Wiadomości, aktualności 2021 > Kryptowaluty lepsze od złota

Kryptowaluty lepsze od złota

Bitcoin wzrósł w niedzielę o 0,67%. Częściowo odwracając spadek o 3,55% z soboty i zakończył tydzień o 0,47% do 35 780,0 USD. Dzisiejszy Dobry początek dnia pokazał, że BTC wzrósł w ciągu dnia 36 475,0 $.

Bitcoin spada, ale nieznacznie

Jak podaje FxEmpire, nie dochodząc do pierwszego głównego poziomu oporu na poziomie 37 365 USD, Bitcoin spadł do najniższego poziomu w ciągu dnia 35 218,0 USD. Omijając pierwszy główny poziom wsparcia na poziomie 34 264 USD, BTC znalazł wsparcie na koniec dnia na poziomie 35 780 USD.

Krótkoterminowy trend zwyżkowy pozostał nienaruszony pomimo spadku z powrotem do poziomu 35.000 USD. Stąd Forbes donosi, że potrzebowałby trwałego spadku o 62% FIB o 27 237 USD, aby utworzyć krótkoterminowy trend spadkowy. Zobacz też prognozy dla Ethereum.

BTC lepszy od złota

Z kolei Bloomberg prognozuje dzisiaj, że złoto wzrośnie do nowych maksimów już w przyszłym roku, ale inwestorzy poszukujący alternatyw walutowych powinni zwrócić uwagę na Bitcoin’a. Bowiem inflacja rośnie, a decydenci zbliżają się do rozważenia ogromnych zakupów aktywów, które uratowały gospodarkę przed zawirowaniami spowodowanymi pandemią.

Zauważa się, że wsparcie monetarne doprowadziło do rekordowego bilansu Fed, gdy potężne wydatki fiskalne zwiększyły dług publiczny. Może to stanowić ostateczne ryzyko dla wartości dolara, potencjalnie zwiększając atrakcyjność alternatyw.

„Wszystkie alternatywy dla walut fiducjarnych – które przeszły dość niedawne znaczne korekty – są teraz w znacznie lepszym miejscu, aby poradzić sobie z ewentualnym spadkiem i stopniowym spowolnieniem wzrostu podaży pieniądza, niż wtedy, gdy osiągały wyższe szczyty po wzlotach” – powiedział powiedział Troy Gayeski, współdyrektor ds. inwestycji i starszy menedżer portfela w SkyBridge Capital

FxEmpire tłumaczy, że Zarówno Bitcoin, jak i złoto odnotowały w tym roku znaczne wahania, które pogłębiły się w trakcie debaty na temat tego, czy kryptowaluta odciąga popyt od kruszcu. Cyfrowy token wzrósł w kwietniu do rekordu blisko 65 000 USD, po czym spadł. Tymczasem złoto zbliżyło się w marcu do bessy, ale zmieniło kurs, aby zniwelować straty od początku roku. Zobacz też w co warto inwestować.

Złoto traci blask

Czołowe banki z Wall Street są podzielone, a Citigroup Inc. powiedziała, że ​​złoto „traci blask” na rzecz kryptowalut, podczas gdy Goldman Sachs Group Inc. argumentował, że ​​te dwa aktywa mogą współistnieć. Szef Tesli Inc., Elon Musk, którego tweety spowodowały w tym roku wzrost cen bitcoinów, powiedział w maju, że wspiera kryptowaluty zamiast walut papierowych.

„Idąc dalej, prawdopodobieństwo kontynuacji trendu wzrostowego złota jest dość wysokie, tworząc nowe maksima w ciągu następnego roku” – powiedział Troy Gayeski dla Bloomberg’a.