Wiadomości, aktualności 2021 > Jest kryptowaluta STOPELON! Hejt na Elona

Jest kryptowaluta STOPELON! Hejt na Elona

Newsweek donosi, że powstała kryptowaluta wyłącznie po to, by zaprotestować przeciwko widocznemu wpływowi Elona Muska na rynek. Poniżej o buncie w świecie kryptowalut.

STOPELON, czyli hejt na Muska

Na łamach Newsweeka czytamy, że Musk, miliarder CEO Tesli i SpaceX, ma wpływ na cenę niektórych tokenów kryptowalut. Dogecoin, token mema, który został wprowadzony jako żart w 2013 roku, trafił na pierwsze strony gazet w tym roku, częściowo dzięki wsparciu Muska.

Warto odnotować, że podczas gdy niektóre z zapowiedzi Muska – na przykład plan umieszczenia Dogecoina na Księżycu – niestety zbiegły się z podwyżkami cen. Jak wspominaliśmy, w zeszłym tygodniu Musk ogłosił później, że Tesla nie będzie już akceptować Nitcoina, najbardziej znanej na świecie kryptowaluty, jako płatności za pojazdy. Cena Bitcoina spadła więcej niż o 10 procent!

Oznaczało to zmianę kursu dla firmy, która w lutym ujawniła, że ​​dokonała inwestycji w bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jednak niedawno Musk zamieścił na Twitterze oświadczenie, w którym wyraził obawy dotyczące „szybko rosnącego wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania bitcoinów i transakcji”.

Nie chcemy już Elona!

Konto na Twitterze o nazwie CryptoWhale oświadczyło: „Bitcoinerzy obudzą się w następny kwartał, kiedy dowiedzą się, że Tesla porzucił resztę swoich zasobów. Biorąc pod uwagę ilość nienawiści, którą ma @elonmusk… ”

Portal FT.com również analizuje wpływ Elona i czytamy tam, że

“Inni byli bardziej kreatywni. Bo w końcu jaki jest lepszy sposób na walkę z FUD, rzucanym jak magiczny żeton pieniędzy niż udowodnienie, jak łatwo jest stworzyć kolejny nowy magiczny żeton z powietrza?”

Redaktorzy przedstawili monetę, o której, raczej, nie będzie można rozmawiać w mediach:

STOPELON to niejedyna waluta, która wymierzona jest w Elona

Gdzie kupić StopElon?

Dzisiaj, żaden z hejtowych tokenów nie jest jeszcze notowany na CoinMarketCap, ale to dlatego, że CoinMarketCap wymienia tylko rzeczywiści poważne kryptowaluty, z których w chwili piksela jest zaledwie 9856. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie ją kupić, na pewno o tym napiszemy.


Podmiot publikujący nie bierze odpowiedzialności za niekorzystne inwestowanie. Powyższy artykuł ma charakter opinii i nie był tworzony przez specjalistów z branży finansowej. Handel kryptowalutami może być ryzykowny. Artykuł może zawierać reklamy.