić, że ich analiza uratuje życie.

Testerzy Halo sprawdzili, jak dobrze sztuczna inteligencja może różnicować płeć i inne ważne różnice między ludźmi – szczególnie w przypadku tak skomplikowanych czynników, jak skład tłuszczu i ton głosu.

Twórcy opaski zapewniają, że na dłuższą metę zgromadzone dane osobowe mogą pomóc ludziom stać się zdrowszymi, a nawet wykryć choroby, takie jak covid-19. Bowiem w ciągu ostatniej dekady technologia urządzeń do noszenia nie wpłynęła znacząco na rosnący wskaźnik otyłości w Ameryce. Obecne na rynku Fitbity i Apple Watch tak naprawdę nie wiedzą, jak zamienić dane w przydatne spostrzeżenia i wpłynąć na zmiany zachowania. Niestety pierwsi testerzy Halo stwierdzili zgodnie, że problem Amazona polega na tym, że Halo robi to jeszcze gorzej.

ZDROWIE OPASKA NA REKE

W Halo jest coś nie halo

Jeśli chodzi o podstawy mierzenia aktywności i snu przez inne opaski fitness, Halo jest bardziej nieobliczalne niż jego konkurenci. Podczas jazdy na rowerze Halo odnotowało szczytowe tętno 129 bpm, podczas gdy Apple Watch odnotował 171 bpm. Częściowo problem polegał na tym, że nie ma przycisków, które informują Halo, że masz zamiar ćwiczyć – po prostu system próbuje samodzielnie dowiedzieć się, co właśnie robisz i różnie mu to wychodzi.

Musisz także zaufać sztucznej inteligencji Amazona, aby dokładnie oszacować wymiary ciała, zaczynając od niemal nagiego całkowitego skanu ciała. Wytyczną dla oceny zdrowia używaną przez wielu lekarzy jest wskaźnik masy ciała lub BMI, wynik oparty na wzroście i wadze. Amazon stwierdził jednak, że lepszą miarą jest procent tkanki tłuszczowej, który obliczany jest w przedziwny sposób. Bowiem aplikacja pros, byś stanął przed aparatem telefonu, a następnie wysłał zdjęcia do chmury Amazon w celu analizy.

Ocena dokładności pomiaru tłuszczu Amazona nie jest do końca jasna, bo przykładowo pewne uznane urządzenie, które oblicza tłuszcz, wysyłając prąd świetlny przez stopy, oceniło że zawartość tkanki tłuszczowej testera była o pięć punktów procentowych niższa niż w odczycie Halo. Jednak oszacowanie zawartości tłuszczu przez drugiego testera było prawie identyczne w skali Withingsa i w aplikacji Halo.

Analiza brzmienia głosu w Halo jest również wątpliwa, bo uczysz urządzenie rozpoznawania Twojego głosu, czytając przykładowe frazy. Później opaska stale nasłuchuje Cię w momentach rozmowy i notuje, gdy wykraczasz poza Twój neutralny ton. Na szczęście jest przycisk, który można nacisnąć, aby tymczasowo wyłączyć mikrofon. Halo określa różnice w tonie, jako pozytywne i negatywne oraz wysokie i niskie, a następnie stosuje do nich bardziej skomplikowane znaczniki.

Pojawia się pytanie, skąd komputer może wiedzieć, że niski ton oznacza w Twoim przypadku zniechęcenie? Amazon powiedział, że spędził lata trenując sztuczną inteligencję do badania tonów, prosząc ludzi, by kategoryzowali nagrania głosowe. Firma przeprowadziła wewnętrzne testy i twierdzi, że próbowała zająć się wszelkimi odstępstwami, które mogą wynikać z różnych grup etnicznych, płci lub wieku.

Testerzy mówią, że ​​Halo potrafiło wykryć wzloty i upadki naszego głosu, ale wydawało się, że regularnie błędnie interpretuje sytuacje. A niektóre oceny wydają się, jak na ironię, chybione – zwłaszcza przy ocenie kobiecego głosu.

