Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Najmocniejsze, najszybsze hulajnogi elektryczne (ceny i opinie)

Najmocniejsze, najszybsze hulajnogi elektryczne (ceny i opinie)

Poszukując najmocniejszej hulajnogi elektrycznej, warto zastanowić się, czy poszukujemy jakiegokolwiek mocnego pojazdu, czy raczej takiego, który znajduje się w polskich sklepach, ma tu serwis gwarancyjny i wiele osób go przetestowało. Bowiem przybywa hulajnóg z mało znanych firm, które obnoszą się wysoką prędkością, ale ciężko doszukać się pozytywnych opinii na ich temat, jakby jakość nie była istotna. Poniżej naprawdę mocne hulajnogi i ich ceny.

Czym jest mocna hulajnoga? Najszybsze hulajnogi, najmocniejsze Ceny i regulacje prawne

Czym jest najmocniejsza hulajnoga?

Każdy chciałby mieć mocną, trwałą i niezniszczalną hulajnogę. Po prostu w naturze człowieka jest, by zasiąść zdrowego silnego rumaka, by pokonać nim to, co dla człowieka stanowi barierę, czyli prędkość. Tak już mamy, że poszukujemy pojazd idealnego, mocniejszego od tych, które widzimy na ulicach. Czy taka potrzeba ma sens? Bez wątpienia jest to uzasadnione i pomimo zakazów, można zbliżyć się do ideału i upolować szybką hulajnogę z dużym zasięgiem. Problem w tym, że mega szybkim pojazdem można jeździć w specjalnie wyznaczonym terenie, bo wszędzie indziej ograniczy nas prawo, które nie pozwala przekraczać 25 km/h, a w niektórych krajach nawet 20 km/h.

Najszybsze i najmocniejsze hulajnogi elektryczne

Poniżej przedstawiamy hulajnogi, które oferują najwyższą prędkość przy zachowaniu możliwości przejechania długiego dystansu na jednym naładowaniu akumulatora. Często ciężko o kompromis, ale udało się wyłonić pięć pojazdów, które można określić, jako “mocne”. Na szczęście, z miesiąca na miesiąc takich hulajnóg przybywa.

5. Emove Cruiser

emovo-cruiser

40 km/h, cena: 5320 zł

4. Turbowheel Lightning

Turbowheel Lightning

64 km/h, cena: 6460 zł

3. Currus NF

Turbowheel Lightning

70 km/h, cena: 10640 zł

2. Fluidfreeride Mantis

Fluidfreeride Mantis

67 km/h, cena: 6080 zł

1. Dualtron Thunder 

Dualtron Thunder

80 km/h, cena 14440 zł

Od czego zależy moc hulajnogi?

Na moc hulajnogi składa się kilka czynników, a najważniejsze z nich, to:

  • moc silnika;
  • maksymalna prędkość;
  • zasięg;
  • jakość użytych materiałów.

Gdy któryś z powyższych parametrów zawodzi, wówczas nie można powiedzieć, ze dana hulajnoga jest mocna. Bowiem, mała jest użyteczność hulajnogi o maksymalnej prędkości 65 km/h, gdy po 30 minutach trzeba ją ponownie naładować, a co gorsza to ładowanie potrafi trwać wieki. Zatem, znalezienie dobrego pojazdu, który spełnia najważniejsze wytyczne, nie należy do najłatwiejszych. Warto też, by nasza maszyna mogła zostać naprawiona w Polsce w dobrym serwisie, który odeśle nasz pojazd w możliwie szybkim czasie. Dlatego większość hulajnóg z naszego rankingu, to po prostu mainstream’owe flagowce.

Regulacje prawne, a moc hulajnogi

Jeśli używamy hulajnogi w strefie niepublicznej, to możemy pozwolić sobie na jazdę wyczynową z dowolną prędkością. Wówczas nie narażamy nikogo na kolizję i sami bierzemy odpowiedzialność za swoje zdrowie. W przypadku, gdy chcemy jeździć pomiędzy ludźmi, z oczywistych powodów, obowiązują nas pewne ograniczenia. W Polsce dopuszczalna prędkość dla UTO, czyli również dla e-hulajnóg to 25 km/h. Podobnie jest w Anglii i Niemczech, ale w niektórych regionach zastosowano regulacje prawne, które dopuszczają jazdę z prędkością do 20 km/h. W UK e-hulajnogi mają ograniczenie prędkości do 20 km/h, ale trwają konsultacje w celu ustalenia pełnych zasad dotyczących skuterów i gdy zostaną one w pełni zalegalizowane do użytku na drodze, prawdopodobnie otrzymają limit do 25 km/h.

Ceny dobrych hulajnóg

Jeśli chcemy kupić mocną hulajnogę, musimy liczyć się na wydatek od 2000 zł w górę. Bowiem najlepsze pojazdy dostępne za granicą potrafią kosztować nawet 7 tys. złotych. Niestety ich ceny uwarunkowane są tym, że nie trafiają do masowej sprzedaży i nie są komponowane w Chinach, gdzie duże koncerny mogą wyprodukować tysiące pojazdów nie ponosząc znaczących kosztów. Dlatego w Polsce królują 2-3 modele, na które każdy może sobie pozwolić. I wprawdzie nie są to gracze pierwszoligowi, to dzięki nim poczujemy wiatr we włosach, albo przynajmniej wiaterek. Ok, dla niektórych będzie to jedynie bryza.