Wiadomości - nowości, baterie, przepisy i wypożyczalnie > Hulajnogi VOI Scooters podbijają Europę

Hulajnogi VOI Scooters podbijają Europę

Rewolucja e-hulajnóg zrobiła krok naprzód, ponieważ jeden z największych operatorów w Europie ujawnił, że zebrał 85 milionów dolarów amerykańskich w ramach nowego projektu poszerzającego ofertę. Poniżej opinie o tej wypożyczalni, cennik i jak wypożyczyć ich hulajnogę elektryczną.

voi scooters

VOI Scooters w Polsce?

Póki co Polska dla wypożyczalni VOI Scooters jest terenem niepodbitym, co oczywiście jest kwestią czasu. Bowiem Firma VOI Technology zebrała 85 milionów dolarów na zdobycie nowych miast i ulepszenie swojej oferty w obecnych lokalizacjach.

Fredrik Hjelm, dyrektor naczelny i współzałożyciel VOI, powiedział:

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy popyt na e-skutery VOI był ogromny wśród mieszkańców całej Europy, ale dokonanie przełomowej zmiany w transporcie w Europie wymaga więcej niż tylko zalania miast tysiącem hulajnóg elektrycznych”

Trudno nie zgodzić się z powyższą opinią, bo również w Polsce jest sporo hulajnóg na wynajem, ale nadal potrzeba pomysłów i regulacji prawnych, by pojazdy te nie kojarzyły się z wypadkami i chaosem. I jak deklaruje marka VOI, ściśle współpracuje ona z władzami miasta, innymi operatorami transportu i decydentami politycznymi, aby stworzyć długoterminową wizję integracji e-skuterów z sieciami transportowymi w całej Europie.

Voi Scooters chce zmian!

Hulajnogi elektryczne zyskały na popularności w ostatnich latach, a kilka europejskich miast oferuje coraz więcej możliwości wynajmu. Wystarczy, że klient zainstaluje aplikację, zasili konto gotówką z karty i zlokalizuje dostępny pojazd. Jednak przykładowo jazda skuterem elektronicznym po drogach publicznych w Wielkiej Brytanii jest nielegalna, a firmy szukają sposobów na lobbowanie rządu w celu zmiany przepisów.

Policja zorganizowała akcje, przypominając użytkownikom o stosowaniu się do przepisów prawa, a kilku sprzedawców detalicznych zgodziło się na umieszczenie oznakowania na swoich hulajnogach.

VOI chce zmian i uważa, że rozwój tego rynku zależy od odpowiedniego podejścia do regulacji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju, które polega na ścisłej współpracy z władzami miast, innymi operatorami transportu i decydentami politycznymi w celu stworzenia długoterminowej wizji integracji hulajnogi w sieciach transportowych w całej Europie.

Od momentu powstania firma VOI ma cztery miliony zarejestrowanych użytkowników w 38 miastach w 10 krajach europejskich – w tym w Berlinie, Helsinkach, Oslo i Marsylii. Niestety niedawno opuścił Lizbonę w Portugalii z powodu braku regulacji powodujących „zagracenie i niebezpieczną jazdę” w mieście.

Hulajnogi od Voi

Czym jeździ się w wypożyczalni VOI? Ponieważ w dziedzinie e-hulajnóg nie da się wprowadzić zbyt wielu innowacji, to skupiono się na dopracowaniu elementów związanych z bezpieczeństwem (hamulce) i stworzono bardziej wytrzymałą konstrukcja. Z opinie w internecie wynika również, że pojazdy VOI mają bardzo dobrą baterię i szybko się ładują.

hulajnogi

Voiager 1 został stworzony do jazdy w mieście. Jego niezrównany zasięg sprawia, że ​​idealnie nadaje się do podróży do pracy i szkoły. Ma hamulce i lampki kontrolne i jest zgodny z przepisami i normami UE.

hulajnogi

Voiager 2 – najlepszy w swojej klasie, wydajny i dobrze zaprojektowany. Ma duże koła i podwójne zawieszenie. Ponadto hamulce elektryczne i mechaniczne i funkcję wskazywania drogi.

Są jakby lepsi

W komentarzach na YouTube przewijają się pozytywne opinie o marce VOI. Zatem w czym są oni lepsi od Hive, czy Lime? Bez wątpienia widać , że firma nie zamierza walczyć z włodarzami miast i stara się wspomóc rozwój rynku UTO. Przykładowo udostępniają miastom szczegółowe informacje o działalności za pośrednictwem interfejsów API MDS, umożliwiając im sprawdzanie bieżącej i historycznej dostępności pojazdów i danych podróży. Umożliwia to miastom gromadzenie danych, które mogą wpływać na zarządzanie ruchem w czasie rzeczywistym i poprawę bezpieczeństwa i jakości życia w środowisku miejskim.

Ponadto zapewniają miastom unikatowy panel City Data Dashboard, w którym mogą uzyskiwać dostęp do danych i przeglądać informacje na temat operacji Voi w mieście. Ma to na celu dostarczenie cennych informacji, edukację poprzez dane oraz zapewnienie miastom głębszego i bardziej przejrzystego zrozumienia działalności wypożyczalni, a także zilustrowanie wartości, jaką wnoszą do europejskich miast.