Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnoga F500-85 w PLUS – opinie, recenzja i cena

Hulajnoga F500-85 w PLUS – opinie, recenzja i cena

Nowy model hulajnogi elektrycznej Fiat F500-F85 trafił do oferty sieci Plus. Jak widać Polacy nie gęsi i swoje hulajnogi też mają. Poniżej nasza opinia i tabela porównawcza.

PLUS i hulajnoga F500-F85

Hulajnoga wyposażona w silnik o mocy 350 W oraz w akumulator pozwalający na pokonanie dystansu do 20 km na jednym ładowaniu. Urządzenie rozwija prędkość około 15 km/h w trybie normalnym i do 25 km/h w trybie sportowym. Z kolei elegancki i nowoczesny design sprawia, że pojazd ten wyróżnia się na tle innych.

Hulajnogę w Plusie za 1 zł otrzymamy przy wyborze 36 rat 0% po 49 zł miesięcznie. Zatem całkowity koszt urządzenia wyniesie 1765 zł. Można skorzystać też z oferty abonamentowej z Internetem mobilnym, która obejmuje opłatę za abonament w wysokości 50 zł miesięcznie. 

f500-85 fiat

Porównanie hulajnóg elektrycznych Kugo S1 i Fiat F500

Model F85 to nowość od Fiata, bowiem wcześniej mieliśmy do czynienia z modelem F500 , który poniżej porównujemy do Kugo S1? Poniżej specyfikacja techniczna.

Hulajnoga:

Kugo S1

xiaomi mi pro

 

Fiat F500
Maksymalna prędkość 30 km/h 25 km/h
Maksymalna waga użytk. 120 kg 100 kg
Wysokość 105 cm 114 cm
Waga 11 kg 11 kg
Maks. zasięg 30 km 20 km
Czas ładowania 4 godziny ?
Cena ok. 1250 zł. ok 1600 zł.

Jak widać powyżej, Kugo wygrywa bezspornie. Ciężko powiedzieć dlaczego Fiat ma tak wygórowaną cenę, być może ustalono ją w okresie, gdy wszystkie pojazdy tego typy kosztowały około 2 tys. zł.

Hulajnoga elektryczna Fiat F500-F80

Fiat F500 posiada silnik o mocy 250 W oraz akumulator 36 V i może osiągnąć prędkość maksymalną 25 km/h w dosyć krótkim czasie. Producent zapewnia, że na jednym naładowaniu przejedziemy do 20 km. Z kolei maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Warto zaznaczyć, że Fiat ma także duże, 8-calowe koła, dzięki którym można pokonać niewielkie przeszkody terenowe.

fiat-f500-f80

Hulajnoga Fiat F500-F80 to średnia półka, która schodząc z ceny byłaby ciekawym rywalem w rankingu najlepszych hulajnóg.

Oczywiście jest też tylny napęd, który pozwoli na mocniejszy start i precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów. Pojazd waży 11 kg i dzięki prostemu składaniu jej przechowywanie jest bardzo wygodne. Podobno Fiat będzie dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym i jak wspomnieliśmy zapłacimy za niego 1599 złotych.

Teoretycznie 8-calowe koła, które powinny dawać możliwość poruszania się po trudniejszym terenie. Nie zabrakło też elektronicznego hamulca i amortyzacji przedniego koła. Hulajnoga waży niewiele, co jest jej sporym atutem.

“Model 500 F500-F80W nawiązuje do znanego Fiata 500, a inspirację tym popularnym autem widać nie tylko w nazwie, ale także wyglądzie e-hulajnogi. Bowiem pojazd ma nie tylko znaczek producenta, ale także charakterystyczną „pięćsetkę”, oglądaną dotąd na samochodach Fiata.”

Hulajnoga elektryczna Kugo S1

Kugoo S1 pomimo niskiej ceny oferuje praktycznie wszystko, czego oczekuje się od hulajnogi elektrycznej. Bowiem wytrzymała bateria daje możliwość pokonania dystansu 30 km, a to oznacza, że przejedziemy praktycznie każde polskie miasto. Dzięki łatwemu składaniu, nie powinniśmy mieć problemu, aby spakować sprzęt do bagażnika, lub zabrać do autobusu.

kugo s1

Kugo S1 świetnie wygląda w parametrach technicznych. Cena też robi wrażenie, ale gorzej jest z serwisem gwarancyjnym, bo… nie wiadomo gdzie jest.

Warto dodać, że sterowanie w Kugo S1 jest bardzo intuicyjne, a do dyspozycji mamy 3 tryby jazdy o zróżnicowanej prędkości: 15, 25 i 35 km/h. Oczywiście wszystkie parametry jazdy mamy na bieżąco emitowane na wyświetlaczu.

Bezpieczeństwo zapewniają dwa światła: przednie (białe, ledowe) i tylne (czerwone) oraz dobry hamulec. Z kolei spore antypoślizgowe kółka sprawiają, że pojazd jest sprawdzi się w różnych warunkach.

Co na to konkurencja?

Konkurencja, jakby śpi. W naszym rankingu najlepszych hulajnóg prym wiodą Motus 8. 5 Pro i Xiaomi Mi Pro. Czy nowe sprzęty dorównają najlepszym? W chwili obecnej nie zagrażają liderom w branży e-hulajnóg, ale cena Kugo jest naprawdę imponująca. Nie ma jeszcze opinii i recenzji od użytkowników, więc niebawem rozwiniemy temat i wnikliwiej przyjrzymy się nowym pojazdom.