Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Kryptowaluty na PayPal

Kryptowaluty na PayPal

Jest spora różnica pomiędzy kupowaniem kryptowalut “przez” PayPal, a kupowaniem ‘na” Paypal. Bowiem Bitcoiny, Ethereum i inne krypto można zakupić na Paypalu, ale nie w Polsce.

Kupić na PayPal lub przez Paypal

W najbliższych tygodniach, klienci PayPal w Stanach Zjednoczonych będą mogli zakupić i sprzedać aktywa bezpośrednio z portfela platformy. Oznacza to, że Polacy nie mają dostępu do tej usługi i nie mogą kupić kryptowalut na PayPal.

Można jednak kupić krypto przy pomocy PayPal lub inaczej mówiąc “przez Paypal”. Wówczas zakup następuje na giełdzie, a środki zostają pobrane z konta PayPal. Poniżej zdjęcie z artykuły na amerykańskim PayPal’u. Całość można przeczytać pod tym linkiem, jednak wówczas należy wylogować się ze swojego konta. Niestety nie wszystkie giełdy pozwalają na taką transakcję. Do handlu polecamy tę giełdę (nowe okno).

paypal kryptowaluty bitcoiny

Zrzut z amerykańskiego PayPal o kupowaniu i sprzedawaniu kryptowalut.

Zakup i sprzedać krypto na PayPal to bardzo duży krok na przód w popularyzacji e-walut. W tym celu Paypal nawiązał współpracę z Paxos Trust Company, regulowanym dostawcą kryptowalutowych produktów i usług. Na początek spółka pozwoli na zakup i sprzedaż czterech cyfrowych walut, do których należą Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Wszystko rozchodzi się o Paxful, platformę która jest jedną z platform umożliwiającą zakup i sprzedaż Bitcoinów poprzez\przy pomocy płatność z PayPal. W celu wykonania transakcji kupna krypto poprzez PayPal, należy wejść na stronę internetową paxful.com, gdzie nie ma konieczności rejestracji i od razu po wejściu, można określić ilość Bitcoinów. Następnie po przejściu do metody płatności, ukazuje nam się widok metody PayPal.

Kupowanie i sprzedawanie niebawem wszędzie?

Jak wspomnieliśmy powyżej, na razie usługa kupna i sprzedaży dostępna jest tylko dla klientów w Stanach Zjednoczonych, ale w planach jest wejście na inne regiony i dodanie usługi do aplikacji Venmo. W 2021 roku PayPal chce umożliwić dokonywanie zakupów za pośrednictwem kryptowalut w 26 mln sklepów na całym świecie.

Warto odnotować, że użytkownicy korzystający z nowej usługi PayPala nie będą mieli dostępu do kluczy prywatnych swoich kryptowalut, a więc – nie będą mogli ich przesyłać na inne konta, w tym na swoje prywatne portfele. Podobną strategię stosuje Revolut, u którego tak naprawdę nabywamy zapis cyfrowy na koncie i ufamy, że dostawca usługi faktycznie klucze prywatne posiada i dba o ich bezpieczeństwo.

Jak to działa w USA?

Jak czytamy na oficjalnej stronie platformy, jeśli masz konto gotówkowe PayPal, wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić niektóre informacje o koncie podczas pierwszego zakupu. Jeśli nie masz konta gotówkowego PayPal, możesz o nie ubiegać się przy pierwszym zakupie kryptowaluty.

Nie ma żadnych opłat transakcyjnych przy zakupie lub sprzedaży krypto przez PayPal do 2021 roku i nie ma żadnych opłat za trzymanie ich na koncie. Jednak jeśli korzystasz z połączonego konta bankowego lub karty debetowej jako źródła finansowania do zakupu aktywów kryptograficznych, Twój bank może pobierać za to opłaty, w tym za przekroczenie stanu konta.

Opłaty za kryptowaluty pochodzą ze spreadu, którą PayPal otrzymuje od dostawcy usług handlowych Paxos. W momencie, gdy kupujesz lub sprzedajesz aktywa, platforma pokazuje obowiązujący kurs wymiany i kwotę opłat, które zostaną naliczone za tę transakcję.

Firma ostrzega jednak, że w tej chwili nie można używać e-walut, jako sposobu płacenia lub wysyłania pieniędzy w systemie PayPal. Obecnie na swoim koncie można przechowywać tylko kryptowalutę kupioną w systemie PayPal. Ponadto kryptowaluta na Twoim koncie nie może zostać przeniesiona na inne konta w systemie PayPal lub poza nim.

kupic sprzedac

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.