Recenzje hulajnóg elektrycznych i wyczynowych (opinie i ceny) > Hulajnoga Xiaomi M365 – nie chce się włączyć, nie ładuje, nie uruchamia się

Hulajnoga Xiaomi M365 – nie chce się włączyć, nie ładuje, nie uruchamia się

Jak piszą klienci, zdarza się, że jedna z najpopularniejszych hulajnóg Xiaomi nie działa od razu lub psuje się po przejechaniu niewielkiego dystansu. Są to jednostkowe przypadki, ale jest na to rada, bo Xiaomi uruchamia specjalną usługę serwisową dla wszystkich hulajnóg elektrycznych M365.

Nowa hulajnoga, nie da się włączyć, nie uruchamia się

Coraz więcej osób uskarża się, że nowo zakupiona hulajnoga Xiaomi m365 nie chce się włączyć. Ładowanie również nie pomaga, gdyż lampka ładowarki świeci się na zielono, co wskazuje, że hulajnoga jest gotowa do jazdy. W związku z tym, że naszą redakcję również spotkał ten problem, zalecamy zwrot produktu do sklepu, w którym został zakupiony. W przypadku zakupu przez internet, należy skontaktować się z działem obsługi, gdzie można zamówić kuriera, który odbierze sprzęt. Masz sugestie na ten temat, napisz do nas na FB,

Ważna uwaga: Nie zaleca się samodzielnej naprawy hulajnogi, która jest na gwarancji. Wszelkie próby rozmontowywania pojazdu, mogą skutkować utratą gwarancji.

Hulajnoga przestała działać?

Czasami Xiaomi przestaje działać, a na baterii mruga czerwona dioda, która wskazuje na potrzebę ładowania hulajnogi. Zdarza się też, że pojazdu nie można wyłączyć lub się z nim połączyć przez bluetooth. Wówczas podczas jazdy wyczuwalny jest duży opór i słychać pracę silnika. Wtedy można spróbować nacisnąć dźwignię hamulca, gaz do dechy i przycisk włączania.

Jeśli to nie pomoże, a hulajnoga nie jest na gwarancji, zaleca się otworzyć pokrywę w podeście, gdy hulajnoga odłączona jest od zasilania. Odłączyć kable baterii od płyty głównej i rozładować kondensatory przyciskiem włączania (przytrzymać kilka razy).

Hulajnogi Xiaomi M365 zostaną naprawione

W przypadku innych problemów, należy skorzystać skontaktować się z działem technicznym. Bowiem z informacji, którą otrzymaliśmy wynika, że aby skorzystać z darmowej naprawy, trzeba najpierw sprawdzić, czy hulajnoga posiada aluminiowy zaczep kierownicy. W tym celu należy wpisać numer seryjny pojazdu na stronie internetowej producenta w zakładce pomocy technicznej tutaj.

naprawa xiaomi

Aby sprawdzić, czy hulajnoga jest objęta programem naprawy, wprowadź jej numer seryjny na stronie Xiaomi.

Skąd pomysł na naprawianie hulajnóg? Problem wziął się stąd, że kierownice w hulajnogach Xioami M365 nie są pozbawione luzów. Zatem użytkownicy stosowali rozmaite podkładki najczęściej drukowane na drukarkach 3D. W efekcie tych działań, luzy zamieniały się w naprężenia, których producent nie przewidział i następowało powolne pękanie elementu kierownicy.

Xiaomi w oficjalnym komunikacie zaznacza, że otrzymało ograniczoną liczbę zgłoszeń dotyczących problemów z bezpieczeństwem użytkowania hulajnogi elektrycznej M365 z powodu pękającego zaczepu. Poniżej oficjalny komentarz ze strony Xiaomi:

“Otrzymaliśmy ograniczoną liczbę zgłoszeń dotyczących potencjalnych problemów z bezpieczeństwem użytkowania hulajnogi elektrycznej Mi M365. Po zbadaniu problemu okazało się, że w przypadku postępowania niezgodnego z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika lub w przypadku użycia siły niektóre partie produktu wyposażone w mechanizm składający z hakami wykonanymi ze stopu aluminium są narażone na awarię i w efekcie – jeśli nie zostaną przeprowadzone odpowiednie czynności konserwacyjne – mogą powodować ryzyko upadku użytkownika podczas jazdy.”

Xiaomi chce pomóc za darmo

Program naprawczy ma na celu zastąpienie aluminiowego zaczepu kierownicy, nowym ze stali nierdzewnej. Ponadto właściciele hulajnóg M365 będą mogli wziąć udział w bezpłatnym teście obejmującym podstawowe elementy urządzenia, takie jak światła, przepustnica, hamulce, panel na kierownicy, port ładowania i moduł Bluetooth.