Wiadomości, aktualności 2021 > Najbardziej nowoczesna hulajnoga od TIER

Najbardziej nowoczesna hulajnoga od TIER

TIER – wiodąca europejska firma zajmująca się elektrycznymi skuterami, właśnie zaprezentowała swój najbardziej zaawansowany pojazd. Ich hulajnoga elektryczna posiada wymienną baterię, wbudowany kaski i lampki kontrolne.

Nowoczesna hulajnoga

Najlepsza w swojej klasie hulajnoga elektryczna umożliwia użytkownikom zarabianie na bezpłatnych przejazdach w zamian za wymianę baterii na stacjach ładowania, które firma TIER planuje ustawić w miastach Wielkiej Brytanii. Stacje te będą stanowić część sieci ładowania pojazdów elektrycznych, którą TIER rozpoczął budowę w całej Europie. Takie podejście zapewnia jeszcze bardziej zrównoważoną eksploatację, ponieważ większość problemów związanych z obsługą flot e-pojazdów jest wyeliminowana, a koszty operacyjne są znacznie zmniejszone.

tier

Technologia ładowania została zapoczątkowana przez innowacyjny londyński start-up Pushme, który TIER nabył na początku tego roku. Pushme ma swoją bazę produkcyjną w Aylesbury w hrabstwie Oxfordshire, gdzie montowane są stacje ładowania.

Wszędzie ma być TIER

Umieszczone w sklepach spożywczych, kawiarniach i innych lokalizacjach partnerskich stacje ładowania są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają nadzoru personelu sklepu, a także nie wymagają instalacji. Hostowanie stacji ładowania jest bezpłatne dla partnerów, ponieważ TIER pokrywa koszty energii elektrycznej.

Ponadto stacje ładowania mogą pomóc w przyciągnięciu nowych klientów i zwiększeniu sprzedaży hulajnóg, jednocześnie zmniejszając emisję CO2, tym samym pomagając innym firmom osiągnąć ich własne cele proekologiczne. Co ciekawe, wizją TIER jest wprowadzenie tej samej wymiennej baterii do wszystkich pojazdów marki, tak aby w przyszłości wszystkie były zasilane przez tę samą sieć ładowania użytkownika w całej Europie.

Zdobywają europejskie rynki

Lawrence Leuschner, dyrektor generalny i współzałożyciel TIER, powiedział: „Dzisiejszy dzień wyznacza przełom w bezpiecznym i zrównoważonym podróżowaniu po naszych miastach. Poprzez integrację tego nowego rodzaju technologii wymiennych baterii, bo budujemy ogólnoeuropejską sieć ładowania, która pozwala użytkownikom odgrywać aktywną rolę w propagowaniu neutralnych dla klimatu podróży i budowaniu lepszych miast. Jednocześnie, udostępniając stacje ładowania w lokalnych firmach, pomagamy ulicom wyjść z korków. To kluczowy krok w rewolucji elektrycznej TIER, mający na celu poprawę mobilności. Planujemy, że z czasem nasza sieć ładowania będzie obsługiwać nie tylko e-skutery, ale także inne pojazdy ”.

TIER bierze również udział w wyścigu o kontrakty na testy e-skuterów w Wielkiej Brytanii, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził testy dotyczące wynajmowanych e-hulajnóg, aby wspierać bardziej „zdystansowane społecznie” metody transportu miejskiego. TIER konkuruje ze startupami, takimi jak szwedzki startup Voi, który właśnie zamknął dwa kontrakty na wyłączność, oraz irlandzki startup Zipp Mobility, który również uzyskał zgodę na testy w Wielkiej Brytanii . TIER dąży do opanowania dużych obszarów, takich jak Londyn, a całkiem niedawno, ich podejście pomogło im wygrać wysoce konkurencyjne przetargi w Paryżu i Lyonie.

TIER jest również przekonany o swoich szansach na zdobycie brytyjskich kontraktów, ponieważ uważa, że ​​nowe funkcje zaimplementowane do ich pojazdów elektrycznych umacniają ich pozycję jako najbardziej zrównoważonego i najbezpieczniejszego operatora w branży. Nowe hulajnogi tejże marki będą miały wbudowany kask oraz lampki kontrolne na kierownicy i tylnym błotniku, które wyraźnie sygnalizują innym użytkownikom drogi kierunek jazdy. To uzupełnia nowe funkcje bezpieczeństwa opracowane przez TIER, w tym duże przednie koło, szerszy podest, podwójne zawieszenie, podwójną podpórkę i hamulce z dwoma bębnami zapewniające stabilną jazdę na nierównych powierzchniach.

Zobacz też:
Ranking elektryków
Własna hulajnoga

Warto dodać, że od momentu powstania w 2018 roku TIER został uruchomiony w 70 miastach i był pierwszym dostawcą mikromobilności, który uzyskał certyfikat neutralności klimatycznej. Firma planuje wdrożyć technologię wymiennych baterii we wszystkich swoich projektach do końca 2021 r. i aktywnie poszukuje strategicznych partnerów dla stacji ładowania.