Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Kampania “Jedź ostrożnie” dla hulajnóg elektrycznych

Kampania “Jedź ostrożnie” dla hulajnóg elektrycznych

Urzędnicy z Warszawy chcą zniwelować problemy związane z elektrycznymi hulajnogami i wprowadzają kampanię “Jedź ostrożnie”. Inicjatywa ma sprawić, że użytkownicy pojazdów typu UTO, będą jeździli ostrożniej, a tym samym wszyscy poczujemy się bezpieczniej.

Miasto startuje z kampanią. Hulajnogi – jedź ostrożnie!

Jedź ostrożnie na hulajnodze

Działania kampanii informacyjnej będą widoczne w przestrzeni miasta, bowiem banery pojawią się na wiatach przystankowych, powierzchniach reklamowych i w komunikacji miejskiej. O bezpiecznym poruszaniu się na hulajnogach elektrycznych dowiemy się też z sieci (miejskie strony internetowe i portale społecznościowe).

Zobacz też:
Wypadki na hulajnogach elektrycznych >
Kaski na hulajnogę >

Jak podaje SE.pl, hulajnogi elektryczne to główny temat tego lata i na stałe wpisały się w krajobraz ruchu drogowego. Urzędnicy startują z nową kampanią społeczną, mającą na celu uświadomienie mieszkańcom, aby prawidłowo korzystali z popularnych jednośladów, dbając o bezpieczeństwo i porządek.

Jak można się domyślić, akcja motywowana jest ostatnimi wydarzeniami związanymi z e-hulajnogami. Bowiem hulajnogi są pozostawiane w niebezpieczny sposób – na skraju jezdni, ścieżkach rowerowych, miejscach parkingowych, w rejonie przejść dla pieszych, a nawet na drzewach. Ale jest też problem z nieodpowiedzialnym korzystaniem z e-hulajnóg, bo znaczna prędkość i jazda bez kasku czy ochraniaczy stanowi poważne zagrożenie.

wypadki rowery

Być może przestępcy na rowerach również powinni zostać trochę lepiej wyedukowani.

Przyklaskujemy temu pomysłowi i liczymy, że inne miasta również przyłączą się do podobnej edukacji. Pojazdy tupu UTO to nowość na chodnikach i bez odpowiednich przepisów będzie ciężko je kontrolować, co w połączeniu z nieodpowiedzialnym rajderem tworzy mieszanką wybuchową.

Pomimo tego proponujemy również zainteresowanie się nierozważnymi kierowcami samochodów i rowerów. Bo kolizje na hulajnogach całkowicie wypełniają przestrzeń w mediach, która dotychczas należała do sprawców innych wypadków.