e-Technologie > Klimatyzator przenośny Zibro PX czy Haier (porównanie)

Klimatyzator przenośny Zibro PX czy Haier (porównanie)

Ponoć polskie lata są coraz cieplejsze, więc zakup klimatyzatora przenośnego niebawem będzie koniecznością. W naszym rankingu porównujemy dwa klimatyzatory: Zibro i Haier. Na tapetę wzięliśmy najbardziej polecane modele tych marek. Przyglądamy się parametrom technicznym i wybieramy zwycięzce. Zapraszamy poniżej!

Klimatyzator przenośny Zibro Px

zibro Klimatyzator przenośny

Klimatyzator przenośny Zibro PX 643 wyposażony jest w zewnętrzny zespół skraplający i łączy w sobie cechy najlepsze cechy klimatyzacji stacjonarnej i mobilnej. Duże możliwości użycia przenośnego klimatyzatora sprawiają, że nie ponosimy kosztów montażu. Zibro jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, w której umieszczanie instalacji zewnętrznej jest niemożliwe.

Istotne jest to, że jednostka wewnętrzna połączona została z zewnętrznym zespołem skraplającym za pomocą rury odprowadzającej, umożliwiającej przepływ wilgotnego i ciepłego powietrza na zewnątrz budynku. Za sprawą wysokiej przepustowości oraz wydajności chłodzenia klimatyzator Zibro PX nadaje się do chłodzenia pomieszczeń o rozmiarze do 100 m3.

Ten klimatyzator oceniany jest jako ekonomiczny, dzięki niskiemu poziomowi poboru energii. Bowiem zainstalowano w nim wyjątkowy system schładzania „cooldown”, który funkcjonuje tak, że skondensowana woda jest używana do schłodzenia sprężarki, dzięki czemu system odznacza się wyjątkową energooszczędnością.

Pierwszy z filtrów, w który jest wyposażony Zibro PX 643 ma na celu wyeliminować większe cząsteczki kurzu. Znajduje się w nim filtr z węglem aktywnym który neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Z kolei elektrostatyczny filtr 3M, zwany również filtrem HAF, usuwa z powietrza, nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, alergeny, pleśń, bakterie, pyłki i sierść zwierząt. Klimatyzacja wyposażona w ten system zapewnia do 80% efektywności, niemniej, aby efektywność systemu filtrowania utrzymywała się trwale na założonym poziomie należy regularnie przeczyszczać filtry lub zamieniać je nowymi.

  • Nasza ocena: 7/10

Opinia klienta:

“Całkiem dobry ten Zibro i cena dobra. Spełnia swoje oczekiwania i wydaje mi się że filtruje powietrze.” (OLX.pl)

Klimatzyator Haier

haier Klimatyzator przenośny

Klimatyzator przenośny marki Haier to nowoczesne kompaktowe urządzenie, dzięki, któremu można skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Klimatyzator może ogrzewać lub służyć jako wentylator, a nawet osuszacz powietrza. Haier doskonale sprawdza się w mieszkaniach i w biurze, a przyjazny panel sterujący oraz pilot ułatwiają jego użytkowanie.

Nowoczesny wygląd i zwarta konstrukcja plasują to urządzenie na szczycie rankingów. Przykładowo łatwy w obsłudze wyświetlacz LED, ergonomiczna konstrukcja panelu sterowania dostosowane są do obsługi jedną ręką.

Haier w wersji przenośnej może być również używany jako wentylator i osuszacz, zarówno w domu jak i w biurze. Na uwagę zasługuje też wysoka wydajność chłodzenia i duży strumień powietrza, a dzięki kompaktowej obudowie, poziom hałasu może być nawet obniżony do 52dB(A).

Z kolei funkcja Auto-swing schładza pomieszczenie, zaś jego wylot może otwierać i zamykać się automatycznie. Gdy zostanie wykryty jakiś problem, kod błędu zostaje od razu wyświetlany.

  • Nasza ocena: 9/10

Opinie klientów:

“Haier to dobry sprzęt. Wcześniej mieliśmy wersję SPLIT, ale ten model sprawdza się dobrze, a nawet bardzo dobrze.” (skąpiec.pl)

Podsumowanie rankingu klimatyzatorów przenośnych

Dwa powyższe klimatyzatory zajęły czołowe pozycje w naszym rankingu. Z racji dobrych opinii w sieci, ciężko było wytypować najdoskonalszy, ale w takich przypadkach sięgamy do specyfikacji technicznej i werdykt jest oczywisty. Porównanie wygrywa Haier, który niestety kosztuje około 2 tys. złotych.

Ten przenośny klimatyzator będzie przydatnym sprzętem w sklepie, mieszkaniu lub biurze. Z kolei uznana marka jest gwarancją trwałości i dużej jakości użytych materiałów. Jednak Zibro Px nie zasługuje na to, by pozostać w cieniu. To bardzo dobry klimatyzator, który należałoby rozważyć w drugiej kolejności.  Zapraszamy do pełnego rankingu przenośnych klimatyzatorów.

Porównanie parametrów technicznych obu klimatyzatorów

Czas na porównanie cyferek w parametrach technicznych Zibro i Haiera. W tym przypadku polegamy na tym, co obiecuje producent sprzętu w swoich reklamach.

Porównanie Zibro PX Haier
Moc chłodzenia 14,500 B/h 12000 B/h
Moc grzania brak 11260 B/h
Waga 28 kg 37 kg