Przejdź do treści

Najlepsze hulajnogi dla dorosłych – opinie, komentarze, ceny

Jeśli nie odwiedziliście naszej podstrony z rankingiem hulajnóg elektrycznych, to wpadajcie tam szybko. Zmieniła się czołówka. Tym razem skupiliśmy się na baterii, bo z opinii wynika, że to najważniejszy parametr. Dorośli, którzy chcą kupić sobie hulajnogę, powinni rozważyć zakup e-hulajnogi na akumulator. Bowiem można jeździć na niej również, jak na elektrycznej.

Najlepsze hulajnogi dla dorosłych to te elektryczne

Hulajnoga dla dorosłych, to bez wątpienia – hulajnoga elektryczna, chyba, że ktoś poszukuje sprzętu idealnego do aktywności fizycznej. Aczkolwiek na hulajnogach elektrycznych można jeździć, bez włączania baterii 😉

W najbliższym czasie pojawią się osobne zestawienia sprzętu pod względem różnych parametrów. Ale póki czas rozważmy nasze top 3 za pierwszy kwartał 2019 roku. Zobacz też pełne zestawienie dziesięciu hulajnóg tutaj >

3 najlepsze hulajnogi elektryczne (2018 rok)

3. Razor RX200 Electric Off-Road Scooter

Razor RX200 Electric Off-Road Miejsce:
Zalety
na trudne tereny
Wady
dosyć długie ładowanie
Prędkość Akumulator
20 km/h 24-volt

Ta hulajnoga dla dorosłych jest w stanie obsłużyć trudniejszy teren niż inne. Uznaje się, ze ​​jest to idealny pomysł na prezent również dla młodzieży, która mieszka na obszarach wiejskich, gdzie nawierzchnia jest nierówna.

Niestety Razor RX200 obsługuje osoby o wadze do 70 kg, a porusza się z prędkością do 20 km/h. Opony są zaprojektowane do obsługi trudniejszego terenu przy zachowaniu bezpieczeństwa i kontroli hulajnogi. Minusem jest też czas ładowania, który wynosi do 12 godzin z zalecanym maksymalnym czasem ładowania 24 godziny.

Z informacji od producenta wynika, że ulepszono hamulce tarczowe i przełożenie skrzyni biegów. Teraz zapewniają one moment obrotowy potrzebny do pokonywania nierównego podłoża z dodatkową siłą hamowania. Zapewnia, to również zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność.


2. Archos Bolt V2

ARCHOS BOLT V2 Miejsce:
Zalety
niedroga
lekka
do 120 kg
Wady
małe koła
średnia bateria
Prędkość Akumulator
25 km/h 15 km na 1 ładowaniu

Archos Bolt została wykonana z wysokiej klasy stopu aluminium. To co najważniejsze, charakteryzuje się wbudowanym silnikiem elektrycznym o mocy 250W. Standardowo porusza się z prędkością do 25 km/h umożliwiając przejechanie do 15 km na pojedynczym ładowaniu akumulatora.

Prędkość hulajnogi można regulować bezpośrednio z poziomu kierownicy. Warto dodać, że Archos jest w stanie udźwignąć ciężar nawet do 120 kg, podczas gdy sama waży jedynie 7.2 kg. Mała waga w połączeniu z funkcją błyskawicznego składania, czyni z tej hulajnogi dla dorosłych kompaktowy środek transportu, który można złożyć i zabrać w każdą podróż. Jeśli chodzi o dodatki – ekran LED pozwala na bieżąco śledzić postęp przejechanego dystansu, jak również informuje o aktualnym stanie naładowania.

Elektryczna hulajnoga Archos Bolt jest przyjaznym dla środowiska pojazdem, który może stać się dobrym towarzyszem do pracy i szkoły.


1. Hama Urban Scooter

hama urban Miejsce:
Zalety
dobra bateria,
szybkie ładowanie
Wady
cena
duże zużycie baterii
Prędkość Akumulator
25 km/h 20 km na 1 ładowaniu

Dorosłe osoby nie mogą pozostać „w polu” bo sprzęt przestał działać. Dlatego hulajnogę Hama Urban to nasz numer jeden. Wyposażono ją w 3 tryby prędkości, by nie eksploatować akumulatora. Jednokrotne naładowana bateria pozwala na przejechanie do 20 km. Urządzenie zostało wyposażone w mocne oświetlenie i donośny klakson. Z kolei hamulec bębnowy zapewni bezpieczne hamowanie w każdej sytuacji.

Hulajnoga posiada wyświetlacz, na którym można sprawdzić prędkość, tryb jazdy i stan baterii. Wbudowana stopka umożliwia wygodne odstawianie pojazdu, a innowacyjny amortyzator usprawnia jazdę po nierównym terenie. Oczywiście kierownicę możesz dostosować do swojego wzrostu, a samo złożenie zajmie mniej niż 10 minut.

Akumulator marki Panasonic w tym pojeździe posiada kompleksowe zabezpieczenie i aktywnie monitoruje temperaturę oraz posiada bezpiecznik chroniący przed przegrzaniem. Akumulator jest dodatkowo zabezpieczony przed wibracjami i wilgocią.

Czym kierować się przy wyborze hulajnogi dla dorosłych?

Jeśli hulajnoga ma świetne parametry, a moc baterii lub długość jej ładowania są słabe, to należy odpuścić sobie ten zakup. Słaby akumulator, to wiele problemów od przerwanych podróży po frustrację z nienaładowanego sprzętu. Oprócz tego, nie wszystkie dobre marki są dostępne w Polsce. Toteż zalecamy zakup dobrych marek w uznanych sklepach internetowych. Wówczas należy upewnić się, gdzie jest serwis gwarancyjny.

Przy wyborze najlepszej hulajnogi dla osoby dorosłej kompromisem jest średnia cena, ale z gwarantowanymi przynajmniej średnimi parametrami sprzętu. Jeśli możesz wydać powyżej 2 tysięcy złotych na hulajnogę, to…. nie wahaj się. Pamiętaj jednak, by tę kwotę przeznaczyć na sprzęt warty tej ceny. Pomocne są opinie i recenzje, ale przede wszystkim sprawdzona marka.

Oszczędnych musimy rozczarować, gdyż hulajnoga elektryczna poniżej 1500 zł nie będzie dobrym zakupem, chyba, że ma być przeznaczona dla młodzieży. Dziecięce skutery kosztują od 800 zł i warto kupić taki sprzęt, o ile producent ma już za sobą inne udane produkty w podobnej branży.

hulajnogi dla dorosłych

 

 

Powodzenia!