Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > MiniFalcon – mała hulajnoga elektryczna (opinie i cena)

MiniFalcon – mała hulajnoga elektryczna (opinie i cena)

Miniaturyzacja dosięgnęła również hulajnogi elektryczne, chociaż od początku zamysł był taki, by e-hulajnogi były małe. Chodzi bowiem o możliwość noszenia sprzętu “pod pachą” oraz o łatwe przechowywane. Jednak pewnych rzeczy nie udało się zminiaturyzować, do dnia dzisiejszego, bo pojawił się MiniFalcon i o tym poniżej.

MiniFalcon – mała hulajnoga elektryczna

MiniFalcon to firma, tudzież inicjatywa, która pozyskała środki na Kickstarterze i stworzyła znacznie mniejszą hulajnogę elektryczna, od tych, które znamy. W lipcu 2019 produkt trafił do produkcji i w październiku będzie można go zakupić. Opinie o tej hulajnodze są bardzo pozytywne, bo okazuje się, że wszyscy chcą by e-hulajnoga była mała.

minifalcon

Na oficjalnej stronie projektu możemy przeczytać, że Mini Falcon będzie pierwszą hulajnogą o niewielkim rozmiarze, która jednocześnie będzie miała parametry techniczne zbliżone do tych, jakie znamy z konkurencyjnych hulajnóg (Xiaomi Mijia).

Więc co oferuje MiniFalcon?

Szybki , mocny i całkowicie kompaktowy MiniFalcon to pierwsza pełnowymiarowa hulajnoga elektryczna, która składa się w 23-calowy pakiet i mieści się w plecaku. Jako jedna z pierwszych wprowadza regulowane prędkości obrotowe. Zatem możesz zmienić bieg, aby uzyskać optymalny podział mocy w różnych warunkach drogowych. Wybierasz niskobieżne biegi o wysokim momencie obrotowym, gdy wjeżdżasz na wzgórza i przełącz się na szybkie biegi, aby śmigać po otwartych drogach.

Ważna uwaga: MiniFalcon kosztuje 329 dolarów, więc około 1250 zł, co jest ceną bardzo przystępną!

mini-falcon

Od pełnowymiarowego e-skutera do włożenia go do plecaka dzieli kilka sekund. Tylne składane koło, 3-krotny skręt składanej kierownicy drastycznie zmniejszają rozmiar hulajnogi, dzięki czemu można ją zmieścić w specjalnie zaprojektowanym plecaku.

A co z prędkością? Na Mini Falconie pojedziemy do 25 km/h, co jest nieco mniejszą prędkością, niż u znanych modeli dostępnych w Polsce. Jednak na jednym ładowaniu możemy pokonać dystans wynoszący 15 km. Ponadto MiniFalcon wyposażony jest w Kinetic Energy Recovery System, który ładuje baterię podczas zjazdów i podczas przerwy, zapewniając dłuższą podróż.

Producent zachwala też trwały i lekki aluminiowy korpus, który zapewnia niezawodną jazdę ze skróconym czasem przerwy. Podczas gdy układ anty-blokujący hamulce, pozwala utrzymać kontrolę nad kierownicą, gdy pojawi się przeszkoda.

Czy Mini Falcon to rewolucja?

Tak i Nie. Bowiem przyzwyczajono nas do maksymalnej prędkości 30-35 km/h. Mini Falcon oferuje maksymalną prędkość do 25 km/h. Podobnie jest z zasięgiem, bo gdy na Xiaomi pojedziemy 25-30 km na jednym ładowaniu baterii, to na Falconie jedynie 15 km.

Jednak, biorąc pod uwagę mały rozmiar nowej hulajnogi, to wychodzi na to, że nie można od niej wymagać więcej. Zatem, jak na tak niewielki rozmiar, osiągnięto maksymalne osiągi, więc mamy do czynienia z rewolucją.

Pytania do MiniFalcona

 1. Czy sprzedaż jest realizowana na całym świecie?
  Tak, koszty wysyłki obejmują logistykę, podatki, cła importowe itd. … Nie będziesz musiał płacić żadnych dodatkowych kosztów.
 2. Jakie są zasady gwarancji dla tej hulajnogi?
  Oferują roczną gwarancję na korpus i 180 dni na baterie, zaś inne części mogą mieć inny okres gwarancji.
 3. Co z częściami zamiennymi?
  Wszystkie części zamienne będą dostępne online i na kanałach dealerów. Niektóre skomplikowane naprawy będą musiały zostać wykonane przez ekspertów w centrach napraw, a większość z nich będzie łatwa do wykonania samodzielnie.
 4. Czy mogę używać skutera jako hulajnogi analogowej?
  Tak, gdy w hulajnodze zabraknie baterii, można traktować ją jako zwykłą hulajnogę rekreacyjną
 5. Jak długo trwa pełne naładowanie baterii?
  Całkowite naładowanie zajmuje tylko 2-3 godziny.
 6. Czy mogę jeździć na Minifalcon w deszczu?
  Hulajnoga jest szczelna i wytrzymała na “lekką mżawkę”, ale tak nie zaleca się, aby jeździć nią po kałużach lub podczas ulewnego deszczu, ponieważ może to być niebezpieczne i uszkodzić części.