Kryptowaluty - prognozy, giełdy, ceny, kurs > Krach, bańka pękła. I co z tego (kryptowaluty)

Krach, bańka pękła. I co z tego (kryptowaluty)

To „czerwona środa”, cena bitcoina spadła w środę (19.05.2021) o prawie 30%. Ostatni raz BTC spadł w takiej skali, kiedy Chiny zakazały handlu kryptowalutami we wrześniu 2017 roku. Tamtejszy krach wydawał się zakończyć istnienie wirtualnych walut, a inwestorów nazywano naiwnymi. 

Czerwona środa (19.05.2021) 

Wydaje się, że mamy Deja Vu, ponieważ chiński zakaz wszystkich transakcji kryptowalutowych przez firmy i banki we wtorek wydaje się być gwoździem, który zamknął rajd Bitcoina do 50 000 USD za sztukę. Bez wątpienia jest to powtórka z rozrywki z 2017 roku, która poważanie zachwiała zaufanie do krytowalut.

Był znak ostrzegawczy przed krachem

Spodziewany krach był zapowiadany wzorcem głowy i ramion. Jakimś cudem to przeoczono lub wydarzenia potoczyły się za szybko.

W środowy poranek większość mediów nie zauważyła, że ​​na wykresach giełdowych kursu Bitcoina, rysuje się wzór głowy i ramion. Rozwiązanie tego wzoru nastąpiło w ciągu kilku minut intensywnej sprzedaży.

Jak już kiedyś wspominaliśmy, wzorzec głowy i ramion to formacja wykresu, która pojawia się jako linia bazowa z trzema szczytami – dwa zewnętrzne są blisko wysokości, a środek jest najwyższy. W analizie technicznej wzór głowy i ramion opisuje konkretną formację wykresu, która przewiduje odwrócenie trendu byczego na niedźwiedzie.

Analitycy uważają, że wzór głowy i ramion jest jednym z najbardziej wiarygodnych wzorców odwrócenia trendu i sygnalizuje, że trend wzrostowy zbliża się do końca. 

Media szybko podchwyciły temat, który wisiał w powietrzu od tygodni – bańka w końcu pękła. Jakby wszyscy na to czekali 😉

Bańka pękła i pęknie jeszcze wiele razy

Nikt nie lubi patrzeć, jak inni stają się bogaci, a kiedy to się dzieje, wpływa to na psychikę inwestorów. To jeden z powodów, dla których powstają bańki inwestycyjne. Tak samo było w 2017 roku, gdy bańka Bitcoina pękła i wszystkie media wzniosły larum, że “to koniec kryptowalut”. I owszem było kilka miesięcy ciszy i potem cyfrowe złoto pomału rosło, by w 2021 roku osiągnąć szczyty.

Jak przewiduje InvestorPlace.com, powodem, dla którego kryptowaluty przetrwają, jest fakt, że ludzie będą korzystać z altcoinów, ponieważ obsługiwany przez nich blockchain będzie częścią ich życia. Niektóre przykłady takich aplikacji to transfery płatności, cyfrowe przesyłanie lub przechowywanie danych, zarządzanie łańcuchem dostaw i zarządzanie dużymi plikami cyfrowymi.

Zatem teza inwestycyjna jest tutaj prosta – kryptowaluty przetrwają, biorąc pod uwagę ich podstawową użyteczność technologiczną. Czy wrócą ceny sprzed krachu? Wielu analityków twierdzi, że tak, ale póki to się stanie będzie jeszcze wiele wzlotów i upadków.

Przyczyny krachu, pęknięcia bańki

  1. Jednym z powodów krachu i pęknięcia bańki było oświadczenie chińskich banków, że ponoć “Wirtualne waluty nie powinny być używane na rynku, ponieważ nie są obsługiwane przez rzeczywistą wartość”.
  2. Ponadto Bitcoin kontynuował spadek wywołany obawami klimatycznymi Elona Muska związanymi z procesem wydobycia. Bowiem samochody Tesli są zasilane energią elektryczną wytwarzaną z węgla i gazu, podczas gdy wydobywanie Bitcoinów jest energochłonnym procesem, o którym mówi się, że zużywa więcej energii elektrycznej rocznie, niż cała Argentyna.
  3. JPMorgan oświadczył, że inwestorzy instytucjonalni wydają się odchodzić od Bitcoina i wracać do tradycyjnego złota. Wskazywało to na odwrócenie trendu obserwowanego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zatem instytucjonalni inwestorzy uciekali przed BTC, gdy widzieli koniec poprzedniego trendu wzrostowego z dwóch kwartałów i tym samym szukali stabilności.

 

Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansów. Strona zawiera linki afiliacyjne. Handel kryptowalutami może być ryzykowny.