Co nowego oferuje Amazon?

Każda nowa generacja gadżetów do noszenia ma na celu wymyślenie nowych motywacyjnych celów, które pomogą Ci stać się zdrowszym. Fitbit zachęcił Cię do zrobienia 10000 kroków dziennie, a Apple Watch zachęca do osiągania trzech kolorowych pierścieni dziennie (aktywność, ćwiczenia i stanie). Amazon’s Halo chwali użytkownika za osiągnięcie 150 punktów tygodniowo. Bowiem według American Heart Association, ludzie powinni dążyć do 150 minut umiarkowanych ćwiczeń tygodniowo, chociaż punkty nie przekładają się dokładnie na czas. Halo daje więcej punktów za bardziej forsowną aktywność i utratę punktów za okresy bezczynności. To pewna innowacja, ale czy to wystarczy, by podbić rynek?

Aplikacja Halo zamienia również skany twojego ciała w renderowanie 3-D, aby zobaczyć, jak wyglądałbyś z mniejszą lub większą ilością tłuszczu. Zatem rozczarowujące jest, że nawet przy tych wszystkich bardzo osobistych danych, Halo nie oferuje żadnego spersonalizowanego planu ani ścieżki naprzód.

Wprawdzie aplikacja ma tak zwane Labs, czyli głównie filmy lub nagrania audio z firm zewnętrznych, takich jak Orangetheory i Openfit, z opcją przypomnienia o ich obejrzeniu. Ale wybory materiałów są takie same dla wszystkich i nie są dostosowane do Twoich danych lub celów.

Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że Amazon uważa, że ​​w surowo sformułowanych raportach na temat tonu rozmowy może być coś motywującego. Trudno jest nawet dopasować codzienne oceny tonu przez Halo do tego, co faktycznie powiedziałeś. Nie wiadomo zatem, czy to była panika związana z tłuczonym kieliszkiem, czy po prostu bezczynna pogawędka o kawie.

Laboratorium aplikacji Halo oferują wykłady eksperta ds. Komunikacji na temat „świadomego słuchania”. Nie ma jednak spersonalizowanych sugestii opartych na Twoim tonie, na przykład jak brzmieć mniej „smutno” w środku sezonu świątecznego podczas pandemii.

Warto nadmienić, że Amazon podszedł do niektórych aspektów danych Halo ostrożniej niż w przypadku innych ostatnich produktów. Przykładowo opaska nie wysyła nagrań Twojego głosu do Amazon. Zamiast tego wysyła nagrania do telefonu w celu analizy, a następnie usuwa je. Twoje zdjęcia tkanki tłuszczowej są wysyłane do chmury Amazon w celu przetworzenia, a następnie usuwane z systemu.

Polityka prywatności Halo stanowi, że Amazon nie będzie sprzedawać Twoich danych, udostępniać ich bez Twojej wyraźnej zgody ani wykorzystywać ich do kierowania reklam. Ale to wciąż pozostawia firmie Amazon wiele innych możliwości czerpania korzyści z Twoich informacji. W anonimowy sposób może analizować tętno, aktywność, sen i wzorce tonu właścicieli opaski Halo, wykorzystując je do dostosowywania algorytmów zdrowotnych i poznawania ludzkich ciał.

Trudno jest pogodzić te ambicje ze średnio dopieczonym produktem, ale tak to już jest, że Amazon ma historię wrzucania dziwnych, przerażających pomysłów i pozwalania klientom na testowanie. Przykładowo pierwszy inteligentny głośnik Echo nie był zbyt przydatny, dopóki oddani klienci nie przekazali Amazonowi wielu danych, aby wyszkolić jego mówiącego asystenta Alexa. Amazon zabił również inne zwariowane produkty, w tym kamerę o nazwie Echo Look, która wykorzystywała sztuczną inteligencję do oceny mody.

Urządzenia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Halo, mogą być przyszłością w ochronie zdrowia. Obecnie dopiero się uczą.