e-Technologie > Klimatyzator przenośny Castorama Blyss 12, czy Warmtec KP52W (porównanie)

Klimatyzator przenośny Castorama Blyss 12, czy Warmtec KP52W (porównanie)

Mówią, że lata mamy coraz cieplejsze, więc zakup klimatyzatora przenośnego może okazać się rzeczą konieczną. W naszym rankingu porównujemy dwa klimatyzatory: Castorama i Warmtec. Przyglądamy się parametrom technicznym i wyłaniamy zwycięzcę. Zapraszamy poniżej!

Klimatyzator przenośny Castorama Blyss 12

klimatyzator przenośny castorama

Dzięki klimatyzatorowi przenośnemu Castorama Blyss 12 w pomieszczeniu będzie panował przyjemny chłód, który umożliwi zregenerowanie sił. Jego sporą zaletą jest jego duża mobilność, dzięki temu przeniesiesz sprzęt w dowolne miejsce. Wielu uważa, że jeżeli nie chcesz odczuwać duszności podczas upałów, powinieneś zdecydować się właśnie na ten model przenośnego klimatyzatora. Sprawne chłodzenie Castoramy pomoże stworzyć we własnym domu rześki i orzeźwiający klimat bez względu na wysokie temperatury.

Wiele produktów z Castoramy cieszy się uznaniem klientów i dlatego to urządzenie znalazło się na szczycie naszego rankingu. Klimatyzator docenisz za świetne parametry techniczne, takie jak moc chłodzenia 3500 W, trzy programy (chłodzenie, suszenie i wentylator) oraz za niewielki rozmiar i obecność przydatnych danych na czytniku.

  • Nasza ocena: 7/10

Opinia klienta:

“Ogólnie jego głośność nie jest zła, ale na pewno nie da się w nocy usnąć przy nim nawet na najmniejszym biegu. Według pomiary wyszło mi około 60-63dB podczas pomiary na największych obrotach. Ogólnie rzecz biorąc klimatyzacja godna polecenia jak na tą półkę cenową całkiem przyjemnie pracuje i chłodzi.” (Castorama.pl)

Klimatzyator Warmtec KP52W

Klimatyzator przenośny WARMTEC KP52W

Zalety klimatyzatora Warmtec KP52W to bez wątpienia 5 trybów pracy. Mamy tutaj chłodzenie, grzanie, osuszanie, wentylacja i oczyszczanie. Ponadto wydajność określa się na podstawie użyteczności na powierzchni do 60 m2. Warmtec jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do biur, mieszkań i lokali usługowych. Ochłodzone przez klimatyzator powietrze przynosi dużą ulgę w nawet najbardziej upalne dni.

Warto zauważyć, że duża zaletą tego klimatyzatora przenośnego jest brak potrzeby posiadania kosztownej, stałej instalacji. Wspomniane pięć trybów pracy chłodzenia, to zatem wydajne grzanie, wentylację, osuszanie i oczyszczanie powietrza.

Ten sprzęt nie jest jedynie sezonowym zakupem, bo można korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz. Z kolei na czytelnym panelu sterowania podświetlany jest aktualnie używany tryb oraz inne istotne informacje.

Oczywiście mamy też sterowanie za pomocą Wi-Fi, a dołączony do zestawu filtr HEPA sprawia, że Warmtec może służyć jako oczyszczacz powietrza. Zaletą jest też wykorzystanie nowoczesnego czynnika chłodniczego R290, który zamknięty w szczelnym, hermetycznym układzie nie zienia swojej objętości i nie trzeba go wymieniać.

  • Nasza ocena: 9/10

Opinie klientów:

“Urządzenie zakupione do mocno nasłonecznionego biura. Zarządca budynku nie zgodził się na montaż standardowej klimatyzacjo. Czekam na większe upały, ale na ten moment urządzenie jest OK.” (ceneo.pl)

Podsumowanie rankingu klimatyzatorów przenośnych

Powyższe klimatyzatory zajęły czołowe pozycje w naszym rankingu. Ciężko było wytypować ten najlepszy, ale w takich przypadkach sięgamy do opinii klientów i tutaj przewagę uzyskał Warmtec. Niestety kosztuje on dużo, bo 3 tys. złotych, ale bez wątpienia będzie służył długo i ochłodzi dużą powierzchnię.

Można nawet stwierdzić, że ten przenośny sprzęt będzie dobrym rozwiązaniem do sklepu lub biura. Z kolei uznana marka jest gwarancją trwałości i dużej jakości użytych materiałów. Zatem najlepszy okazał się Warmtec, ale Castoramę polecamy do mniejszych powierzchni. To również dobry sprzęt! Zapraszamy do pełnego rankingu najlepszych klimatyzatorów przenośnych >

Porównanie parametrów technicznych obu klimatyzatorów

Czas na porównanie cyferek w parametrach technicznych Castoramy i Warmteca. Oczywiście bazujemy na tym, co obiecuje producent sprzętu w swoich reklamach.

Porównanie Castorama Blyss 12 Warmtec KP52w
Moc chłodzenia 3500 W 5200 W
Moc grzania 1300 w 4700 W
Funkcje chłodzenie, ogrzewanie, suszenie, wentylator chłodzenie, osuszanie, cyrkulacja, ogrzewanie, oczyszczanie, wentsystem
Waga 35,5 kg 30 kg