Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Elektryczne hulajnogi z Lidl? Czy warto, jakie opinie, cena?

Elektryczne hulajnogi z Lidl? Czy warto, jakie opinie, cena?

Popularność hulajnóg sprawiła, że można je kupić nawet w sieci Lidl. Klienci piszą pochlebne opinie, jakoby tamtejsze hulajnogi były faktycznie dobre i dosyć niedrogie. Poniżej nasza ocena sprzętów z Lidl’a, bo w swojej ofercie mają też elektryczną hulajnogę.

Elektryczna hulajnoga w Lidlu

Idąc po bułki można przy okazji zaopatrzyć się w elektryczną hulajnogę. Bowiem e-hulajnoga Doc. Green pojawiła się właśnie w sieci sklepów Lidl. Jest to średniej klasy pojazd z adekwatną ceną: 1000 zł. Doc Green ma składaną ramę aluminiową, 8-calowe opony, tylny napęd, dwa niezależne hamulce, a zasila ją akumulator litowo-jonowy o pojemności 4,8 Ah i mocy 36 V z ogniwami Sanyo.

Maksymalna prędkość Doc. Green to zaledwie 23 km/h, ale istotnym plusem jest krótki czas jej ładowania – 3 godziny. W myśl zapowiadanych przepisów drogowych, powyżej 25 km/h pojedziemy jedynie w określonych miejscach. Z kolei maksymalna waga rajdera to tradycyjnie 100 kg, zatem sprzęty z Lidla wpisują się w oczekiwania rynku.

Elektryczna hulajnoga może być idealna na zakupy, czy do szkoły, bo Doc. Green oferuje zasięg do 13 km – w zależności od temperatury, wagi użytkownika i terenu. Po silniejsze pojazdy zapraszamy do naszego rankingu tutaj.

Osoby, które testowały tę hulajnogę twierdzą, że ma solidną konstrukcję, jednak irytującym może być mechanizm blokady przy składaniu i rozkładaniu pojazdu, który zasługuje na poprawkę w kolejnych wersjach.

doc green

Doc. Green z Lidla za 1000 zł

 • Moc silnika: 350 W
 • Prędkość maksymalna: 23 km/h
 • Maksymalny zasięg: 13 km
 • Czas ładowania: ok. 4 h
 • Waga: ok. 10 kg
 • Rozmiar kół: 8″
 • Pojemność akumulatora: 4.8 Ah
 • Składana konstrukcja: tak
 • Hamulec mechaniczny: nożny
 • Hamulec elektryczny: tak
 • Wymiary: 103 x 101 x 43 cm
 • Kolorowy wyświetlacz LED (prędkość, stan baterii)

Lidl ma dwie niezłe hulajnogi dla dzieci

Ale nie zapominajmy o analogach, bo w Lidlu swojego czasu można było kupić dosyć dobre hulajnogi rekreacyjne. Jak czytamy na stronie Lidla, ich pojazdy wytrzymają obciążenie do 100 kg, co może świadczyć, że mają wysokiej jakości łożyska i dobrze zbalansowane parametry. Bowiem o tym, że dobra hulajnoga, to nie tylko ładna rama, przekonali się ci, którzy ulegli kontuzji podczas jazdy na sprzęcie niskiej jakości. 

Hulajnoga rekreacyjna z Lidla – ładna i solidna

Lidlowska hulajnoga jest ładna, ale zwróćmy uwagę na dosyć wysoki drążek kierowniczy, który można regulować na wysokości od 75 do 93 cm. To jest istotne, bo dziek temu rozwiązaniu, hulajnoga rośnie wraz z dzieckiem.

Mamy też profesjonalne kółka High Rebound z wysokiej jakości łożyskami kulkowymi o średnicy 145 mm. Zaś sama hulajnoga jest niewielka, a jej wymiary po rozłożeniu to ok. 82 cm długości, 36 cm szerokości i 93 cm wysokości.

Jak wspomnieliśmy powyżej, pojazd wytrzyma obciążenie do 100 kg, co jest ważną wskazówką. Nie chodzi o to, że dziecko może ważyć do 100 kg, zaś bardziej na tym, że uderzając w podest lub podskakując, nie uszkodzimy tego sprzętu. W końcu ma on służyć do rozrywki i sportu.

Lidl oferuje hulajnogę o dosyć szerokim podeście, ale w przypadku dzieci jest to zaleta, bo łatwiej na niej utrzymać równowagę. Ponadto ma ona antypoślizgową powłokę silikonową. Z kolei składane uchwyty Soft Touch z zapięciem zabezpieczającym, hamulec cierny na tylnym kole, podpórka boczna i błotnik na przednim kole zadbają o bezpieczeństwo podczas jazdy.

lidl-hulajnogi

Hulajnoga jest lekka i łatwo się składa.

Jakie opinie o hulajnodze z Lidla?

Ten model hulajnogi jest dostępny w Lidlu od niedawna, ale udało nam się znaleźć kilka opinii na jej temat.

“mogłaby być większa, ale za tę kasę nie ma co się zastanawiać. Ja kupiłam dla moich bąblów i jest trochę za zimną, ale już sobie jeżdżą. Polecam!”

“Zazwyczaj Lidl ma dobre sprzęty, a jak zobaczyłam że za 130 zł, to się nie zastanawiałam, bo w tej jakości taniej nie kupie. Dla mnie najważniejsze jest, że rączka jest wysuwana, bo za rok nie będę kupowała kolejnej hulajnogi!!”

Inna, podobna hulajnoga?


Porównaliśmy ofertę Lidla i znaleźliśmy podobną hulajnogę wyczynową. Chodzi o Nils HL-200 przeznaczoną dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tutaj również, maksymalna waga użytkownika wynosi do 100 kg. Rama i kierownica wykonane są z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium.

Wygląda na to, że HL-200 świetnie sprawdzi się na nawierzchniach asfaltowych oraz wybrukowanych chodnikach. Oczywiście jest składana, co ułatwia jej transport, zaś łożyska klasy ABEC7 w połączeniu z kółkami PU 200 MM pozwalają na mniejsze opory toczenia, a w konsekwencji większą szybkość jazdy.

Wiele osób potwierdza, że Nils Extreme to znana marka produkująca wysokiej jakości łyżworolki, przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej i kondycyjnej. Zatem warto przemyśleć ten zakup, zanim skusimy się na Lidla.