Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Najlepsze rączki, chwyty, gripy do hulajnogi – ceny i sklepy

Najlepsze rączki, chwyty, gripy do hulajnogi – ceny i sklepy

Rączki w hulajnodze wyczynowej i elektrycznej to bardzo istotne elementy, bo spełniają dwie ważne potrzeby. Gripy są łącznikiem kierowcy z najważniejszą częścią hulajnogi – kierownicą, więc muszą dawać poczucie stabilności. Ponadto wygląd rączek zmienia styl całej hulajnogi i wyraża charakter jej posiadacza. Poniżej najlepsze gripy, ceny i sklepy.

Cechy najlepszych rączek (gripów) do hulajnogi

Niestety nie każda rączka może zostać nałożona, na jakąkolwiek kierownicę hulajnogi. I dlatego pole do popisu mają producenci akcesoriów, którzy dwoją się i troją, by zaproponować rączki w modnym kolorze i w dodatku zapewniające stabilny uchwyt. Zatem, jakie są cechy dobrych gripów?

  • nie ścierają się zbyt szybko;
  • twardsza guma na końcach;
  • wodoodporne;
  • dają stabilny uchwyt;
  • wykonane z silikonu, miękkie i wygodne w dotyku;
  • łatwe w instalacji i demontażu (bez narzędzi).

Gdzie kupisz najlepsze rączki (gripy)?

Bez wątpienia najlepsze rączki do hulajnóg wyczynowych i analogowych kupisz w internecie. Niektóre sklepy mają naprawdę pokaźny wybór dobrych gripów. Przejrzeliśmy polskie sklepy i wybraliśmy najlepszy asortyment.

Rączki, chwyty dla hulajnóg wyczynowych

1. Gripy MAFIABIKES Hitmain
Gripy MAFIABIKES Hitmain

Ponoć praca nad tymi rączkami zajęła ponad rok i masa projektów wylądowała w koszu, aby dopracować je zgodnie z jego ideą i uzyskać perfekcyjny produkt. Gripy Hitmain wykorzystują nową i unikalną wielopoziomową budowę chwytu, która umożliwia pełny kontakt i kontrolę niezależnie od tego co w danej chwili robisz na swoim sprzęcie. Rączki wykonane są ze średnio miękkiej gumy typu KRATON i dostępne są w wersji z kołnierzem i bez. Producent zapewnia, że są idealne na BMX, miniBMX i na hulajnogi.

2. Gripy Longway Black
rączki gripy
Ta uznana marka od lat tworzy jedne z najlepszych gripów do hulajnóg. Rączki tworzone przez Longway Scooters są projektowane i testowane przez doświadczonych rajderów, aby każda para była dopasowana do potrzeb amatorów i profesjonalistów. Dodatkowe barendy wykonano z miękkiego i wytrzymałego plastiku TPR.

3. Spokey slamm grip pro bar

SLAMM GRIP PRO BAR - RĄCZKI, GRIPY DO HULAJNOGI

Uchwyty SLAMM GRIP zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, by zwiększyć przyczepność oraz podnieść komfort podczas jazdy. Co istotne, wyposażone zostały w odporne na uderzenia końcówki. Opinie potwierdzają, że są miękkie, trwałe i pasują do prawie wszystkich typów kierownic.

Oczywiście występują w kilku ciekawych barwach, a szeroki asortyment Spokey to głęboki segment, w którym znaleźć można sprzęt i akcesoria dla osób dorosłych i dla dzieci. Oferta Spokey zawiera bieżnie, orbitreki, rowery treningowe, śpiwory, namioty, a akcesoria do hulajnóg to jedna z najbardziej dopracowanych branż w ich asortymencie.

Rączki, chwyty do hulajnóg elektrycznych

Z rączkami do hulajnóg elektrycznych jest poważny problem, gdyż w przypadku potrzeby ich wymiany, trzeba po prostu kontaktować się z serwisem gwarancyjnym. Stąd wniosek, że rynek akcesoriów dla hulajnóg elektrycznych jest nadal otwarty, bo klienci czekają na dedykowane dodatki.

1. Rączki do Xiaomi Mijia 365

Rączki do Xiaomi Mijia 365
Tutaj nie ma dużego wyboru. W zasadzie na rynku są jedne rączki antypoślizgowe, o specjalnej strukturze zaprojektowana do hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mijia M365. Specjalny materiał gumowy z rowkowaną powierzchnią daje doskonałą przyczepność i odporność na zużycie.

Ceny rączek do hulajnogi

Ceny gripów wahają się w przedziale do 20 do 150 zł. Droższe oprócz gumy zawierają różne dodatkowe elementy z aluminium lub metalu. Najtańsze rączki są zazwyczaj nietrwałe i nieprzyjemne w dotyku. Sklepy internetowe mają bardzo duży asortyment, więc za kwotę 30-40 zł na pewno uda nam się kupić “porządne” gripy.