Wiadomości, aktualności 2021 > Kopanie kryptowalut na Nortonie

Kopanie kryptowalut na Nortonie

Miliony ludzi wkrótce będą mogły wydobywać kryptowaluty bez instalowania dodatkowych programów. Tak przynajmniej twierdzi Norton, firma produkująca oprogramowanie antywirusowe, która ogłosiła właśnie wdrożenie nowej funkcji o nazwie LifeLock.

Kopanie kryptowalut na Nortonie

Firma twierdzi, że nowa funkcja Norton Crypto, ma na celu umożliwienie użytkownikom pracy na komputerach w celu wydobywania kryptowaluty i ostatecznie zarabiania prawdziwych pieniędzy, bez ryzyka korzystania z niesprawdzonego oprogramowania.

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem konsumenckim, która oferuje kopaczom możliwość bezpiecznego i łatwego przekształcania okresu bezczynności swojego komputera w okazję do zarabiania waluty cyfrowej” – powiedział Gagan Singh, dyrektor ds. produktu w Norton.

Jak podaje Forbes, oczekuje się, że Norton Crypto będzie dostępny dla wszystkich klientów Norton 360 już w nadchodzących tygodniach.

„Przez lata wielu kopaczy musiało podejmować ryzyko w poszukiwaniu kryptowaluty, wyłączając swoje zabezpieczenia w celu uruchamiania kopania i zezwalając na niesprawdzony kod na swoich maszynach, a nawet umieszczać oprogramowanie ransomware” – powiedział przedstawiciel Nortona. „Zarobki są zwykle przechowywane bezpośrednio na dyskach twardych górników, gdzie ich cyfrowy portfel może zostać utracony w przypadku awarii.” – dodał.

Norton wyjaśnia, że ​​ta funkcja wydobywania pozwala użytkownikom wykorzystać czas bezczynności ich komputerów do zarabiania pieniędzy.

Bezpieczne kopanie kryptowalut

Przekonanie Nortona jest takie, że ponieważ jest to zaufana firma zajmująca się bezpieczeństwem, jej użytkownicy mogą mieć pewność, że ich komputer i kryptowaluty są w bezpiecznych rękach.

Zobacz: Nasz opinia o Binance

Wprawdzie Norton nie określił szczegółowo, w jaki sposób zamierza zarabiać na tej funkcji, ale zrzuty ekranu z uruchomionego oprogramowania sugerują, że będzie ono działać jako „pula”, w której wszyscy użytkownicy będą dzielić się nagrodami.

Wiadomość spotkała się z podejrzliwością wielu osób z sektora kryptowalut, gdyż wydobywanie zużywa wiele energii. W przypadku większości zwykłych komputerów, zarobek wygenerowany na zwykłym komputerze, raczej nie pokryje rachunku za prąd. Chociaż użytkownicy nadal mogliby czerpać zyski, korzystając z energii elektrycznej, za którą nie płacą, na przykład z biur lub mieszkań studenckich, ale niosłoby to ze sobą potencjalne ryzyko prawne.