Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Mi Electric Scooter 1s – nowa hulajnoga od Xiaomi

Mi Electric Scooter 1s – nowa hulajnoga od Xiaomi

Grafika przedstawiająca informację o premierze nowej hulajnogi elektrycznej od Xiaomi sugerowała, że możemy spodziewać się że będzie to Mi Electric Scooter 1s. Tak też się stało i właśnie poznaliśmy bardzo przyzwoity jednoślad. Oprócz tego marka zaprezentuje opaskę Mi Band 5.

Hulajnoga Mi Electric Scooter 1s

Podczas Ekosystemu 2020, Xiaomi zaprezentowano szereg produktów elektrycznych, które przydadzą się, po prostu, każdemu. Wydarzenie, które odbyło się 15 lipca było transmitowane na żywo na kanałach społecznościowych Xiaomi i kontach społeczności Mi. Zgodnie ze zdjęciem opublikowanym przez Xiaomi, spodziewana premiera zaprezentowała hulajnogi Mi Electric Scooter 1s i Mi Electric Scooter Essential oraz gadżety takie jak Mi Smart Band 5, bardzo oczekiwaną przystawkę do telewizora – Xiaomi Mi TV Stick.

Mi Band 5 został już zaprezentowany w Chinach i w porównaniu do Mi Band 4, następna wersja będzie miała 1,1-calowy wyświetlacz AMOLED zamiast 0,95 cala, więcej trybów sportowych i indeks aktywności Personal Activity Intelligence (PAI). Akumulator nowego zespołu ma działać przez 14 dni na jednym ładowaniu. 

Więcej o hulajnogach od Xiaomi >

Po wypuszczeniu w tym roku Mi TV, marka planuje stworzyć również własny program telewizyjny, aby konkurować z telewizją Amazon Fire TV po atrakcyjniejszej cenie. Jednak dopiero okaże się, czy będą dwa różne modele do przesyłania strumieniowego Full HD i 4K, czy tylko jeden. Oczekuje się, że 34-calowy zakrzywiony monitor trafi na światowe rynki tuż po swojej premierze.

Mi Electric Scooter 1s Lite

Parametry techniczne Xiaomi Electric Scooter 1S

Hulajnoga, która została zaprezentowany na początku tego roku w kwietniu, była również jednym z głównych punktów premiery. Mi Electric Scooter 1s ma bezszczotkowy silnik 500 W prądu stałego i 8,5-calowe opony amortyzujące. 

Xiaomi Scooter 1S osiąga maksymalną prędkość 25 km/h i zasięg do 30 km. To tak samo, co w przypadku Xiaomi M365. Zwróć uwagę, że zasięg 30 km jest testowany z kierowcą o wadze 75 kg jadącym 15 km/h na płaskiej powierzchni. W wielu testach terenowych Xiaomi M365 vs Xiaomi Pro osiąga się około 18 km dla M365.

Nowy model posiada deskę rozdzielczą, która pokazuje prędkość, tryb jazdy oraz informacje o stanie baterii, ale Xiaomi M365 wskazywała stan baterii tylko za pomocą 4 diod LED, a także trybu jazdy. Podczas gdy Xiaomi M365 obsługuje 2 tryby jazdy, to nowa Xiaomi 1S posiada trzy tryby, ponownie podobne do Xiaomi Scooter Pro. Są to: „ECO” dla trybu oszczędzania energii (15 km/h), „D” dla trybu standardowego (20 km/h) i „ S ”dla trybu sportowego (25 km / h). Możesz przełączać tryby, naciskając dwukrotnie przycisk zasilania.

Xiaomi Scooter 1S jest również wyposażony w hamulce używane również w Xiaomi Scooter Pro. To świetnie, ponieważ cieńszy hamulec tarczowy M365 łatwo się wygina. (Xiaomi 1S z przodu i Xiaomi M365 z tyłu).

Czy warto kupić 1S ?

Wygląda na to, że Xiaomi Scooter 1S to ulepszona wersja popularnej hulajnogi Xiaomi M365, która teraz dzieli niektóre komponenty z wersją Pro (wyświetlacz zawierający tryby jazdy, a także lepsze hamulce). Można powiedzieć, że 1S to następca M365, ponieważ cena jest podobna. Nadal istnieją poważne różnice między 1S a Pro: Pro ma mocniejszy silnik i większy akumulator, a wersja Pro jest nieco większa (dłuższy podnóżek i wyższy drążek kierowniczy). 

A co z Xiaomi Mi Scooter Lite?

Niedawno zapowiedziano inną hulajnogę o nazwie Xiaomi Mi Scooter Lite (Essential), która zyskała sławę głównie za sprawą niskiej ceny. Pojazd, który ma kosztować ok. 750 zł ma klasyczny wygląd, waży 12,5 kilograma, a jej udźwig pozwoli na zabranie ze sobą osoby o wadze do 100 kilogramów. Sporą zaletą tej konstrukcji ma być możliwość jej szybkiego rozłożenia i złożenia (trzy sekundy). Na wyposażeniu hulajnogi znajdziemy dwa koła z oponami o średnicy 8,5 cala, a w skutecznym hamowaniu pomoże nam system E-ABS z podwójnym hamulcem zarówno na przednim, jak i tylnym kole.

W związku, że jest to wersja Lite, zasięg nowej hulajnogi na jednym ładowaniu baterii to tylko około 20 kilometrów, z kolei zastosowany w tym modelu silnik o mocy 250 W pozwoli na rozwinięcie maksymalnej prędkości 25 km/h.

Jak widać Xiaomi nie zamierza odpuszczać w branży hulajnóg elektrycznych, które po chwilowej zapaści związanej z pandemią koronawirusa znów cieszą się wielką popularnością. Mówi się, że jest mało prawdopodobne, aby chińska firma wypuściła na rynek jakikolwiek większy smartfon i raczej rozwijać będzie swoje flagowce.