Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Kierunkowskazy, składany kask i kierownica samodezynfekująca

Kierunkowskazy, składany kask i kierownica samodezynfekująca

Dziś TIER, wiodąca europejska firma zajmująca się hulajnogami elektrycznymi, zaprezentowała swój najbardziej zaawansowany skuter. Jednoślad pojawił się na ważnym wydarzeniu w Londynie i wiadomo już, że posiada wymienne baterie, wbudowany kask i lampki kontrolne.

Hulajnogi elektryczne Tier

Najlepsza w swojej klasie hulajnoga elektryczna umożliwia użytkownikom zarabianie na bezpłatnych przejazdach poprzez wymianę baterii na stacjach ładowania, które TIER planuje ustawić w miastach Wielkiej Brytanii. Stacje te będą stanowić część sieci ładowania pojazdów elektrycznych, którą TIER rozpoczął budować w całej Europie. Takie podejście rozwija ideę zrównoważonej eksploatacji, ponieważ większość problemów związanych z obsługą flot e-hulajnóg zostaje wyeliminowana, a koszty operacyjne są również znacznie zmniejszone.

Pionierem technologii ładowania był innowacyjny londyński start-up sprzętowy Pushme, który TIER nabył na początku tego roku. Pushme ma swoją bazę produkcyjną w Aylesbury w hrabstwie Oxfordshire, gdzie montuje się wspomniane stacje ładowania.

tier-wypożyczalnia

Umieszczone w sklepach spożywczych, kawiarniach i innych lokalizacjach partnerskich stacje ładowania są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają nadzoru personelu sklepu, a także nie wymagają instalacji. Hostowanie stacji ładowania nie wiąże się dla partnerów z żadnymi kosztami, ponieważ TIER płaci za całą wymaganą energię elektryczną. Jednocześnie stacje ładowania mogą pomóc w przyciągnięciu nowych klientów i zwiększeniu sprzedaży, jednocześnie zmniejszając emisję węgla, pomagając firmom osiągnąć cele pro-środowiskowe. Wizją TIER jest wprowadzenie wymiennej baterii do przyszłego portfolio wszystkich wspólnych pojazdów, tak aby w przyszłości wszystkie były zasilane przez tę samą sieć ładowania.

Lawrence Leuschner, dyrektor generalny i współzałożyciel TIER, powiedział:

„Dzisiejszy dzień wyznacza przełom w bezpiecznym i zrównoważonym podróżowaniu po naszych miastach. Dzięki integracji tego nowego rodzaju technologii wymiennych baterii, budujemy ogólnoeuropejską sieć ładowania, która pozwala użytkownikom odgrywać ważną rolę w przyjmowaniu neutralnych dla klimatu podróży i budowaniu lepszych miast. Jednocześnie, udostępniając stacje ładowania innym, pomagamy ulicom wyjść z korków. To kluczowy krok w rewolucji elektrycznej TIER, mający na celu poprawę mobilności. Planujemy, że z czasem nasza sieć ładowania będzie obsługiwać nie tylko e-skutery, ale także inne pojazdy.”

Nie sposób nie zauważyć, że TIER bierze również udział w wyścigu o kontrakty na testy hulajnóg elektrycznych w Wielkiej Brytanii, ponieważ tamtejszy rząd zaplanował wnikliwe przetestowanie wypożyczalni, aby wspierać bardziej „zdystansowane społecznie” metody transportu miejskiego. Warto dodać, że TIER konkuruje ze startupami, takimi jak szwedzki startup Voi, który właśnie domknął dwa kontrakty na wyłączność, oraz irlandzki startup Zipp Mobility, który również uzyskał zgodę na testy w Wielkiej Brytanii. TIER dąży do pozyskania większych obszarów, takich jak Londyn, gdzie uważa, że chce powtórzyć srategię, która niedawno pomogła mu wygrać przetargi w Paryżu i Lyonie.

TIER jest również przekonany o swoich szansach na zdobycie brytyjskich kontraktów, ponieważ wierzy, że nowe funkcje zaimplikowane do jego hulajnóg umacniają jego pozycję jako najbardziej zrównoważonego i najbezpieczniejszego operatora w branży.

Kierunkowskazy, składany kask i kierownica z dezynfekcją

Nowe hulajnogi Tier będą miały składany kask i lampki kontrolne na kierownicy i tylnym błotniku, które wyraźnie sygnalizują innym użytkownikom drogi kierunek jazdy. To uzupełnia inne funkcje bezpieczeństwa opracowane przez TIER, w tym największe przednie koło w branży, szerszy podest, podwójne zawieszenie, podwójną podpórkę i hamulce dwubębnowe zapewniające stabilną jazdę na nierównych powierzchniach i warunkach.

Użytkownicy, którzy chcą nosić kask, będą mogli odblokować smartbox przez aplikację, aby uzyskać dostęp do niego bez dodatkowych kosztów. Składany kask jest wielokrotnego użytku i jest zgodny z europejskimi normami EN1078 i podlega kontroli jakości co 5 jazd.

Producent wprowadzi do użytku 200 skuterów wyposażonych w zintegrowany kask (Paryż i Berlin), a na lato planowane jest szersze wprowadzenie ponad 5000 hulajnóg. Oprócz tego operator testuje nową innowację w zakresie technologii antybakteryjnej kierownicy niemieckiej firmy Protexus.

Ten innowacyjny materiał z polaru miedzianego zabija 99,8% wszystkich wirusów w ciągu zaledwie kilku minut dzięki właściwościom samo dezynfekującym i jest testowany na skuterach elektrycznych TIER w Paryżu i Bordeaux. Ta funkcja uzupełnia katalog środków wdrożonych przez TIER w celu utrzymania floty operacyjnej i bezpiecznej w ciągu ostatnich kilku miesięcy oraz dalszego rozwoju.

hulajnoga z kaskiem

Hulajnoga Tier ma pojemnik na składany kask oraz wiele innych innowacji.

Tier podbija Anglię

Od momentu powstania w 2018 roku TIER został uruchomiony w 70 miastach i był pierwszym dostawcą mikromobilności, który uzyskał certyfikat neutralności klimatycznej. Firma planuje wdrożyć technologię wymiennych akumulatorów we wszystkich swoich pojazdach do końca 2021 r. i aktywnie poszukuje strategicznych partnerów do sieci ładowania.

Dzisiaj czytamy, że miasto York wybrał Tier jako wyłącznego dostawcę dla programu zatwierdzonego przez Departament Transportu. Małe hulajnogi elektryczne nie były dozwolone w Wielkiej Brytanii, dopóki DfT nie przyspieszyło i nie rozszerzyło planowanych testów hulajnóg.

Zobacz też: Porady dla Humankind

York nie należał do początkowo wyznaczonych przyszłych stref transportowych, ale w rezultacie Tier wygrał przetarg z 15 innymi kandydatami. Rada stwierdziła, że ​​decyzja została podjęta w oparciu o funkcje bezpieczeństwa hulajnóg elektrycznych tejże firmy, o których wspomnieliśmy powyżej.