Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Najlepsze hulajnogi elektryczne z siedzeniem. Jazda na siedząco?

Najlepsze hulajnogi elektryczne z siedzeniem. Jazda na siedząco?

Chociaż jest mnóstwo skuterów elektrycznych, bardzo niewiele z nich pozwala jeździć na siedząco. Hulajnoga Razor EcoSmart Metro HD i Glion Balto, to jedne z nielicznych pojazdów z siedziskiem kosztującym nie więcej niż 700 dolarów. Na razie niedostępne w polskich sklepach, jednak warte uwagi, bo siedzenie w hulajnodze, to całkiem ciekawa alternatywa.

Hulajnogi elektryczne z siedzeniem

Glion Balto ma elegancką konstrukcję, wymienną baterię i możliwości złożenia w celu wygodniejszego przechowywania i noszenia. Jest dostępna w przedsprzedaży na Glion.com za 499 USD i będzie sprzedawana w listopadzie, a wtedy cena wzrośnie do 699 dolarów. Podobnie jak Razor EcoSmart Metro HD, Glion Balto ma siedzisko przymocowane do słupka z tyłu podnóżka skutera. Jednak sztyca ma zatrzask z mechanizmem szybkiego zwalniania, co pozwala zmienić ją w tradycyjną hulajnogę.

Balto ma również odłączany kosz, który montuje się za siedzeniem, co, podobnie jak w EcoSmart Metro, sprawia, że ​​jest to dobry wybór na szybką wycieczkę do miasta. Jest wyposażona w reflektor i światło tylne, a także uchwyt na lusterko wsteczne.

glion balto

SPECYFIKACJA GLION BALTO:

 • Silnik : mocowany na tylnej piaście 500W (szczyt 750W);
 • Akumulator : 36V 10,5 Ah;
 • Czas ładowania : 5 godzin;
 • Opony : 12-calowe pneumatyczne;
 • Waga : 17 kg;
 • Prędkość: 27 km/h;
 • Zasięg: 30 km.

Glion Balto można złożyć, co ułatwia przechowywanie jej w mieszkaniu. A dzięki dwóm małym ruchomym kołom, powinna być łatwa do przenoszenia. Koła są wbudowane w mały stojak, który podtrzymuje Balto, gdy na nim nie jeździsz, i może być używany do przechowywania przedmiotów.

Producent Glion twierdzi, że 500-watowy silnik i akumulator 36 V są wystarczające dla uzyskania maksymalnej prędkości około 27 km na godzinę i 30 km zasięgu. To mniej więcej to samo, co EcoSmart Metro HD i chociaż nie jest to Apollo Explore, hulajnoga ta powinna być wystarczająco szybka dla większości rajderów.

hulajnoga z siedzeniem

Glion Balto – nowoczesna hulajnoga z siedzeniem.

Bateria Balto jest również wymienna, co ułatwia ładowanie, jeśli musisz podróżować na dłuższych dystansach. Dodatkowe baterie kosztują 199 USD za sztukę. Glion sprzedaje również falownik za 75 USD, który pozwala używać baterii Balto jako źródła zasilania laptopów, smartfonów i innych przenośnych urządzeń elektronicznych.

Podsumowując, Balto wygląda jak niezwykle przemyślana hulajnoga elektryczna: możesz na niej jeździć na stojąco lub na siedząco, łatwo się składa i ma duży kosz do przenoszenia przedmiotów.

A może hulajnoga Razor EcoSmart?

Razor EcoSmart Metro HD

Razor EcoSmart Metro HD

Z kolei Razor EcoSmart Metro HD ma duży kosz z tyłu, który umożliwia łatwe przechowywanie rzeczy. Kosztuje mniej niż 500 USD, więc jest to również bardzo ekonomiczny skuter. Jest prostą konstrukcją z rur stalowych, z dużymi 16-calowymi szprychowymi kołami i pojemnym koszem za siedzeniem. Deck hulajnogi jest wykonany z atrakcyjnego bambusa o sporej szerokości, że można postawić stopy obok siebie. Z wyjątkiem decku, cała hulajnoga jest pomalowana na czarno i wygląda elegancko.

Jednak EcoSmart Metro HD nie jest demonem prędkości, bo osiąga ustawowe 25 km/h. Jej silnik o mocy 350 W był wystarczająco mocny, aby poruszać się po okolicy ze średnią prędkością około 20 km na godzinę, ale na bardziej stromych wzgórzach zwolniła do około 10 km na godzinę. I to się działo z akumulatorem w pełni naładowanym. Kiedy wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii był włączony, hulajnoga miała większe problemy na nachyleniach.

Zobacz w nowym oknie:
Ranking hulajnóg Przepisy dla hulajnóg Hulajnogi Xiaomi

Razor EcoSmart Metro HD to nie piekło na kołach, ale jest to bardzo wygodna i sprawna hulajnoga elektryczna, która nie tylko pozwala usiąść podczas przejażdżki, ale ma również wygodny kosz do przenoszenia rzeczy.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Maksymalna prędkość: 25 km/h;
 • Zasięg : 20 km;
 • Silnik : 350 W, napęd na tylne koła;
 • Akumulator : 36 V (trzy 12 V) uszczelnione kwasowo-ołowiowe;
 • Rozmiar koła : 16 cali, nadmuchiwane;
 • Waga : 32 kg.